Pasaulyje

2020.10.22 06:44

Naujausia informacija. Prancūzija griežtina priemones – išplečiama komendanto valanda bus taikoma 46 mln. gyventojų

Kipre įvedamas kaukių dėvėjimas lauke; atnaujinta 21.31
BNS, ELTA2020.10.22 06:44

Prancūzijos vyriausybė, kovodama su COVID-19, ketvirtadienį nusprendė devyniuose miestuose įvestą komendanto valandą nuo savaitgalio taikyti ir daugelyje kitų šalies dalių – taigi, 46 mln. žmonių bus priversti naktį likti namuose.

Naujos priemonės Prancūzijoje įsigalios nuo šeštadienio vidurnakčio (1 val. Lietuvos laiku), sakė ministras pirmininkas Jeanas Castexas ir pridūrė: „Ateinantys mėnesiai bus sunkūs.“

Prancūzijoje per pastarąją parą buvo patvirtinti 41 622 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai – daugiausiai nuo COVID-19 protrūkio šalyje pradžios, ketvirtadienį pranešė visuomenės sveikatos apsaugos agentūra.

Kaip pranešama, per šį laikotarpį 165 koronavirusu užsikrėtę žmonės mirė.

atnaujinta 20.02

Italijoje – rekordinis daugiau kaip 16 tūkst. COVID-19 atvejų prieaugis

Italijoje per pastarąją parą nustatyta daugiau kaip 16 tūkst. naujų koronavirusinės infekcijos atvejų, ir tai yra didžiausias prieaugis šalyje nuo COVID19- pandemijos pradžios, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Kaip rodo oficialūs duomenys, šalyje per parą mirė 136 koronavirusu užsikrėtę žmonės. Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 127 aukas.

Anksti pavasarį Italija tapo pirmąja Europos šalimi, kurioje smarkiai išplito naujasis koronavirusas. Kovo ir balandžio mėnesiais COVID-19 pacientų mirštamumas Italijoje kai kada viršydavo 900 žmonių per dieną.

Nuo pandemijos pradžios Italijoje patvirtinta daugiau kaip 465 tūkst. COVID-19 atvejų, 36 tūkst. jų baigėsi pacientų mirtimi.

atnaujinta 19.39

Graikijos sostinėje ir kituose šalies miestuose įvedama naktinė komendanto valanda

Graikijos premjeras Kyriakosas Mitsotakis ketvirtadienį paskelbė, kad dėl koronaviruso Atėnuose, Tesalonikuose ir kitose teritorijose įvedama naktinė komendanto valanda.

Nuo 00:30 val. iki 5 val. galiosianti komendanto valanda įvedama nuo šeštadienio, ketvirtadienį užfiksavus rekordinį kasdien patvirtinamų COVID-19 atvejų skaičių – 882 naujas infekcijas.

atnaujinta 19.01

Situacija Čekijoje liūdnėje – vėl fiksuotas rekordinis COVID-19 atvejų skaičius

Čekijos pastarąją parą užfiksuota rekordiškai daug naujų COVID-19 atvejų – net 14 968 naujos infekcijos, ketvirtadienį parodė oficialūs duomenys.

Šalyje dėl infekcijos šiuo metu hospitalizuojama daugiau nei 4,4 tūkst. žmonių, o viruso aukomis iš viso tapo 1 739 žmonės. Ketvirtadienį šalyje taip pat įsigaliojo naujos griežtos ribojimo priemonės, pagal kurias gyventojai savo namus galės palikti tik dėl darbo, svarbiausių prekių, medicininės pagalbos, mankštintis ar aplankyti šeimos narius.

Šalyje taip pat nuspręsta uždaryti daugumą parduotuvių, išskyrus maisto prekių parduotuves ir vaistines.

Vidaus reikalų ministras Janas Hamacekas laikraščiui „Pravo“ sakė, kad vyriausybė kovai su virusu pasirinko „stipriausio kalibro“ ginklą. Nepaisant to, skirtingai nei šių metų pradžioje, šalies sienos išliks atviros.

