Pasaulyje

2020.10.23 07:24

Naujausia informacija. PSO: ateinantys mėnesiai bus labai sunkūs, o kai kurios šalys juda labai pavojinga linkme

atnaujinta 21.41
ELTA, BNS, LRT.lt2020.10.23 07:24

Šiaurės pusrutulis šiuo metu susiduria su kritiniu kovos su COVID-19 pandemija laikotarpiu, perspėja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Pasak PSO, pernelyg daug šalių šiuo metu susiduria su eksponentiniu koronaviruso plitimu.

„Ateinantys keli mėnesiai bus labai sunkūs, o kai kurios šalys juda labai pavojinga linkme“, – virtualioje spaudos konferencijoje sakė Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

„Pernelyg daug šalių susiduria su eksponentiniu COVID-19 atvejų skaičiaus augimu – tai lemia, kad ligoninės ir intensyvios terapijos skyriai tampa vis labiau užpildomi, o dar tik spalis“, – teigė jis.

Po vizito į Baltijos šalis koronavirusas patvirtintas Slovėnijos diplomatijos vadovui

Vizitą į Baltijos šalis išvakarėse užbaigusiam slovėnų užsienio reikalų ministrui Anžei Logarui testu patvirtintas koronavirusas, penktadienį pranešė jo biuras.

Slovėnijos vyriausybė paskelbė, kad šalyje nuo šeštadienio skelbiamas dalinis karantinas, per praėjusią savaitę daugiau nei padvigubėjus patvirtintų užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejų skaičiui.

A. Logaras ketvirtadienį grįžo iš trijų dienų kelionės po Baltijos šalis, kur buvo susitikęs su kolegomis Edgaru Rinkevičiumi Latvijoje, Urmas Reinsalu Estijoje ir Linu Linkevičiumi Lietuvoje.

„Ministro Logaro įprasto koronaviruso testo rezultatas buvo teigiamas. Jam nepasireiškia jokie ligos simptomai, tačiau jam ir artimiausiems darbuotojams teks dešimčiai dienų saviizoliuotis“, – sakoma ministerijos pranešime.

A. Logaras, vienas artimiausių premjero Janezo Janšos sąjungininkų, šį mėnesį surengė daug diplomatinių susitikimų: be kita ko, jis buvo susitikęs su savo kolegomis iš Slovakijos, Čekijos, Šiaurės Makedonijos, o spalio 12 dieną dalyvavo Europos Tarybos susitikime Liuksemburge.

Vatikane koronavirusas patvirtintas jau trylikai šveicarų gvardiečių

Vatikanas penktadienį paskelbė, kad dar dviem šveicarų gvardiečiams – kariams, užtikrinantiems popiežiaus Pranciškaus saugumą – patvirtinta COVID-19 infekcija, jų gretose susirgimų skaičius išaugo iki trylikos.

Nė vienam iš užsikrėtusiųjų iki šiol neprireikė hospitalizacijos ir tik kai kuriems jų pasireiškė karščiavimas, kosulys, uoslės praradimas ir sąnarių skausmas, teigiama Vatikano pranešime.

Koronaviruso epidemija gvardiečių gretose gali kelti rimtą pavojų popiežiui, kadangi jų darbas yra būti arti pontifiko ir jį saugoti.

Pontifikui yra 83-eji, jam jaunystėje dėl ligos buvo pašalintas vienas plautis. Nepaisant to, jis pagal savo amžių laikomas ganėtinai sveiku. Vasario pabaigoje jam reiškėsi į gripą panašūs simptomai, tačiau virusas nebuvo patvirtintas.

Šeštadienį Vatikanas paskelbė, kad koronavirusas patvirtintas vienam asmeniui, gyvenančiam toje pačioje Vatikano rezidencijoje, kaip ir pontifikas. Užsikrėtusysis iš karto izoliavosi.

Lenkija skelbiama raudonąja zona, dviem savaitėms uždaromos kavinės ir restoranai

Nuo spalio 24 dienos Lenkijos teritorija yra įtraukiama į raudonąją zoną, dėl vis smarkiau šalyje plintančio koronaviruso, praneša šios šalies naujienų portalas „Wiadomosci“.

