Pasaulyje

2020.10.23 10:01

Trumpas iš anksto balsuos prezidento rinkimuose Floridoje

atnaujinta 11.44
BNS2020.10.23 10:01

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį Floridoje iš anksto atiduos balsą valstybės vadovo rinkimuose, ketvirtadienį pranešė Baltieji rūmai.  

„Prezidentas Trumpas planuoja balsuoti iš anksto šeštadienį Vest Palm Biče Floridoje“, – sakė Baltųjų rūmų atstovas spaudai Juddas Deere'as.

Kai D. Trumpas išvyksta iš Baltųjų rūmų, oficiali jo rezidencija yra Floridoje, kur prezidentui priklauso du didžiuliai golfo kurortai. Vienas jų yra Atlanto vandenyno pakrantėje esančiame Vest Palm Biče.

Prezidento rinkimai vyks lapkričio 3-iąją, tačiau šįmet beprecedentis skaičius amerikiečių iš anksto atiduoda savo balsus tiesiogiai arba paštu.

Dauguma rinkėjų balsuoja iš anksto, kad siaučiant koronavirusui išvengtų stovėjimo ilgose eilėse rinkimų dieną.

D. Trumpas daugelį mėnesių piktinasi išplėstomis galimybės balsuoti paštu. Prezidentas nekart sakė, kad dėl balsavimo paštu rinkimai bus suklastoti. Viešosios nuomonės apklausos rodo, kad D. Trumpas atsilieka nuo savo varžovo, demokratų kandidato Joe Bideno.

Florida yra viena iš valstijų, kur D. Trumpui būtina pergalė, kad užsitikrintų pakankamai Rinkikų kolegijos balsų J. Bidenui įveikti. Penktadienį prezidentas čia rengia du savo rinkimų kampanijos mitingus.

Rinkėjų aktyvumas JAV prezidento rinkimuose gali būti didžiausias per šimtmetį

Rinkėjų aktyvumas JAV prezidento rinkimuose šiais metais gali būti didžiausias per šimtmetį, praneša agentūra „Reuters“.

Remiantis ketvirtadienį paskelbtais Floridos universiteto projekto „JAV rinkimai“ duomenimis, likus kiek daugiau nei dešimčiai dienų iki lapkričio 3-iąją vyksiančių rinkimų savo balsą jau yra atidavę 47 mln. piliečių. Tai yra daugiau nei iš anksto ar paštu balsavusių rinkėjų skaičius per 2016 metų prezidento rinkimus.

Universiteto statistika rodo, kad balsavusiųjų jau yra 47,095 mln. 2016-aisiais iki rinkimų dienos savo balsą buvo atidavę 47,015 rinkėjų. Projekto vadovas Michaelis McDonaldas prognozuoja, kad rinkimuose dalyvaus 150 mln. amerikiečių. Tai būtų 65 proc. balsavimo teisę turinčių piliečių. Jei prognozės pasitvirtins, rinkėjų aktyvumas šiais metais bus didžiausias nuo 1908 metų.

Rinkėjai dar prieš lapkričio 3-iąją aktyviai dalyvauja rinkimuose, nes dėl pandemijos daugelis valstijų palengvino balsavimą paštu ir išankstinį balsavimą. Aktyvumą gali lemti ir amerikiečių mobilizacija renkantis tarp dabartinio prezidento Donaldo Trumpo ir jo konkurento Joe Bideno.

Apklausose šalies mastu J. Bidenas lenkia D. Trumpą, tačiau valstijose, kurios gali nulemti rinkimų baigtį, jų šansai yra apylygiai.