Naujienų srautas

Pasaulyje2016.01.25 22:24

Neįprasti šalčiai Rytų Azijoje: žuvo per 60 žmonių

BNS 2016.01.25 22:24

Rytų Azijoje neįprastai šaltų orų banga nusinešė daugiau negu 60 žmonių gyvybių, sutrikdė susisiekimą ir pirmąkart per beveik 50 metų atnešė sniego į Kinijos pietinį paatogrąžių miestą.

Taivane termometrų stulpeliai nukrito žemiausiai per pastaruosius 16 metų – iki 4 laipsnių Celsijaus; čia šalčio aukomis tapo 57 žmonės, daugiausiai senyvi.

Subtropinio klimato juostoje esančiame Taivane dauguma namų neturi centrinio šildymo, o dėl vėsių orų daugumai aukų sutriko širdies darbas arba kvėpavimas, sakė vienas miesto pareigūnas. Pasak Taivano centrinio meteorologijos biuro, Taibėjuje sausį paprastai laikosi apie 16 laipsnių temperatūra.

Pareigūnai nurodė, kad dėl šios vėsių orų bangos sostinėje Taibėjuje mirė 40 žmonių, o dar 17 mirtinai sušalo arba buvo ištikti širdies smūgių kaimyniniame Naujajame Taibėjuje.

Be to, šeštadienį ant Taibėjaus aukščiausio kalno prisnigo 9 cm, o daug žmonių įstrigo, išvažiavę į kalnus, kad pamatytų sniegą.

Tuo tarpu dėl smarkaus snygio vakarų ir vidurio Japonijoje savaitgalį žuvo penki žmonės, o pirmadienį žiemiški orai, kaip pranešama, nusinešė dar vieną gyvybę.

Naujienų agentūra „Kyodo News“ nurodė, kad tarp tų aukų buvo viena moteris, kuri užsimušė, kai nukrito nuo stogo valydama sniegą. Dar vienas vyras žuvo per nepalankių orų nulemtą eismo įvykį; kitas buvo prispaustas sniego valymo mašinos, o viena pora įkrito į drėkinimo kanalą – veikiausiai valydama sniegą.

Japonijos vakarinėje Totorio prefektūroje 88 metų moteris žuvo, kai jos namą pirmadienį paryčiais užgriuvo žemės nuošliauža, nurodė „Kyodo“ ir kiti žiniasklaidos kanalai.

Gausiai pasnigus vairuotojai įstrigo keliuose, sutriko susisiekimas greitaisiais traukiniais ir teko atšaukti skrydžius į šį regioną bei iš jo.

Daugelyje žemyninės Kinijos regionų savaitgalį buvo užfiksuota žemiausia temperatūra per kelis pastaruosius dešimtmečius. Pietiniame Guangdžou mieste, kuris yra drėgnojo paatogrąžių klimato juostoje, sekmadienį pasnigo pirmąkart nuo 1967-ųjų, pranešė to miesto meteorologai.

Su šiuo atšalimu čia siejama bent keturių žmonių žūtis. Tos aukos buvo braškių augintojai, apsinuodiję smalkėmis, kai įjungė šildymą plastikiniame šiltnamyje, nurodė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

Orai atšalo kaip tik tuo metu, kai Kinijoje prasidėjo 40 dienų trunkantis intensyvių kelionių laikotarpis prieš ir po Naujųjų metų, kurie šiemet bus švenčiami vasario 8 dieną. Dėl nepalankių meteorologinių sąlygų sutriko susisiekimas automobiliais, traukiniais ir lėktuvais; daugiau negu 11 tūkst. keleivių įstrigo Kunmingo oro uoste pietinėje Junano provincijoje.

Nuo ketvirtadienio iki sekmadienio dalyje Kinijos šiaurinių regionų termometrai rodė 8–16 laipsnių šilumos, o temperatūra vidurio ir rytų Kinijoje buvo 6–8 laipsniais žemesnė negu istorinis vidurkis, skelbia „Xinhua“.

Nacionalinis meteorologijos biuras prognozavo, kad pirmadienį orai pietų Kinijoje gali dar atvėsti 3–8 laipsniais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi