Pasaulyje

2020.10.24 08:05

Naujausia informacija. Latvijoje – rekordiniai COVID-19 sergamumo ir mirštamumo skaičiai

užsikrėtė Lenkijos prezidentas Duda; atnaujinta 16.06
ELTA, BNS2020.10.24 08:05

Latvijoje per praėjusią parą buvo nustatyti 259 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai ir mirė keturi anksčiau užsikrėtę žmonės, šeštadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras, pažymėjęs, kad abu rodikliai yra didžiausi šalyje nuo protrūkio pradžios.

Centro duomenimis, viena koronaviruso auka priklausė 45–55 metų, o kitos trys – 80–90 metų amžiaus grupei.

Nuo epidemijos pradžios Latvijoje nustatyti 4 467 užsikrėtimo koronavirusu atvejai; 52 žmonės nuo šios ligos mirė, 1 357 pasveiko.

Baltarusijoje per parą nustatyta 811 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų

Baltarusijoje nustatytų naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius per parą padidėjo 811 ir pasiekė 91 978. Tai šeštadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Penktadienį buvo pranešta apie 787 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus. Nuo pandemijos pradžios Baltarusijoje mirė 953 pacientai, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, pastarąją parą COVID-19 aukomis tapo keturi žmonės.

Iš viso šalyje atlikti 2 347 375 testai dėl koronaviruso.

Užsikrėtė Lenkijos prezidentas

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda užsikrėtė koronavirusu. Tai šeštadienį tviteryje pranešė valstybės vadovo atstovas spaudai Blažejus Spychalskis.

„Vakar prezidentui A. Dudai buvo atliktas testas dėl koronaviruso. Jo rezultatas buvo teigiamas. Prezidentas jaučiasi gerai. Mes palaikome nuolatinį ryšį su medicinos tarnybomis“, – parašė jis.

Kaip nurodė naujienų portalas rmf24.pl, prezidentas pastarąsias kelias dienas dalyvavo virtinėje susitikimų.

„Vakar Andrzejui Dudai buvo labai aktyvi diena. Prezidento kanceliarija skelbė nuotraukas iš Andrzejaus Dudos susitikimo su [tenisininke] Iga Sviatek. Jos irgi lauks karantinas“, – sakoma svetainės pranešime.

Be to, valstybės vadovas penktadienį taip pat aplankė Nacionalinį stadioną Varšuvoje, kur šiuo metu įrenginėjama laikina ligoninė COVID-19 pacientams, nurodė Lenkijos visuomeninis radijas. Nors A. Duda dėvėjo apsauginę kaukę, pirštines ir laikėsi atstumo, jis bendravo su ligoninės statybų vadovais ir šį projektą prižiūrinčiu premjero kanceliarijos vadovu Michalu Dworczyku.

Nors kol kas neaišku, kur užsikrėtė pats A. Duda, jis pirmadienį dalyvavo viename investuotojų forume Taline, kur bendravo su Bulgarijos prezidentu Rumenu Radevu. Pastarasis vėliau izoliavosi dėl kontakto su asmeniu, kuriam buvo patvirtinta COVID-19.

Šeštadienio popietę A. Duda paskelbė per „Twitter“ vaizdo pranešimą ir nurodė, kad jam iki šiol nepasireiškė jokių ligos simptomų, bet artimiausias dienas jis praleis izoliavęsis ir dirbs nuotoliniu būdu.

„Atlikus testą žinau, kad sergu koronavirusu – nejaučiau ir nejaučiu jokių simptomų, ypač pačių būdingiausių, pavyzdžiui, skonio ir uoslės praradimo. Nieko tokio nepasireiškė ir nepasireiškia, – sakė jis. – Dėl to nekyla jokių rūpesčių, esu kupinas jėgų; turiu vilties, kad taip ir liks.“
Prezidentas pridūrė, jog jeigu jam būtų pasireiškę kokių nors simptomų, visi jo susitikimai būtų buvę atšaukti.

A. Duda taip pat atsiprašė visų, kam teko karantinuotis dėl kontaktų su juo pastarosiomis dienomis.

Nuo šeštadienio visa Lenkija dėl sparčiai plintančios koronavirusinės infekcijos buvo paskelbta „raudonąja zona“ ir įvesti griežtesni karantino suvaržymai. Pavyzdžiui, pamokas toliau lankys tik pirmokai, antrokai ir trečiokai, o vyresni mokiniai bei universitetų studentai mokysis nuotoliniu būdu.

Atnaujinta 14.30

Slovakijoje vėl nustatytas rekordinis užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius

Slovakijoje pastarąją parą užfiksuotas didžiausias nuo pandemijos pradžios užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius – 2 890. Tai šeštadienį pranešė Slovakijos radijas, remdamasis šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Paros rodiklis viršijo ankstesnį 309 atvejais. Penktadienį buvo pranešta apie 2 581 naują infekuotąjį.

Nuo pandemijos pradžios 5,5 mln. gyventojų turinčioje šalyje nustatytas 40 801 užsikrėtimo koronavirusu atvejis, nuo infekcijos sukeliamų komplikacijų mirė 159 žmonės, iš jų 25 – pastarąją parą.

Slovakijoje spalio 1 d. buvo paskelbta nepaprastoji padėtis, kuri galios mažiausiai 45 dienas. Nustatytų socialinių apribojimų pažeidėjams gresia baudos iki 20 tūkst. eurų.

Atnaujinta 12.49

Lenkijoje – 13,6 tūkst. naujų COVID-19 atvejų ir rekordinis pacientų mirčių skaičius

Lenkijoje per pastarąją parą nustatyti 13 628 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat užfiksuotas per vieną dieną mirusių pacientų skaičius, epidemijai pareikalavus dar 179 žmonių gyvybių, šeštadienį sveikatos tarnybų informaciją citavo Lenkijos visuomeninis radijas.

Ankstesnę dieną Lenkijoje buvo patvirtinti 13 632 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai – didžiausias paros prieaugis nuo pandemijos pradžios, nurodė Sveikatos apsaugos ministerija.

Tarp naujausių epidemijos aukų 29 žmonių mirtis tiesiogiai siejama su COVID-19 komplikacijomis, o kiti 150 pacientų taip pat sirgo gretutinėmis ligomis, sakoma ministerijos „Twitter“ žinutėje.

Ankstesnis didžiausias koronavirusu užsikrėtusių pacientų paros mirštamumo rodiklis buvo nustatytas ketvirtadienį, kai buvo paskelbta apie 168 mirusius žmones.

Pasak pareigūnų, Lenkijoje nuo pandemijos pradžios patvirtinti iš viso 241 946 koronavirusinės infekcijos atvejai ir mirė 4 351 užsikrėtęs žmogus.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šeštadienį ryte šalies ligoninėse buvo gydomi 11 496 COVID-19 pacientai, iš kurių 911 buvo reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija.

Iki šiol šalyje pasveiko 105 092 koronavirusine infekcija persirgę žmonės, iš jų 2 888 – per pastarąją parą, pridūrė ministerija.

Atnaujinta 12.35

Estijoje per parą – 52 COVID-19 atvejai

Estijoje per praėjusią parą atlikus 1 335 pirminius testus buvo nustatyti 52 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, šeštadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Ankstesnę dieną šalyje fiksuoti 53 nauji COVID-19 atvejai.

Šeštadienį ryte šalies ligoninėse buvo gydomi 29 koronavirusu užsikrėtę pacientai, iš kurių trims buvo reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas. Keturi COVID-19 pacientai buvo išrašyti iš gydymo įstaigų.

Nuo protrūkio pradžios Estijoje nustatyta iš viso 4351 testais patvirtintas COVID-19 atvejis, 73 užsikrėtusieji mirė, 3 441 pasveiko.

Atnaujinta 11.02

Rusijoje pastarąją parą nustatytas 16 521 užsikrėtimo koronavirusu atvejis

Rusijoje per parą nustatytas 16 521 užsikrėtimo koronavirusu atvejis, bendras infekuotųjų skaičius pasiekė 1 497 167. Tai šeštadienį pranešė federalinis operatyvinis kovos su koronavirusinės infekcijos plitimu štabas.

Šiuo metu Rusijoje nuo COVID-19 sukeliamos ligos gydomi 340 528 žmonės.

Per pastarąsias 24 valandas šalyje koronaviruso aukomis tapo dar 296 žmonės. Penktadienį buvo pranešta apie 283 mirusius infekuotuosius. Štabo duomenimis, bendras mirčių nuo koronaviruso skaičius Rusijoje išaugo iki 25 821.

Atnaujinta 10.27

Čekijoje pastarąją parą nustatytas užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius – didžiausias nuo pandemijos pradžios

Pastarąją parą Čekijos medikai užfiksavo didžiausią nuo pandemijos pradžios naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių – 15 252. Sudėtinga epidemiologinė situacija susiklostė visoje šalies teritorijoje.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, per pastarąsias 24 valandas Čekijoje užsikrėtimo koronavirusu atvejų nustatyta 1 101 daugiau negu diena anksčiau. Nuo pandemijos pradžios maždaug 10,7 mln. gyventojų turinčioje šalyje koronavirusas buvo diagnozuotas jau 238 323 žmonėms.

Per beveik aštuonis praėjusius mėnesius nuo COVID-19 sukeliamų komplikacijų mirė 1 971 čekas. Penktadienio rytą buvo pranešta apie 1 845 koronaviruso aukas.

Čekijoje, kur pastarosiomis savaitėmis epidemiologinė situacija sparčiai blogėja, dėl koronaviruso imtasi griežtų priemonių. Uždarytos mokyklos, restoranai, barai, klubai, sporto ir kultūros objektai, dauguma parduotuvių. Nedirba didžioji dalis įmonių, teikiančių paslaugas gyventojams. Policininkams suteikta teisė skirti kaukių režimo pažeidėjams baudas iki 10 tūkst. kronų (apie 400 eurų).

Atnaujinta 09.50

Ukrainoje per parą patvirtinta daugiau kaip 7 tūkst. COVID-19 atvejų, mirė 125 žmonės

Ukrainoje per praėjusią parą nustatyta 7 014 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, taip pat mirė 125 anksčiau užsikrėtę žmonės, šeštadienį pranešė pranešė atsaką į epidemiją koordinuojanti Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba.

Ankstesnes tris dienas iš eilės šalyje buvo fiksuojami užsikrėtimo atvejų paros prieaugio rekordai: penktadienį skelbta apie 7 517, ketvirtadienį – 7 053 patvirtintus, o trečiadienį – 6 719 testais patvirtintų COVID-19 atvejų

Šiuo metu šalyje COVID-19 serga 191 366 žmonės – 4 712 daugiau negu ankstesnę dieną.

Atnaujinta 09.27

Po kontakto su užsikrėtusiuoju Slovėnijos ministru izoliuojasi Linkevičius, taip pat Latvijos ir Estijos ministrai

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius izoliuojasi po kontakto su koronavirusu užsikrėtusiu Slovėnijos diplomatijos vadovu Anže Logaru.

„Taip, ministras izoliuosis. Ne pirmą kartą Užsienio reikalų ministerija susiduria su panašia situacija, kai po kontakto su sergančiu asmeniu ir ministrui, ir kitiems diplomatams tenka izoliuotis. Vadovaujamės visuomenės sveikatos centro rekomendacijomis“, – BNS šeštadienį sakė L. Linkevičiaus atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Ji taip pat patvirtino, kad ministras pasitikrins dėl koronaviruso atlikdamas testą.

L. Linkevičius su Slovėnijos kolega dvišaliame susitikime dalyvavo ketvirtadienį.

Slovėnijos Užsienio reikalų ministerija penktadienio vakarą informavo, kad A. Logarui nepasireiškia jokie simptomai, jis ir artimiausi darbuotojai izoliavosi. A. Logaras keturių dienų vizito metu Baltijos šalyse taip pat buvo susitikęs su kolegomis Edgaru Rinkevičiumi Latvijoje, ir Urmas Reinsalu Estijoje.

Rugsėjo pabaigoje L. Linkevičiui jau teko izoliuotis po Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono vizito Vilniuje, kai koronavirusas nustatytas dviem Prancūzijos ambasados Lietuvoje darbuotojams.

Atnaujinta 08.30

Vokietijoje COVID-19 aukų skaičius viršijo 10 000

Vokietijoje jau mirė daugiau kaip 10 tūkst. naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių, rodo šeštadienį paskelbti oficialūs duomenys.