ES kiek anksčiau sakė, kad šaliai „skubiai išsiųs pirmą 30 plaučių ventiliatorių komplektą“. Tviteryje Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen parašė, kad šalį netrukus pasieks „dar daugiau pagalbos“.

Lenkijoje – nauji COVID-19 sergamumo ir mirštamumo antirekordai

Lenkijoje per praėjusią parą užregistruoti 12 107 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai ir mirė 168 anksčiau užsikrėtę pacientai, o abu šie rodikliai yra didžiausi nuo protrūkio pradžios, sveikatos apsaugos tarnybų informaciją ketvirtadienį citavo Lenkijos visuomeninis radijas.

Ankstesnis didžiausias COVID-19 atvejų paros prieaugis Lenkijoje buvo užfiksuotas praeitą šeštadienį, kai infekcija buvo patvirtinta 9 622 žmonėms.

Trečiadienį šalyje buvo užfiksuota 130 koronavirusu užsikrėtusių asmenų mirčių ir 10 040 naujų COVID-19 atvejų.

Bendras užsikrėtusių koronavirusu žmonių skaičius nuo epidemijos šalyje pradžios kovo mėnesį išaugo iki 214 686, iš jų 4 019 infekuotieji mirė, nurodė pareigūnai.

Sveikatos apsaugos ministerijos „Twitter“ žinutėje sakoma, kad tiesiogiai su COVID-19 poveikiu siejama 31 naujausios aukos mirtis, o kiti 137 pacientai taip pat sirgo gretutinėmis lėtinėmis ligomis.

Ketvirtadienį ryte šalies ligoninėse buvo gydomas 10 091 koronavirusine infekcija sergantis pacientas – 1 129 daugiau negu ankstesnę dieną. Iš jų 812 buvo reikalingas dirbtinis plaučių ventiliavimas.

Iki šiol Lenkijoje persirgę COVID-19 pasveiko iš viso 10 204 žmonės, iš jų 3 320 – per pastarąją parą, nurodė Sveikatos apsaugos ministerija.

Nuo praeito šeštadienio Varšuvoje ir kituose didžiuosiuose miestuose, dabar įtrauktuose į „raudonąją“ zoną, įsigaliojo nauji suvaržymai, pranešė vyriausybė.

Šiose teritorijose visos mokyklos buvo uždarytos ir perėjo prie nuotolinio mokymo.

Maitinimo įstaigos privalo užsidaryti 21 val. vietos laiku; uždrausta rengti vestuvių pokylius, taip pat taikomi griežtesni suvaržymai, kiek žmonių galima įleisti į parduotuves, viešojo transporto priemones ir pamaldas.

Daugelyje Lenkijos parduotuvių laikas nuo 10 iki 12 val. vietos laiku rezervuojamas 60 metų sulaukusiems ir vyresniems žmonėms.

Visoje šalyje taip pat buvo įvestas privalomas reikalavimas dėvėti kaukes viešose vietose.

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis trečiadienį nurodė norįs, kad fiksuojant rekordinius koronaviruso plitimo rodiklius visoje šalyje būtų taikomi griežtesni suvaržymai, kurie šiuo metu galioja tik labiausiai epidemijos paveiktose „raudonosiose zonose“. Sprendimas šiuo klausimu turėtų būti priimtas ketvirtadienį.

atnaujinta 18.34

Portugalijoje pirmąkart per parą nustatyta daugiau nei 3 tūkst. užsikrėtimų

Portugalijoje nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius per parą padidėjo 3 270 ir pasiekė 109 541. Tokius duomenis ketvirtadienį paskelbė šalies medicinos tarnybos.

Tad šalyje užfiksuotas naujas užsikrėtimo atvejų skaičiaus paros prieaugio antirekordas.

Trečiadienį buvo pranešta apie 2 535 naujus infekcijos atvejus.

Per pastarąsias 24 valandas Portugalijoje mirė 16 žmonių, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas. Bendras COVID-19 aukų skaičius šalyje jau pasiekė 2 245.

