Pasaulyje

2016.01.25 16:27

Kamerūne susisprogdinus mirtininkams žuvo 29 žmonės

BNS2016.01.25 16:27

Kamerūno šiaurėje per savižudžių išpuolius viename turguje Bodo mieste prie Nigerijos sienos žuvo 29 žmonės, pranešė šaltinis policijoje.

„Pirminiais duomenimis 29 žuvo, apie 30 sužeista“, – sakė vienas pareigūnas, nenurodęs, ar į šį skaičių įtraukti savižudžiai, ir nepatikslindamas, kiek buvo šių mirtininkų – trys ar keturi. Iš pradžių buvo pranešimų, kad susisprogdino trys žmonės.

Šiame regione tokius išpuolius dažnai rengia Nigerijos islamistų grupuotė „Boko Haram“.

Nuo 2013 metų, kai ši grupuotė pradėjo savo kruviną kampaniją Kamerūne, įsibrovę per sieną iš Nigerijos, žuvo beveik 1200 žmonių, sakė anksčiau šį mėnesį Kamerūno vyriausybės atstovas Issa Chiroma Bakary.

Puldinėjantys per sieną „Boko Haram“ kovotojai Kamerūno šiaurėje įsirengia bazes, kuriose apsirūpina ginklais, transporto priemonėmis, atsargomis.

Kamerūne įsakyta armijai ten tęsti puolimą prieš juos kartu su Nigerijos, Nigerio, Čado ir Benino pajėgomis, – sudarančiomis regioninę kovos su „Boko Haram“ koaliciją.

Per šešerius metus savo veiklos Nigerijos džihadistai nužudė mažiausiai 17 tūkst. žmonių, benamiais pavertė daugiau kaip 2,6 mln. gyventojų.