Šia informaciją pranešė šalies ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis. Pranešama, kad dviems savaitėms bus uždrausta lankytis kavinėse, baruose ir restoranuose, o žmonės negalės būriuotis daugiau nei penkiese.

„Situacija yra labai prasta ir nuolat kinta. Šiandien vėl fiksavome koronaviruso atvejų rekordą. Mirčių skaičius taip pat nepaprastai didelis, todėl mūsų veiksmai turi būti ryžtingi“, – kalbėjo Lenkijos ministras pirmininkas M. Morawieckis.

„Mums reikia sustabdyti atvejų augimą“, – tikino Lenkijos premjeras.

4-12 klasių mokiniams liepta mokytis nuotoliniu būdu, užsidarys kavinės ir restoranai, tačiau maistą bus galima tiekti išsinešimui.

Jis taip pat pabrėžė, kad naujosios priemonės turėtų užtikrinti, kad „ekonomika veiktų greičiau nei pavasarį“, kai karantinas buvo kur kas griežtesnis.

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) prognozėmis, Lenkijos ekonomika šiemet susitrauks apie 3,6 proc. – tai yra vienas geriausių rodiklių ES.

Jau praeitą savaitę M. Morawieckis paragino „visus, kurie gali, dirbti nuotoliniu būdu“.

M. Morawieckis taip pat paprašė visų vyresnių nei 70 metų amžiaus senjorų likti namuose, kur jiems galės padėti savanorių grupės.

Nuo šeštadienio Lenkijoje bus uždaryti visi sporto klubai ir baseinai, o restoranai, kavinės ir barai maistą ir gėrimus pardavinės tik išsinešimui.

Kadangi Lenkijoje trūksta laisvų ligoninių lovų, Lenkijos nacionalinis stadionas Varšuvoje yra performuojamas į lauko ligoninę, o vyriausybė taip pat skubiai stato laikinas gydymo įstaigas kitose šalies vietose.

Apie ribojimus skirtingose pasaulio šalyse – įraše:

Daugelis šalių vėl imasi griežtų priemonių: įveda komendanto valandą, riboja judėjimą ir susibūrimus

Foto: 747353
Koronavirusas Vokietijoje

Atnaujinta 19.19

Didžiojoje Britanijoje per parą patvirtinta per 20 tūkst. naujų COVID-19 atvejų

Londonas, spalio 23 d. (ELTA). Didžiojoje Britanijoje pastarąją parą nustatyta 20 530 naujų COVID-19 atvejų – kiek mažiau nei ankstesnę parą, kai buvo patvirtintos 21 242 infekcijos, rodo vyriausybės duomenys, informuoja agentūra „Reuters“.

Pastarąją parą dėl su virusu susijusių priežasčių šalyje mirė 224 žmonės – jiems COVID-19 liga buvo diagnozuota per pastarąsias 28 dienas. Tai didesnis aukų skaičius nei ankstesnę parą, kai buvo užregistruoti 189 mirties atvejai.

Atnaujinta 18.55

Rumunijoje pirmą kartą per parą užfiksuota daugiau kaip 5 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų

Rumunijoje per parą nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius pirmą kartą viršijo penkis tūkstančius. Kaip pranešė penktadienį strateginės komunikacijos grupė, sudaryta infekcijos plitimui stebėti, per pastarąsias 24 valandas šalyje išaiškinti 5 028 užsikrėtusieji, mirė 82 pacientai.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Rumunijoje koronavirusas diagnozuotas 201 032 žmonėms, nuo COVID-19 sukeliamų komplikacijų mirė 6 245 infekuotieji. Daugiausia užsikrėtimo atvejų užfiksuota šalies sostinėje Bukarešte.

Atnaujinta 18.43

Italijoje vėl fiksuojamas COVID-19 atvejų rekordas

Italijoje pastarąją parą patvirtintas rekordinis naujų COVID-19 atvejų skaičius – net 19 143 naujos infekcijos, penktadienį paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija. Ankstesnis rekordas nustatytas ketvirtadienį, pranešus apie 16 079 susirgimus, rašo „Reuters“.

Ministerija penktadienį taip pat paskelbė, kad per pastarąsias 24 valandas viruso aukomis tapo 91 asmuo – mažiau nei ankstesnę parą, kai mirė 136 žmonės, ir mažiau nei pandemijos piko metu, kai per parą mirdavo po daugiau nei 900 infekuotų pacientų.

Italijoje dėl su koronavirusu susijusių priežasčių iš viso mirė 37 059 žmonės, o bendras susirgimų skaičius siekia 484 869.

Atnaujinta 18.12

Slovakijoje prasidėjo masinis gyventojų testavimas dėl koronaviruso

Slovakijoje penktadienį prasidėjo tris savaitgalius vyksiantis masinis gyventojų testavimas dėl užsikrėtimo naujuoju koronavirusu.

Pirmiausiai bus testuojamos keturios Lenkijos pasienyje esančios apygardos. Šalies Gynybos ministerijos nurodymais, greituosius antigenų testus turės pasidaryti visi vyresni nei 10 metų gyventojai.

Šiam darbui pasitelkta apie 8 tūkst. karių, tačiau stinga medicininį pasirengimą turinčio personalo. Sveikatos apsaugos ministras Marekas Krajčis paragino medicinos studentų savanorystę.

Premjeras Igoris Matovičius anksčiau buvo sakęs, kad dalyvavimas testavime bus savanoriškas, tačiau tie žmonės, kurių testai bus teigiami, privalės 10-čiai dienų izoliuotis.

Tai sukritikavo šalies prezidentė Zuzana Čaputova, teigdama, kad „jei grasinate sankcijomis, negalite sakyti, kad tai savanoriška.“

Slovakijoje per pastarąsias 24 valandas patvirtintas 2 581 naujas COVID-19 atvejis ir 19 mirčių. Nuo šeštadienio šalyje, turinčioje apie 5,5 mln. gyventojų, įsigalios naujų ribojamųjų priemonių.

Atnaujinta 17.38

Baltarusijoje per parą nustatyti 787 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai

Baltarusijoje nustatytų naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius per parą padidėjo 787 ir pasiekė 91 167. Tai penktadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Ketvirtadienį buvo pranešta apie 738 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus.

Nuo pandemijos pradžios Baltarusijoje mirė 949 pacientai, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, pastarąją parą Covid-19 aukomis tapo keturi žmonės.

Iš viso šalyje atlikti 2 320 856 testai dėl koronaviruso.

Daugiausia užsikrėtimo atvejų Baltarusijoje buvo nustatyta balandžio mėnesį, kai kasdien buvo išaiškinama per 900 infekuotųjų. Pandemijos sąlygomis Baltarusijos valdžia nepaskelbė karantino.

JK suvaržymai dėl COVID-19 įvedami dar milijonams žmonių

Jungtinėje Karalystėje penktadienį dar milijonai žmonių ruošėsi karantinui, vyriausybei padidinus finansinės pagalbos paketą, bet pripažinus labai brangios testavimo programos nesėkmes.

Centriniame Mančesteryje buvo šiurpiai ramu, vyriausybei įvedus griežčiausias priemones mieste ir jį supančiame regione, nepaisant daugiau lėšų karantino paveiktiems verslams ir darbuotojams reikalavusių vietos lyderių įnirtingo pasipriešinimo.

Anglijos Pietų Jorkšyro grafystėje nuo šeštadienio įvedami tokie patys „labai didelės“ rizikos zonai taikomi apribojimai: uždaromos aludės, maitinimo ir apgyvendinimo paslaugas teikiančios įmonės, gyventojai privalo laikytis atstumo nuo kitų uždarose patalpose.

Naujausios priemonės papildo „labai didelės“ rizikos zonoms priklausančių regionų sąrašą. Tai reiškia, kad maždaug 7,3 mln. Anglijos gyventojų nuo savaitgalio bus taikomi griežiausi apribojimai.

Be to Velso vyriausybė nurodė daugiau nei 3 mln. teritorijos gyventojų nuo 18 val. likti namuose, dviem savaitėms uždarė ne maisto prekių parduotuves, kavines, restoranus, aludes ir viešbučius.

