Pasaulyje

2016.01.26 16:07

Lenkijoje buriama 46 tūkst. karių nacionalinė gvardija

15min.lt2016.01.26 16:07

Agresyvi Rusijos politika verčia regiono valstybes peržiūrėti gynybos planus. Lenkijos gynybos ministerija paskelbė, kad šalyje bus suburtos 46 000 karių teritorinės gynybos pajėgos, kurios bus integrali karinių pajėgų dalis, rašo „The Telegraph“.

Lenkijos nacionalinė gvardija bus buriama pagal JAV pavyzdį, kai regionai formuoja savo divizijas. Gynybos ministerija teigė, kad pirmasis toks dalinys bus suburtas prie sienos su Rusijai priklausančiu Kaliningrado anklavu.

„Mes jau uždegėme žalią šviesą tam, kad būtų pradėti pirminiai veiksmai teritorinių gynybos pajėgų, būsiančių integralia armijos dalimi, būrimui“, – sakė gynybos ministras Antonis Macierewiczius, pridurdamas, kad tai vienas iš strateginių ministerijos tikslų.

Po karinės Rusijos agresijos Rytų Ukrainoje Lenkija žymiai padidino dėmesį šalies gynybai. Suplanuotos naujos išlaidos smulkiajai ir sunkiajai ginkluotei įsigyti.

Praėjusiais metais gynybos biudžetas padidintas net 18 procentų ir siekė beveik 9 milijardus eurų. Dalis šių lėšų teks nacionalinei gvardijai formuoti.

„Pradėsime nuo trijų brigadų 2016 metais“, – sakė gynybos ministerijos atstovas Bartolomiejus Misiewiczius, kuris pridūrė, kad brigados bus dislokuotos šiaurės rytų Lenkijoje.

Lenkijos gynybos ekspertai tikisi, kad tokia regioninių dalinių strategija padės patikimiau gintis nuo galimos „žaliųjų žmogeliukų“ invazijos ir hibridinio karo pavojų. Tikimasi, kad savo regioną puikiai išmanantys nacionalinės gvardijos daliniai gebės greitai užkirsti kelią bet kokiems kurstomiems neramumams ar invazijos pavojui.

Planuojama, kad nacionalinės gvardijos kariai bus apmokyti ir turės tokią ginkluotę, kad galės dalyvauti bendrose pratybose ir su kitais karinių pajėgų atstovais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.