Spalio 15 d. Portugalijoje mažiausiai dviem savaitėms įvestas aukštesnio lygio parengties režimas, griežtinamos kovos su koronaviruso plitimu priemonės. Be kita ko, lauke ir patalpose uždrausta rinktis didesnėmis kaip penkių žmonių grupėmis, vestuvėse, krikštynose ir laidotuvės leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 50 žmonių.

Bauda juridiniams asmenims už nustatytų reikalavimų pažeidimus bus padidinta iki 10 tūkst. eurų.

atnaujinta 17.40

Vokietijoje registruojamas naujų koronaviruso atvejų šuolis

Vokietijai fiksavus naują koronavirusinės infekcijos COVID-19 paros atvejų šuolį, ekspertai perspėja dėl „labai rimtos“ padėties šalyje, regioniniams nesutarimams trukdant pastangoms pristabdyti infekcijos plitimą.

Vokietijoje per pastarąją parą nustatyti 11 287 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai – daug daugiau negu praėjusį penktadienį registruotas rekordas, kai COVID-19 atvejų buvo 7 830.

„Bendra situacija tapo labai rimta“, – per spaudos konferenciją perspėjo Roberto Kocho instituto (RKI) vadovas Lotharas Wieleris.

Pasak jo, šį virusą vis dar įmanoma suvaldyti „sistemingai laikantis ribojančių priemonių“.

L. Wieleris paragino žmones laikytis galiojančios tvarkos ir perspėjo, kad „nekontroliuojamas“ infekcijos plitimas kai kuriuose regionuose gali būti neišvengiamas.

Vokietiją daugelis gyrė už veiksmingą pandemijos stabdymą pavasarį, šalis net priėmė pacientų iš kitų šalių, kur sveikatos apsaugos sistemos buvo perkrautos.

Praėjusią savaitę vykusiame kanclerės Angelos Merkel ir 16 Vokietijos žemių vadovų susitikime buvo susitarta dėl naujų vadinamųjų „karštųjų taškų“ priemonių, įskaitant ribojimus dėl uždarose patalpose besirenkančių žmonių skaičiaus ir alkoholio pardavimo laiko.

Tačiau pagal Vokietijos federalinę sistemą galutinį sprendimą dėl šių taisyklių taikymo priima kiekviena žemė, tad įvairiuose regionuose galioja skirtinga tvarka.

Per visą pandemijos laikotarpį Vokietijoje koronavirusu jau užsikrėtė mažiausiai 392 049 žmonės, kurių 9 905 mirė.

Sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas trečiadienį tapo pirmuoju vyriausybės nariu, kuriam buvo patvirtinta COVID-19 infekcija.

atnaujinta 17.32

Kipre įvedamas kaukių dėvėjimas lauke

Kipre dėl COVID-19 atvejų šuolio įvedama kaukių dėvėjimo prievolė lauke ir naktinė komendanto valanda, ketvirtadienį paskelbė valdžios pareigūnai.

Nors Viduržemio jūros rytų saloje kasdien patvirtinamų infekcijų skaičiai vasarą buvo nedideli, jie šiuo metu padidėję iki triženklių.

Sveikatos apsaugos ministras Constantinosas Ioannou sakė, kad tokios priemonės reikalingos siekiant suplokštinti infekcijų kreivę ir suvaldyti pastarosiomis savaitėmis pagreitėjusį užkrato plitimą.

Ministro teigimu, kaukių dėvėjimas bus privalomas „visose viešose lauko erdvėse“, išskyrus tuomet, kai bus sportuojama.

Griežtesnės kaukių dėvėjimo taisyklės, galiojančios visose viešose uždarose vietose, įskaitant biurus, saloje įsigaliojo anksčiau šį mėnesį.

Naktinė komendanto valanda bus įvedama pietiniame uostamiestyje Limasolyje ir kurortiniame Pafoso mieste. Ji galios nuo 23 val., o tai reikš, kad barai ir restoranai turės užsidaryti 22:30 val.

Kipre griežtesnių viruso suvaldymo priemonių nuspręsta imtis po to, kai šeštadienį buvo patvirtintas per parą nustatomų susirgimo atvejų rekordas – 202 nauji COVID-19 atvejai.