JK stojo į kovą su nauja koronavirusinės infekcijos COVID-19 banga. Visoje šalyje dėl šios infekcijos nuo pavasario mirė daugiau nei 44 tūkst. žmonių – didžiausias skaičius Europos valstybėse.

Tačiau ministro pirmininko Boriso Johnsono vyriausybė nepaklūsta raginimams skelbti antrą nacionalinį karantiną dėl COVID-19 ir tvirtina, kad nauja šalies trijų lygmenų įspėjimo apie koronaviruso atvejus sistema geriau pritaikyta regionams, kur pavojus užsikrėsti yra didžiausias.

Skaitmeninės Kalėdos

Ketvirtadienį vyriausybė patobulino nacionalinę pagalbos darbo vietų išsaugojimui schemą, regionų, kur paskelbtas karantinas, verslams tvirtinant, kad jos neužteks pakeisti šį mėnesį galioti baigiantį neapmokamų atostogų finansavimo paketą.

Iždo departamentas visų išlaidų neatskleidė, tačiau B. Johnsonas pažadėjo skirti „daugiau milijardų“.

„Mes darome viską, kad padėtume verslui per šią krizę“, – sakė jis žurnalistams per spaudos konferenciją.

Siekdama apsaugoti ekonomiką ir išvengti visuotinio karantino vyriausybė pradėjo ambicingą žmonių testavimo ir jų kontaktų atsekimo programą. Pranešama, išlaidos šiai programai jau viršijo 12 mlrd. svarų (13,24 mlrd. eurų).

Tačiau testuojamų žmonių ir atsekamų kontaktų skaičiai yra gerokai mažesni, nei buvo oficialiai užsibrėžta. Pasak mokslininkų, ši programa turi nedidelį poveikį užsikrėtimo atvejų skaičiaus kontrolei.

„Aš suprantu žmonių nusivylimą ir gerai suprantu, kad mums tikrai reikia greitesnio (testų rezultatų) apdorojimo ir mums reikia tai pagerinti“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją pripažino B. Johnsonas ir pažadėjo, kad tai bus padaryta.

Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon penktadienį paskelbė apie įvedamus griežtus apribojimus, skirtus kovai su koronavirusinės infekcijos plitimu.

„Apribojimai bus reikalingi tol, kol nebus sukurta vakcina nuo koronaviruso“, – žurnalistams sakė N. Sturgeon.

Nepaisant griežtos kontrolės sistemos, kuri apima barams ir restoranams įvestus apribojimus, valdžia nenori uždarinėti mokymo įstaigų.

„Naująja strategija siekiama geriausios, kokią tik galime sukurti, pusiausvyros tarp viruso slopinimo ir didesnio masto žalos verslo įmonėms ir žmonėms mažinimo“, – sakė ministrė.

Per visą pandemijos laikotarpį Jungtinėje Karalystėje registruota daugiau nei 810 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų, mirė daugiau nei 44 tūkst. žmonių, rodo tinklalapio „Worldometers“ duomenys.

Atnaujinta 15.30

ES sveikatos agentūra: koronaviruso situacija 23 ES šalyse bei JK kelia didelį nerimą

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) penktadienį perspėjo, kad sparčiai augantys naujų COVID-19 atvejų skaičiai 23 ES valstybėse ir Jungtinėje Karalystėje (JK) kelia didelį nerimą.

Remiantis naujausiu ECDC vertinimu, į nerimą keliančių šalių sąrašą patenka visos ES valstybės, išskyrus Kiprą, Estiją, Suomiją, Graikiją. Prieš mėnesį į tokį sąrašą buvo įtrauktos tik septynios ES valstybės.

„COVID-19 plitimas yra didžiulė grėsmė visuomenės sveikatos situacijai, daugumos šalių epidemiologinė situacija kelia didelį nerimą“, – pranešime teigė ECDC direktorė Andrea Ammon.

