Pasaulyje

2016.01.26 11:50

Sirijos režimo pajėgos atkovojo iš sukilėlių svarbų pietinį miestą

BNS2016.01.26 11:50

Sirijos režimą palaikančios pajėgos po kelias savaites trukusių kautynių užėmė sukilėlių kontroliuotą strategiškai svarbų pietinį miestą netoli sienos su Jordanija, antradienį pranešė padėtį šalyje stebinti organizacija.

Nevyriausybinė grupė „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) nurodė, kad režimo pajėgos ir jas palaikantys sukarinti daliniai, tarp jų Libano šiitų judėjimo „Hizbollah“ kovotojai bei Irano kariškiai, praeitą naktį „perėmė kontrolę aš Šeich Miskine“, padedant Rusijos ir Sirijos vyriausybės aviacijos smūgiams.

Šiame mieste, esančiame Daraa provincijoje, kryžiuojasi svarbūs keliai, jungiantys su Damasku šiaurėje ir vyriausybės kontroliuojamu as Suveidos miestu rytuose.

Jis taip pat yra už 12 km nuo sukilėlių tvirtovės Navos, kuri yra kitas svarbus taikinys režimo pajėgoms.

Vienas saugumo tarnybų šaltinis naujienų agentūrai AFP sakė, kad aš Šeich Miškinas buvo sukilėlių operacijų „placdarmas“ ir vienas iš opozicijos „svorio centrų visoje Daraa provincijoje“.

Pasak jo, perėmus kontrolę šiame mieste sukilėliai neteko svarbaus aprūpinimo kelio, jungiančio su kitomis opozicijos kontroliuojamomis teritorijomis aplink Damaską.

Praeitą mėnesį vyriausybės pajėgos užėmė 82-osios brigados bazę prie to miesto, o nuo to laiko nuolat stengėsi užimti visą aš Šeich Miškiną.

Didžiąją dalį Daraa provincijos kontroliuoja opozicijos pajėgos, bet vyriausybės rankose tebėra dalis šio regiono sostinės ir keli kaimai šiaurės rytuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt