Pasaulyje

2020.10.24 23:12

Kabule šalia švietimo centro susisprogdinus mirtininkui žuvo mažiausiai 18 žmonių

BNS2020.10.24 23:12

Kabule šeštadienį mažiausiai 18 žmonių žuvo ir dar dešimtys buvo sužeisti šalia vieno švietimo centro susisprogdinus mirtininkui, pranešė afganų Vidaus reikalų ministerija.

Atsakomybę už išpuolį vėliau prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

Mirtininkas „išvyko į susirinkimą... Kabule, kur detonavo sprogmenų prikimštą savo liemenę“, sakoma IS pranešime, paskelbtame per grupuotės kanalus socialiniuose tinkluose.

Ataka prieš Afganistano sostinės vakaruose įsikūrusią įstaigą, siūlančią mokymus studentams, buvo įvykdyta vėlyvą popietę. Per sprogimą dar mažiausiai 57 žmonės buvo sužeisti.

„Mirtininkas sprogdintojas norėjo patekti į švietimo centrą“, – pareiškime nurodė Vidaus reikalų ministerijos atstovas Tareqas Arainas.

„Tačiau jį atpažino centro sargybiniai – taigi, jis detonavo sprogmenis skersgatvyje“, – pridūrė pareigūnas.

Jis jis patvirtino, kad žuvo 18 žmonių ir dar 57 buvo sužeisti.

Įvykio liudininkas Ali Reza sakė, kad driokstelėjus sprogimui gatvę apgaubė dulkių ir dūnų debesys.

„Stovėjau maždaug už 100 metų nuo centro, kai galinga sprogimo banga mane pargriovė“, – pasakojo A. Reza, atvykęs į ligoninę su savo pusbroliu, kuris buvo sužeistas sprogimo.

„Visur aplink mane tvyrojo dulkės ir dūmai. Visus žuvusieji ir sužeistieji buvo studentai, norėję patekti į centrą“, – pridūrė vyras.

Vėliau gyventojai susirinko atakos vietoje, kur buvo matyti išdžiūvusio kraujo dėmių.

Keliuose vakariniuose Kabulo rajonuose gyvena daug šiitų hazarų mažumos bendruomenės narių, sunitų džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“.

Pastarosiomis savaitėmis šalyje intensyvėja smurtas, nors sukilėliai ir afganų vyriausybė derasi Katare dėl jau daug metų besitęsiančio konflikto užbaigimo.