„Koronaviruso pasėkmės – spaudimas perkrautai sveikatos apsaugos sistemai ir mirtingumas – pastaruoju metu matomos vis ryškiau. Virusui sparčiai plintant apsaugoti labiausiai pažeidžiamus asmenis yra dar sunkiau, dar didesnis jų skaičius neišvengiamai sirgs sunkesnių formų ligomis“, – sakė ji.

Agentūra taip pat skelbia, kad „nuo rugsėjo daugėja naujų rekordinių užsikrėtimo atvejų skaičių, o pastarosiomis savaitėmis situacija tapo dar įtemptesnė“.

ECDC paskelbė, kad daugumoje valstybių „rizika užsikrėsti vis didėja“, taigi reikia skubiai imtis tikslingų visuomenės sveikatos veiksmų“.

Organizacija nurodė tokias priemones kaip atstumo laikymasis, didelių susibūrimų draudimai, rankų plovimas ir raginimas dėvėti kaukes.

Be 27 ES šalių, ECDC apima situaciją ir JK, Norvegijoje, Islandijoje bei Lichtenšteine.

Penktadienį organizacijos paskelbtais duomenimis, visose šiose valstybėse bendras COVID-19 atvejų skaičius siekia 5 528 320, o mirties nuo šios ligos atvejų skaičius atitinka 205 986.

Rusijoje pirmąkart per parą nustatyta per 17 tūkst. naujų COVID-19 atvejų

Rusijoje per praėjusią parą nustatyta 17 340 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų – daugiausiai nuo COVID-19 protrūkio šalyje pradžios, taip pat mirė 283 anksčiau užsikrėtę žmonės, rodo penktadienį paskelbti šalies kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Per parą nustatomų COVID-19 atvejų skaičius Rusijoje ėmė didėti nuo rugsėjo: per mėnesį jų pagausėjo nuo 5 tūkst. iki 10 tūkst., per pirmąsias dvi spalio savaites paros prieaugis padidėjo iki 15 tūkst., o spalio 20-ąją perkopė 16 tūkst. ribą.

Spalio 21 ir 22 dienomis buvo užfiksuota kiek mažiau naujų atvejų – atitinkamai 15 700 ir 15 971.

Didžiausias sergamumas tebefiksuojamas Maskvoje: per praėjusią parą Rusijos sostinėje užregistruoti 5 478 užsikrėtimo atvejai – daugiausiai šį rudenį, 62 anksčiau užsikrėtę asmenys mirė.

Nuo epidemijos pradžios visoje šalyje nustatyti iš viso 1 480 646 COVID-19 atvejai, 25 525 užsikrėtusieji mirė.

Iš gydymo įstaigų per praėjusią parą išrašyti 11 263 pacientai. Bendras ligoninėse gydytų ir pasveikusių žmonių skaičius padidėjo iki 1 119 251.

Ispanijos premjeras: „tikrasis“ COVID-19 atvejų skaičius šalyje viršija 3 milijonus

„Tikrasis“ koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičius Ispanijoje viršija 3 mln., penktadienį per televiziją paskelbė premjeras Pedro Sanchezas (Pedras Sančesas).

Anksčiau šią savaitę oficialus patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius Ispanijoje viršijo milijoną, bet P. Sanchezas sakė, kad tikrasis skaičius yra daug didesnis, nes pandemijos pradžioje užsikrėtimo atvejų buvo išaiškinama labai nedaug.

Atnaujinta 13.52

Latvijoje – didžiausias naujų COVID-19 atvejų skaičius nuo protrūkio pradžios

Latvijoje per praėjusią parą atlikus 5 726 testus buvo nustatyta 250 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų – daugiausiai nuo protrūkio pradžios, taip pat mirė vienas anksčiau užsikrėtęs asmuo, ketvirtadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Centro duomenimis, koronaviruso auka priklausė 55–60 metų amžiaus grupei.

Per pastarąją parą Latvijoje buvo hospitalizuoti 17 pacientų, kuriems yra nustatyta koronaviruso infekcija. Šalies ligoninėse iš viso gydomi 113 pacientų; iš jų 10-ies būklė yra sunki, nurodo Nacionalinė sveikatos apsaugos tarnyba.

Nuo epidemijos pradžios Latvijoje nustatyti 4 208 užsikrėtimo koronavirusu atvejai; 49 žmonės nuo šios ligos mirė, 1 357 pasveiko.

Liepsnojant pandemijai, Čekija netenka sveikatos ministro

Čekija koronaviruso pandemijos įkarštyje netenka savo sveikatos ministro. Vyriausybės vadovas Andrejus Babišas penktadienį pareiškė paprašęs 56-erių Romaną Prymulą rašyti atsistatydinimo pareiškimą. Priešingu atveju jis esą bus atleistas. Premjeras pabrėžė, kad ministro elgesys yra „nedovanotinas“.

Sveikatos ministras kaltinamas pažeidęs savo paties paskelbtas drastiškas kovos su koronavirusu priemones. Laikraštis „Bleks“ nufotografavo, kaip politikas, kuris pagal profesiją yra epidemiologas, vėlai vakare išeina iš prabangaus restorano ir nedėvi kaukės. Čekijoje prieš pusantros savaitės visi restoranai buvo uždaryti.

R. Prymula restorane susitiko su populistinės valdančiosios partijos ANO frakcijos pirmininku Jaroslavu Faltyneku. Šis pareiškė, kad „prie kavos puodelio buvo aptarti reikalai“. Premjeras paragino jį atsistatydinti iš partijos vicepirmininko pareigų.

R. Prymula Sveikatos ministerijai vadovauja tik nepilną mėnesį. Rugsėjo pabaigoje apie savo atsistatydinimą paskelbė jo pirmtakas Adamas Vojtechas. Jis buvo kaltinamas nesuvaldantis krizės.

10,7 mln. gyventojų turinčioje Čekijoje galioja griežti judėjimo ribojimai. Žmonės raginami kiek įmanoma likti namuose.

Čekijoje šiuo metu virusas plinta greičiausiai Europoje. Šalis penktadienį vėl pranešė apie daugiau kaip 14 000 naujų koronaviruso atvejų. Sveikatos ministerijos duomenimis, per 24 valandas patvirtinta 14 151 infekcija. Tai yra mažiau nei rekordinis 14 968 atvejų rodiklis, apie kurį paskelbta ketvirtadienį.

Bendras infekuotųjų skaičius šalyje išaugo iki 233 065. Mirčių per 24 valandas padaugėjo 55 iki 1 845.

Atnaujinta 12.21

Lenkijoje – 13 632 nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai

Lenkijoje praėjusią parą vėl užregistruotas rekordinis naujų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičius – 13 632 nauji susirgimai, per parą mirė 153 anksčiau užsikrėtę pacientai, Lenkijos sveikatos apsaugos ministerijos duomenis praneša agentūra „Reuters“.

Per visą infekcijos plitimo laikotarpį Lenkija patvirtino 228 318 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 4 172 žmonės mirė.

Atnaujinta 12.07

Estijoje per parą nustatyti 53 COVID-19 atvejai

Estijoje per praėjusią parą atlikus 1 580 pirminių testų buvo nustatyti 53 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Ankstesnę dieną šalyje fiksuoti 76 nauji COVID-19 atvejai.

Nuo protrūkio pradžios Estijoje mirė 73 žmonės, kuriems buvo testais patvirtinta koronaviruso infekcija. Naujausios į šį sąrašą įtrauktos dvi aukos – 59 metų vyras ir 82 metų moteris – mirė savo namuose spalio 17 ir 18 dienomis, bet vėliau buvo nustatyta, kad jie buvo buvo užsikrėtę koronavirusu.

Penktadienį ryte šalies ligoninėse buvo gydomi 30 koronavirusu užsikrėtusių pacientų, iš kurių vienam buvo reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Iki šiol Estijoje nustatytas iš viso 4 3007 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 3 418 žmonių pasveiko.

Prancūzų epidemiologas: dabar COVID-19 plinta greičiau nei pavasarį

Koronaviruso sukeliama infekcija (COVID-19) dabar plinta kur kas greičiau nei pirmojo protrūkio metu pavasarį, perspėja Prancūzijos vyriausybės patarėjas, epidemiologas Arnaud Fontanet, rašo „Reuters“.

„Virusas cirkuliuoja greičiau, pandemijos atsigavimas prasidėjo jau rugpjūtį“, – televizijai BFM sakė A. Fontanet, pridurdamas, kad kova su COVID-19 bus maratonas, o ne sprintas.

Jis kalbėjo praėjus dienai po to, kai Prancūzijoje užregistruotas rekordinis naujų COVID-19 atvejų skaičius – net 41 622. Prancūzijoje jau užfiksuoti 999 043 COVID-19 atvejai, o penktadienį šalis taps antrąja ES valstybe po Ispanijos, kurioje ligos atvejų skaičius viršys milijoną.

Kaip ir daugelis kitų šalių, Prancūzija sugriežtino apribojimus dėl koronaviruso plitimo – dabar komendanto valandos sąlygomis gyvena daugiau nei du trečdaliai prancūzų.

A. Fontanet teigimu, Prancūzijos valdžiai birželio pabaigoje pavyko suvaldyti koronaviruso protrūkį, o nedidelis ligoninėse gydomų žmonių skaičius vasaros metu suteikė netikrą saugumo jausmą, nors jau rugpjūtį didėjo naujų COVID-19 atvejų skaičius.

„Tada buvo viena šalta savaitė rugsėjį ir visoje Europoje visi rodikliai pajudėjo neigiama linkme. Virusas geriau plinta šaltuoju metu, nes mes daugiau būname viduje“, – aiškino epidemiologas.

„Ligoninės ir medicinos personalas atsidurs jau pažįstamoje situacijoje“, – perspėjo A. Fontanet, turėdamas omenyje kovą–balandį, kuomet sveikatos apsaugos sistema Prancūzijoje buvo ant bedugnės krašto.

„Turime daug įrankių apsisaugoti nuo viruso, tačiau susiduriame su sudėtingu periodu“, – pridūrė jis, atliepdamas premjero Jeano Castexo perspėjimus dėl „sunkaus lapkričio“.

Kaip ir kiti medicinos ekspertai, A. Fontanet tvirtino, kad karantino apribojimų rezultatai bus matomi po maždaug dviejų savaičių.

Atnaujinta 11.10

Rusijoje nustatytas didžiausias nuo pandemijos pradžios užsikrėtimo skaičius

Rusijoje per praėjusią parą nustatyta 17 340 užsikrėtimo koronaviruso infekcija (COVID-19) atvejų, šis skaičius – didžiausias nuo pandemijos pradžios, pranešė federalinis operatyvinis kovos su koronavirusinės infekcijos plitimu štabas.

5 478 nauji atvejai patvirtinti sostinėje Maskvoje, kuri pandemijos pradžioje buvo tapusi koronaviruso protrūkio epicentru Rusijoje.

Bendras Rusijoje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius siekia 1 480 646.

TASS skaičiavimais, Rusijoje koronavirusu užsikrėtė jau daugiau kaip 1 proc. visų gyventojų.

Mirčių nuo COVID-19 skaičius per praėjusias 24 valandas išaugo 283, – iki 25 525.

Atnaujinta 10.26

Čekija ir toliau praneša apie milžiniškus infekcijų skaičius

Čekija penktadienį vėl pranešė apie daugiau kaip 14 000 naujų koronaviruso atvejų. Sveikatos ministerijos duomenimis, per 24 valandas patvirtinta 14 151 infekcija. Tai yra mažiau nei rekordinis 14 968 atvejų rodiklis, apie kurį paskelbta ketvirtadienį.

Bendras infekuotųjų skaičius šalyje išaugo iki 233 065. Beveik 11 mln. gyventojų turinčioje Čekijoje šiuo metu virusas plinta greičiausiai Europoje. Mirčių per 24 valandas padaugėjo 55 iki 1 845.

Atnaujinta 09.49

Ukrainoje trečią dieną fiksuojamas per parą patvirtintų COVID-19 atvejų rekordas

Ukrainoje per praėjusią parą nustatyta 7 517 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų – daugiausiai nuo protrūkio šioje šalyje pradžios, penktadienį pranešė pranešė atsaką į epidemiją koordinuojanti Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba.