Trečiadienį Kipro valdžios pareigūnai paskelbė, kad pastarąją parą ketvirtą kartą per savaitę užregistruotas triženklis naujų užsikrėtimo atvejų skaičius – 127 infekcijos.

Spalį patvirtinti infekcijos atvejai atsakingi už trečdalį visų nuo pandemijos pradžios užfiksuotų ligos atvejų. Bendras infekcijos skaičius šalyje siekia 2 966, o aukų skaičius palyginti nedidelis – 25.

Naujosios priemonės įsigalios šį penktadienį ir galios iki lapkričio 9 dienos.

Baltarusijoje nustatytų COVID-19 atvejų skaičius viršijo 90 tūkstančių

Baltarusijoje iki ketvirtadienio registruota 90 380 koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Per praėjusią parą patvirtinti 738 nauji infekcijos atvejai, prieš dieną jų registruota 733.

„Per visą infekcijos plitimo laikotarpį šalyje mirė 945 koronavirusu užsikrėtę žmonės, turėję gretutinių ligų“, – sakoma ministerijos pranešime. Per praėjusią parą patvirtintos keturių žmonių mirtys.

Iš gydymo įstaigų per praėjusią parą išrašyti 596 pacientai, sirgę COVID-19. Bendras ligoninėse gydytų ir pasveikusių žmonių skaičius padidėjo iki 81 501.

Šalyje atlikta per 2,29 mln. testų koronavirusinei infekcijai nustatyti.

atnaujinta 15.03

Bulgarijoje įvedamas privalomas kaukių dėvėjimas lauke

Bulgarijoje nuo ketvirtadienio įsigalioja prievolė lauke dėvėti veido kaukes – jų dėvėjimas bus privalomas ten, kur nebus įmanoma išlaikyti saugaus 1,5 m atstumo.

„Situacija labai rimta“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Kostadinas Angelovas, tądien užfiksavus naują per parą patvirtinamų COVID-19 atvejų rekordą – 1 472 naujas infekcijas.

Bulgarijoje, turinčioje 6,9 mln. gyventojų, šiuo metu esama 14 689 aktyvių ligos atvejų – daug daugiau nei prieš savaitę, kai šis skaičius siekė 9 175.

Nuo COVID-19 sukeliamos ligos pastarąją parą mirė 29 žmonės, bendras aukų skaičius išaugo iki 1 048.

K. Angelovas taip pat perspėjo, kad virusas plinta ir medikų gretose, per pastarąsias 24 valandas infekciją patvirtinus 45 gydytojams ir slaugytojams.

atnaujinta 12.50

Roberto Kocho institutas: Vokietijoje COVID-19 padėtis yra labai rimta

Vokietija susiduria su labai rimta COVID-19 padėtimi, teigia šalies Roberto Kocho instituto vadovas Lotharas Wieleris.

Vokietijoje per pastarąją parą buvo patvirtinti 11 287 nauji COVID-19 atvejai.

Vis dar įmanoma suvaldyti koronavirusą „sistemiškai laikantis ribojamųjų priemonių, tačiau bendra padėtis tapo labai rimta“, sakė L. Wieleris.

Vokietijoje, kaip ir kitose Europos šalyse, pastarosiomis savaitėmis sparčiai auga naujų COVID-19 atvejų skaičius.

L. Wieleris teigė, kad dėl staigaus naujų COVID-19 atvejų skaičiaus augimo kalti daugiausia jaunų žmonių privatūs susibūrimai.

„Kuo daugiau žmonių susirenka privačiuose ratuose, tuo labiau didėja skaičiai ir tuo labiau plinta virusas“, 0 tikino jis, pabrėždamas, kad „šiuo metu virusu užsikrečia daugiausia jaunimas“.

L. Wieleris paragino gyventojus laikytis taisyklių, tačiau perspėjo, kad kai kuriuose regionuose koronaviruso plitimas jau gali būti nevaldomas.

Šeštadienį Vokietijos kanclerė Angela Merkel paprašė gyventojų dažniau likti namuose.

„Artimiausios dienos ir savaitės lems, kokia bus žiema, kokios bus mūsų Kalėdos“, – sakė A. Merkel.

