Pasaulyje

2016.01.25 16:16

Keliavusiems po kai kurias šalis į JAV patekti bus sudėtingiau

BNS 2016.01.25 16:16

Į Jungtinės Amerikos Valstijas (JAV) be vizų nebegali įvažiuoti keliavusieji po Iraną, Iraką, Siriją ir Sudaną.

Asmenys, nuo 2011 metų kovo 1 dienos lankęsi minėtose šalyse, nebegali kirsti JAV sienų pasinaudoję kelionių supaprastinimo programa, pagal kurią užtenka gauti Elektroninės leidimo keliauti sistemos (ESTA – Electronic System Travel Authorization) patvirtinimą. Be vizų į JAV nebegali vykti ir turintieji dvigubą pilietybę, jei viena iš jų yra Irano, Irako, Sudano ar Sirijos pilietybė.

JAV ambasados Vilniuje interneto svetainėje pateikiamame JAV Valstybės departamento pranešime sakoma, kad kelionių į JAV supaprastinimo programa toliau galės naudotis asmenys, į Iraną, Iraką, Siriją ir Sudaną keliavę vykdyti oficialių humanitarinių nevyriausybinių organizacijų užduočių, tarptautinių ir kitų organizacijų užduočių, žurnalistai. Numatyta ir daugiau išimčių, tačiau tarp jų neminimi turistai.

„Nurodytoms kategorijoms priklausantys asmenys vis tiek galės prašyti vizos įprastine tvarka JAV ambasadose ar konsulatuose. Asmenims, kuriems JAV viza reikalinga skubiais verslo reikalais, dėl medicininių ar humanitarinių priežasčių, gali kreiptis į ambasadas ir konsulatus, kur atsakingi pareigūnai yra pasirengę peržiūrėti jų paraiškas pagreitinta tvarka“, – nurodoma ambasados tinklalapyje.

Asmenims, turintiems galiojančius ESTA leidimus, prieš keliaujant rekomenduojama pasitikrinti jų galiojimą JAV pasienio apsaugos ir muitinės tinklalapyje. ESTA leidžia be vizos būti JAV iki 90 dienų.

Naujus ribojimus JAV įstatymų leidėjai patvirtino praėjusių metų pabaigoje, po išpuolių Paryžiuje. Nauja tvarka įsigaliojo praėjusią savaitę.