Užsikrėtimo atvejų paros prieaugio rekordai šalyje fiksuojami jau trečią dieną iš eilės. Ketvirtadienį Ukraina skelbė apie 7 053 patvirtintus COVID-19 atvejus, o trečiadienį jų buvo 6 719.

Penktadienį taip pat buvo paskelbta apie 121 anksčiau užsikrėtusio paciento mirtį.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje patvirtinti iš viso 330 369 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 6 164 užsikrėtę asmenys mirė, 137 578 pasveiko, iš jų 2 680 – per pastarąją parą.

Šiuo metu šalyje COVID-19 serga 186 654 žmonės – 4 716 daugiau negu ankstesnę dieną.

Daugiausia naujų atvejų per pastarąją parą užregistruota sostinėje Charkivo (693) srityje, taip pat Kijeve (635), Odesos (571), Chmelnyckio (471), Žytomyro (426) ir Zaporižios (402) srityse.

Atnaujinta 09.10

Vokietijoje antrą dieną iš eilės patvirtinta per 11 000 naujų koronaviruso atvejų

Vokietijoje antrą dieną iš eilės patvirtinta daugiau kaip 11 000 koronaviruso atvejų. Roberto Kocho institutas (RKI) penktadienio rytą pranešė, kad per 24 valandas nustatyti 11 242 užsikrėtimo atvejai. Tai tik 45 mažiau, nei ligšiolinis trečiadienio rekordas.

Iš viso nuo pandemijos pradžios virusas patvirtintas 403 291 žmogui. Mirčių padaugėjo 49 iki 9 954.

Atnaujinta 08.18

Indijoje penktą parą iš eilės patvirtinta mažiau nei 60 tūkst. naujų koronaviruso infekcijos atvejų

Indija penktą parą iš eilės patvirtino mažiau nei 60 000 naujų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų.

Šalies Sveikatos apsaugos ministerija nurodo, kad per praėjusią parą užregistruoti 54 366 nauji užsikrėtimai. Bendras Indijoje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius penktadienį viršijo 7,7 mln.

Ministerijos duomenimis, praėjusią parą užregistruota 690 mirčių nuo infekcijos, o bendras aukų skaičius Indijoje padidėjo iki 117 306.

Atnaujinta 07.47

Slovakijoje dėl didėjančio sergamumo COVID-19 įvedami judėjimo suvaržymai

Slovakijos premjeras Igoris Matovičius ketvirtadienį pranešė, kad šalyje įvedami daliniai judėjimo suvaržymai, siekiant suvaldyti sparčiai besiplečiančią koronaviruso epidemiją.

„Nuo šeštadienio galios komendanto valanda“, – žurnalistams sakė I. Matovičius ir paaiškino, kad judėjimo laisvė bus suvaržyta nuo 1 val. iki 5 val. vietos laiku.

Kitu paros metu gyventojams iš namų bus leidžiama išeiti tik vykstant vizito pas gydytoją, vykdant pavedimus ar darbo reikalais, taip pat nusipirkti būtiniausių prekių, pavedžioti augintinius ir keliais kitais išimtiniais atvejais..

Vis dėlto niekas neprivalės turėti kokių nors dokumentų, įrodančių jų išėjimo iš namų tikslą, sakė vidaus reikalų ministras Romanas Mikulecas.

Keliuose rajonuose, kur epidemiologinė padėtis blogiausia, gyventojams, norintiems išeiti iš namų dieną, reikės turėti pažymą, kad jų COVID-19 testo rezultatas yra neigiamas.

Šie suvaržymai galios iki lapkričio 1-osios, bet gali būti pratęsti.

Atnaujinta 07.44

JAV – per 60 000 naujų viruso atvejų

Jungtinėse Valstijose per 24 valandas registruoti 63 656 nauji koronaviruso atvejai. Bendras infekuotųjų skaičius šalyje išaugo iki 8,312 mln., pranešė JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC).

Mirčių padaugėjo 1 076 iki 221 438.