Vokietijoje iš viso užregistruoti 392 049 COVID-19 atvejai ir 9 905 mirtys nuo šios ligos.

Ispanija tapo pirmąja ES šalimi, kur COVID-19 atvejų skaičius viršijo milijoną

Ispanija tapo pirmąja Europos Sąjungos šalimi, kurioje buvo užregistruota daugiau kaip 1 mln. užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, trečiadienį pranešė dienraštis „El Pais“.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, oficialiai patvirtintų COVID-19 atvejų šalyje padaugėjo iki 1 005 295. Šiuo metu Ispanija pagal bendrą užsikrėtusiųjų skaičių yra šešta pasaulyje po JAV, Indijos, Brazilijos, Rusijos ir Argentinos.

Per pastarąją parą Ispanijoje buvo nustatyti 16 973 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, 156 anksčiau užsikrėtę žmonės mirė. Nuo pandemijos pradžios šalyje mirė iš viso 34,4 tūkst. užsikrėtusiųjų.

atnaujinta 12.39

Estijoje per parą nustatyti 76 COVID-19 atvejai

Estijoje per praėjusią parą atlikus 1 499 pirminius testus buvo nustatyti 76 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Ankstesnę dieną šalyje fiksuoti 44 nauji COVID-19 atvejai.

Nuo protrūkio pradžios Estijoje mirė 71 žmogus, kuriam buvo testais patvirtinta koronaviruso infekcija.

Iki šiol Estijoje nustatytas iš viso 4 247 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 3 366 žmonės pasveiko.

Latvijoje – 161 naujas COVID-19 atvejis, mirė du užsikrėtusieji

Latvijoje per praėjusią parą atlikus 5 510 testų buvo nustatytas 161 naujas koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejis, taip pat mirė du anksčiau užsikrėtę asmenys, ketvirtadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Naujausiomis COVID-19 epidemijos aukomis tapo žmonės, patenkantys į 80–95 metų amžiaus grupę.

Nuo epidemijos pradžios Latvijoje nustatyti 3 958 užsikrėtimo koronavirusu atvejai; 49 žmonės nuo šios ligos mirė, 1 357 pasveiko.

atnaujinta 12.05

Indijoje per parą užregistruota daugiau nei 55 tūkst. naujų COVID-19 atvejų

Indijoje per pastarąsias 24 val. užfiksuoti 55 839 nauji COVID-19 atvejai, o bendras ligos atvejų skaičius išaugo iki 7,7 mln., rodo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenys.

Indija pagal užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių yra antra pasaulyje po Jungtinių Valstijų, kur užregistruota daugiau nei 8,3 mln. ligos atvejų.

SAM teigimu, per parą Indijoje nuo COVID-19 mirė 702 žmonės, o bendras mirčių skaičius pasiekė 116 616.

Nuo rugsėjį pasiekto piko Indijoje naujų COVID-19 atvejų skaičius mažėja, tačiau ekspertai perspėja, kad atėjus švenčių laikotarpiui atvejų skaičius vėl gali šoktelėti.

atnaujinta 11.17

Rusijoje nuo koronaviruso mirusių žmonių skaičius viršijo 25 000

Rusijoje praėjusią parą užregistruota 290 mirčių nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19). Bendras su infekcija siejamų mirčių skaičius šalyje išaugo iki 25 242, praneša agentūra „Reuters“.

Koronavirusu Rusijoje užsikrėtė jau daugiau kaip 1,46 mln. žmonių. Praėjusią parą nustatytas 15 971 naujas užsikrėtimo atvejis.

Nors Rusija pagal patvirtintų COVID-19 atvejų skaičių yra ketvirta šalis pasaulyje, aukų skaičius, palyginti su kitomis smarkiausiai paveiktomis pasaulio šalimis, gana mažas. Pavyzdžiui, JAV nuo infekcijos mirė daugiau kaip 227 000 žmonių, o Brazilijoje – daugiau kaip 155 000 užsikrėtusių pacientų.

Ukrainoje - naujas per parą patvirtintų COVID-19 atvejų rekordas

Ukrainoje per praėjusią parą nustatyti 7 053 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai – daugiausiai nuo protrūkio šioje šalyje pradžios, ketvirtadienį pranešė pranešė atsaką į epidemiją koordinuojanti Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba.

