Pasaulyje

2020.10.23 14:14

Lenkai teigia atradę Gintaro kambarį, tačiau iškelti iš Baltijos dugno – per brangu?

LRT.lt2020.10.23 14:14

Lenkijos narai prieš mėnesį užsimojo atlikti skambią misiją – surasti legendinio Gintaro kambario turtus, kuriuos paslėpė nacistinė Vokietija ir kurie dingo po II pasaulinio karo.

Dabar Lenkijos valdžia ir patys narai tikina, kad iš jūros gelmių ištraukti laivo liekanas, tarp kurių gali glūdėti neapsakomi turtai, yra per brangu, praneša britų leidinys „Daily Mail“.

Narai laivą „Karlsruhe“ rado praėjusį mėnesį. Pranešama, kad laive esančio lobio vertė ar informacija apie jį gali siekti 276 milijonus eurų.

Gintarinis kambarys buvo pastatytas Rusijos carui Petrui I dar 18 amžiuje. Jame buvo gintaro, aukso ir deimantų, bet jie vėliau buvo pavogti nacių ir nerasti nuo 1945 metų, informuoja „Daily Mail“.

Tačiau dabar narai tikina, kad laivo nuolaužos yra per giliai ir kad jį ištraukti kainuotų milijonus.

Laivas, kuriame galbūt yra paslėptas lobis, buvo naudojamas Vokietijos piliečių evakuacijai iš Rytų Prūsijos Karaliaučiaus miesto, kuomet buvo prognozuojamas Adolfo Hitlerio pralaimėjimas II pasauliniame kare.

Vienas iš operacijoje dalyvavusių narų Tomasczas Stachura tikino, kad ištraukti laivo liekanas ir turtus yra kone neįmanoma misija. „Mes galime panerti tik 40 metrų, o laivas yra 80 metrų gylyje. Tai padaryti yra nerealu. Pasiekti laivą galėtų tik kariuomenė su savo turima technika“, – praneša „Daily Mail“.

1941 metais Gintaro kambario lobiai buvo perkelti į Karaliaučiaus miestą, dabar žinomą Kaliningrado vardu.

Vėliau lobis dingo, o mokslininkai pradėjo tikėti, kad jo liekanos gali būti rastos Baltijos jūroje.

Dabar Gintaro kambario kopija yra atkurta ir Rusijoje, ten dažnai lankosi įtakingi politikai ir visuomenės veikėjai.