Pasaulyje

2020.10.25 22:08

Kataro oro uoste radus naujagimį, keleivėms buvo atlikta priverstinė medicininė apžiūra

BNS2020.10.25 22:08

Keleivėms, skridusioms iš Kataro, buvo atlikta priverstinė medicininė apžiūra, kai oro uosto tualeto kambaryje buvo rastas neišnešiotas kūdikis, pranešė žiniasklaida, o pasirodžiusius pranešimus patvirtino naujienų agentūra AFP.

Pasak pranešimų, saugumo tarnyba išvedė neatskleistą moterų skaičių iš orlaivių, stovėjusių Dohos tarptautiniame oro uoste, į greitosios medicinos pagalbos automobilius, kur moterys buvo patikrintos, ar neseniai nepagimdė kūdikio.

„[Pareigūnai] privertė moteris atlikti invazines apžiūras – iš esmės joms buvo atliki PAP testai“, – naujienų agentūrai AFP pranešė šaltinis Dohoje.

Incidentas, apie kurį pirmą kartą pranešė Australijos transliuotojas „Seven Network“, įvyko spalio 2 dieną, o apie jį sužinota po to, kai prakalbo kelios nukentėjusios keleivės iš Australijos.

„Seven News“ teigimu, kūdikis neišgyveno, tačiau šaltiniai Dohoje negalėjo patvirtinti, ar tai yra tiesa.

Kaip rašoma specializuotoje oro eismo svetainėje „Flightradar24“, vienas iš susijusių orlaivių – spalio 2 dieną „Qatar Airways“ skrydį QR908 į Sidnėjų vykdęs orlaivis – vėlavo išvykti iš Dohos keturias valandas.

Manoma, kad tą pačią procedūrą buvo priverstos atlikti moterys iš kelių kitų šalių, skridusios kitais skrydžiais, tačiau incidento mastas dar nėra žinomas.

„Seven News“ pranešė, kad vyksta tyrimas.

Manoma, kad Kataro užsienio reikalų ministras šią savaitę informuos savo kolegą Australijoje apie incidentą.

Australijos užsienio reikalų ir prekybos departamentas pareiškime „Seven News“ teigė, kad „oficialiai išreiškė nerimą dėl incidento Kataro institucijoms“.

„Mus užtikrino, kad netrukus bus pateikta išsami ir skaidri informacija apie incidentą“, – priduriama pareiškime.

„Qatar Airways“ iš karto neatsakė į prašymą pateikti komentarą.

Katare moterims, kurios pastoja arba gimdo vaikus ne santuokoje, yra taikomos griežtos bausmės.