Be to, šalyje per parą mirė 116 anksčiau koronavirusu užsikrėtusiu žmonių.

Užsikrėtimo atvejų paros prieaugio rekordas Ukrainoje fiksuojamas antrą dieną iš eilės – trečiadienį buvo paskelbta apie 6 719 per parą testais nustatytų atvejų, taip pat mirė 141 žmogus.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje patvirtinti iš viso 322 879 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 6 043 užsikrėtę asmenys mirė, 134 829 pasveiko, iš jų 2 679 – per pastarąją parą.

Šiuo metu šalyje COVID-19 serga 181 938 žmonės – 4 258 daugiau negu ankstesnę dieną.

Daugiausia naujų atvejų per pastarąją parą užregistruota sostinėje Kijeve (631), taip pat Charkivo (627), Odesos (600), Chmelnyckio (381), Dnipropetrovsko (363), Poltavos (336), Lvivo (319), Ternopilio (313) ir Zaporižios (309) srityse.

atnaujinta 09.19

Romoje įvedama komendanto valanda

Italijos Lacijo regione, įskaitant sostinę Romą, dėl sparčiai augančio COVID-19 atvejų skaičiaus įvedama komendanto valanda.

Trečiadienį Italijoje užregistruoti 15 199 nauji COVID-19 atvejai. Tai yra didžiausias naujų ligos atvejų skaičius šalyje nuo pandemijos pradžios.

Komendanto valanda Lacijo regione įsigalios penktadienį 23 val. ir truks kasnakt iki 5 val. ryto. Šis apribojimas galios iš viso 30 dienų.

Italijos premjeras Giuseppe Conte anksčiau teigė neketinantis įvesti dar vieno visuotinio karantino, tačiau jis esą negali atmest lokalių karantinų galimybės.

Italijoje COVID-19 protrūkis nusinešė iš viso beveik 37 tūkst. žmonių gyvybes.

Atnaujinta 06.44

Vokietijoje – naujas COVID-19 atvejų paros rekordas

Vokietijoje per pastarąją parą nustatyti 11 287 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai – daug daugiau negu ankstesnę dieną ir daugiausiai nuo protrūkio šalyje pradžios, ketvirtadienį parodė oficialūs duomenys.

Roberto Kocho užkrečiamųjų ligų instituto (RKI) statistika rodo, kad naujausias COVID-19 atvejų prieaugis smarkiai viršija praeitą penktadienį užfiksuotą ankstesnį rekordą, kai Vokietijoje buvo nustatyta 7 830 užsikrėtimo atvejų.

Trečiadienį buvo skelbta apie 7 595 užsikrėtusiuosius.

Kiek vėliau ketvirtadienį planuojama spaudos konferencija, paskelbė institutas.

Vokietijoje, kaip ir daugelyje kitų Europos šalių, kelias pastarąsias savaites sparčiai daugėja COVID-19 atvejų.

Kilus naujai koronaviruso bangai pareigūnai griežtino kovos su pandemija priemones, pavyzdžiui, uždraudė didelius susibūrimus.

Taip pat įvesti ribojimai vietos mastu – Berlyne dabar privaloma dėvėti kaukes kai kuriose judriose gatvėse.

Šeštadienį kanclerė Angela Merkel paprašė piliečių apriboti socialinius ryšius ir paragino juos verčiau būti namie.

„Mūsų laukia sunkūs mėnesiai, – perspėjo kanclerė per savo savaitinę tinklalaidę. – Kokia bus žiema, kokios bus mūsų Kalėdos – visa tai nulems šios artimiausios dienos ir savaitės, tai nulems mūsų elgesys.“

Vokietijoje, kurią daugelis gyrė už veiksmingą pandemijos stabdymą pavasarį, pastarosiomis paromis užregistruoti keli naujų atvejų skaičiaus rekordai.

Iš viso Vokietijoje koronavirusu jau užsikrėtė mažiausiai 380 762 žmonės, kurių 9 875 mirė.

