Naujienų srautas

Pasaulyje2016.01.26 16:17

Po subadymo skandalo Švedijoje – didesnis dėmesys policijai

Švedijos premjeras žada daugiau išteklių policijai, kai šalį sukrėtė pabėgėlių centro darbuotojos subadymas. Dėl jo suimtas nepilnametis imigrantas. Policija sako, kad kovos migrantų centruose kyla nuolat ir jai trūksta pareigūnų tvarkai palaikyti ir nelegaliems atvykėliams deportuoti.

Pietryčių Švedijos mieste, Miolndalyje, 22 metų nepilnamečių pabėgėlių centro darbuotoja pirmadienį ligoninėje mirė nuo žaizdų. Policija sako, kad centre netoli Geteborgo, kur gyvena keliolika paauglių migrantų, kilo peštynės. Pasak spaudos, suimtajam – penkiolika metų. Jo kilmė ir motyvas neskelbiami. Tokių incidentų padaugėjo kone pustrečio karto, kai pernai šalį užplūdo rekordinė 160 tūkst. imigrantų banga, didžiausia Europoje vienam gyventojui.

Pasak Thomaso Fuxborgo, Geteborgo policijos atstovo, į Švediją atvyko daug naujokų: „Kone kas savaitę vakariniame regione, o ir, kiek žinau, visoje Švedijoje mus kviečia į kylančius neramumus. Iš priežiūros namų ir migrantų centrų sulaukėme daug aliarmų. Tikriausiai taip yra todėl, kad žmonės tiesiog prastai jaučiasi.“

Policijos vadovas paprašė daugiau kaip 4 tūkst. papildomų pareigūnų kovai su terorizmu, nelegalų deportavimui ir registracijos centrų priežiūrai. Policininkų profsąjunga teigia, kad padėtis nebepakeliama. Premjeras atsakomybės dėl per mažų išteklių neprisiima ir imigrantų nekaltina.

Švedijos ministras pirmininkas Stefanas Lofvenas teigia manantis, kad visai nemažai šalies žmonių dabar labai sunerimę, kad bus daugiau panašių atvejų, kai Švedija priėmė tiek daug paauglių be tėvų. „Daugelis iš atvykusiųjų į Švediją patyrė sukrečiančių dalykų, ir nėra paprastų atsakymų, kaip su tuo susitvarkyti. Bet reikia laikytis svarbių principų“, – kalbėjo Švedijos ministras pirmininkas.

Lapkritį Švedija atsisakė atvirumo politikos, o prieš tris savaites uždarė sieną su Danija. Valdančiosios socialdemokratų partijos populiarumas nusmuko iki 50 metų nematytų žemumų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi