Pasaulyje

2016.01.27 09:40

B. Netanyahu: JT generalinis sekretorius skatina terorizmą

ELTA 2016.01.27 09:40

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu apkaltino Jungtinių Tautų (JT) generalinį sekretorių Ban Ki-mooną terorizmo skatinimu, skelbia BBC.

Kalbėdamas apie palestiniečius Ban Ki-moonas sakė, kad žmogaus prigimtis juos skatina priešintis okupacijai. Tokią nuomonę jis išreiškė JT saugumo tarybos sustikime. Tačiau Ban Ki-moonas nepateisino palestiniečių vykdomų ginkluotų išpuolių prie prieš Izraelio piliečius.

Anot jo, palestiniečiai atakas rengia priversti „atskirties ir nevilties jausmo“.

Nors ir pasmerkęs palestiniečių rengiamas atakas Ban Ki-moonas pareiškė abejones dėl Izraelio gyvenviečių statybos programos įtakos Palestinos valstybės kūrimuisi. Į tai Izraelio premjeras atsakė, apkaltindamas palestiniečius nenoru kurti valstybės ir pareiškė, kad JT generalinio sekretorius pasakyti komentarai skatina terorizmą.

„Jie nežudo nei dėl taikos, nei dėl žmogaus teisių“, – teigė B. Netanyahu, pridurdamas, kad JT jau seniai prarado savo objektyvumą ir moralę.

Nuo spalio mėnesio per žiaurus išpuolius žuvo daugiau nei 155 palestiniečiai, 28 izraeliečiai, amerikietis ir Eritrėjos pilietis.

JAV vadovaujamos taikos derybos tarp Izraelio ir Palestinos žlugo 2014 metais.