Brazilijoje mirė vakcinos nuo COVID-19 klinikiniuose tyrimuose dalyvavęs savanoris

Brazilijoje mirė savanoris, dalyvavęs Oksfordo universiteto kuriamos vakcinos nuo koronaviruso klinikiniuose tyrimuose, trečiadienį pranešė pareigūnai.

Kol kas neaišku, ar šis savanoris gavo vakciną ar placebą.

Tačiau vienas su šiuo mirties atveju susijęs asmuo tikina, kad savanoris vakcinos nebuvo gavęs.

Tai pirmas žinomas atvejis, kai mirė vakcinos nuo koronaviruso klinikiniuose bandymuose dalyvavęs savanoris. Pasaulyje šiuo metu vykdoma virtinė potencialių vakcinų nuo COVID-19 klinikinių tyrimų.

Vis dėlto tyrimo organizatoriai nurodė, kad atlikus nepriklausomą vertinimą buvo prieita prie išvados, jog saugumo problemų nėra, tad vakcinos, kuriamos su britų farmacijos milžine „AstraZeneca“, bandymai bus tęsiami.

Žiniasklaida pranešė, kad minėtas savanoris buvo 28 metų medikas, dirbęs priešakinėse kovos su koronavirusu fronto linijose. Jis mirė nuo COVID-19 komplikacijų.

„Nepriklausomai nuo to, ar dalyviai yra kontrolinėje grupėje ar COVID-19 vakcinos grupėje, dėl visų reikšmingų medicininių incidentų atliekamas nepriklausomas vertinimas“, – sakoma Oksfordo universiteto išplatintame pareiškime.

„Nuodugniai įvertinus šį atvejį Brazilijoje nenustatyta šio klinikinio tyrimo saugumo problemų. Po Brazilijos priežiūros institucijų įvertinimo papildomai atlikus nepriklausomą vertinimą buvo rekomenduota tęsti bandymus“, – rašoma pareiškime.

Nacionalinė sveikatos sistemos reguliavimo institucija „Anvisa“ patvirtino, kad buvo „oficialiai informuota apie šį atvejį spalio 19 dieną“ ir gavo saugumo ir vertinimo komiteto, prižiūrinčio bandymus, ataskaitą apie nepriklausomą peržiūrą.

Mokslinių tyrimų ir švietimo institutas „D'Or“ (IDOR), padedantis organizuoti bandymus Brazilijoje, nurodė, kad nepriklausoma peržiūra „neiškėlė jokių abejonių dėl tyrimų saugumo, todėl rekomenduota juos tęsti“.

Rugsėjį Oksfordo universitetui ir „AstraZeneca“ teko sustabdyti savo vakcinos nuo COVID-19 klinikinius atsitiktinių imčių bandymus, nes vienam savanoriui Jungtinėje Karalystėje buvo diagnozuotas uždegimas, paveikęs stuburą.

Bandymai buvo atnaujinti, kai JK priežiūros institucijos sutiko su nepriklausomo vertinimo išvadomis, kad tas susirgimas nebuvo vakcinos šalutinis poveikis.

IDOR nurodė, kad tarp savanorių, dalyvaujančių paskutiniame klinikinių bandymų etape – dvigubai aklame, dvigubai užkoduotaame, randomizuotame, placebu kontroliuojamame tyrime – pusė gauna placebą.

Brazilijoje vakcinuoti jau maždaug 8 tūkst. savanorių, visame pasaulyje – per 20 tūkst., nurodė IDOR.

Tyrimo dalyviai tyri būti medikai, slaugos specialistai ar kito sveikatos sektoriaus darbuotojai, reguliariai susiduriantys su virusu.

Brazilijos laikraštis „Globo“ pranešė, kad miręs savanoris buvo jaunas medikas, nuo kovo mėnesio dviejų Rio de Žaneiro ligoninių skubios pagalbos ir intensyviosios terapijos skyriuose gydęs COVID-19 pacientus.

Pernai jis baigė medicinos studijas, iki užsikrėtimo koronavirusu jo sveikatos būklė buvo puiki, laikraščiui sakė velionio artimieji ir draugai.