Roberto Kocho užkrečiamųjų ligų instituto (RKI) duomenimis, nuo pandemijos pradžios šalyje mirė 10 003 žmonės, kuriems buvo patvirtinta koronavirusinė infekcija COVID-19. Bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 418 005.

Per pastarąją parą užregistruota 14 714 COVID-19 atvejų – didžiausias prieaugis nuo koronaviruso protrūkio šalyje pradžios.

RKI vadovas Lotharas Wieleris sakė, kad Vokietijoje klostosi „labai rimta“ padėtis ir prašė gyventojų laikytis socialinio atstumo.

Vokietiją išliko mažiau paveikta Europai smogusios pirmosios COVID-19 bangos pavasarį, bet dabar šalyje sergamumas smarkiai padidėjo – kaip ir kitose žemyno dalyse.

Valdžia sugriežtino prevencijos priemones, įskaitant viešų susirinkimų draudimą.

Kanclerė Angela Merkel praeitą savaitgalį prašė šalies žmonių mažiau kontaktuoti ir kiek įmanoma daugiau laiko būti namuose.

Atnaujinta 08.28

Latvijos ir Estijos URM vadovai izoliuojasi po kontaktų su koronavirusu užsikrėtusiu kolega iš Slovėnijos

Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius penktadienį pranešė perėjęs prie nuotolinio darbo režimo, kadangi turi laikytis karantino po kontakto su koronavirusu užsikrėtusiu kolega iš Slovėnijos Anže Logaru, kuris šią savaitę lankėsi Rygoje su darbo vizitu.

„Ką tik gavau žinią, kad Slovėnijos užsienio reikalų ministrui A. Logarui, kuris lankėsi Baltijos šalyse, nustatytas COVID-19. Palaikome ryšį su Ligų profilaktikos ir kontrolės centru ir imamės reikiamų priemonių. Kadangi esu pripažintas kontaktiniu asmeniu, būsiu karantine ir eisiu savo pareigas nuotoliniu būdu“, – parašė politikas tviteryje.

Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu penktadienį taip pat pranešė perėjęs prie nuotolinio darbo režimo po kontakto su COVID-19 užsikrėtusiu kolega iš Slovėnijos, kuris šią savaitę lankėsi Taline su darbo vizitu.

„Šįvakar aš gavau iš Slovėnijos informaciją, kad ministrui A. Logarui atlikto testo dėl koronaviruso rezultatas buvo teigiamas. Todėl aš taip pat atlikau testą. Aš izoliuosiuosi ir visą ateinančią savaitę dirbsiu nuotoliniu būdu“, – parašė U. Reinsalu feisbuke.

Kaip jau ELTA pranešė, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį susitiko su Slovėnijos užsienio reikalų ministru A. Logaru, kuris į Lietuvą atvyko su darbo vizitu prieš tai apsilankęs Estijoje ir Latvijoje.

Ministrai, kaip skelbia Užsienio reikalų ministerija, aptarė dvišalį bendradarbiavimą, situaciją Rytų kaimynystėje, Vakarų Balkanuose, ES plėtros, regioninio saugumo ir bendradarbiavimo NATO, Trijų jūrų iniciatyvos bei svarbiausius ES darbotvarkės klausimus.

JAV užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičiaus paros prieaugis vėl viršijo 70 tūkst.

Jungtinėse Valstijose nustatytų užsikrėtimo koronavirusu skaičiaus paros prieaugis vėl viršijo 70 tūkst. Tai penktadienį pranešė Johnso Hopkinso universitetas.

Jo duomenimis, spalio 22 d. visoje JAV teritorijoje buvo patvirtintas 71 671 užsikrėtimo atvejis. Spalio 21 d. šis rodiklis sudarė 62 735, o spalio 20 d. – 60 315. Pastarąjį kartą maksimumas buvo užfiksuotas liepos 29 d. – 71 302 užsikrėtimo atvejai.

Pasak Johnso Hopkinso universiteto specialistų, iki šiol Jungtinėse Valstijose iš viso nustatyta daugiau kaip 8,47 mln. užsikrėtimo COVID-19 atvejų, mirė 223 845 žmonės. Šalis pagal abu rodiklius pirmauja pasaulyje.