Pasaulyje

2016.01.25 17:33

Afganistano prezidentas grasina susidoroti su IS

ELTA 2016.01.25 17:33

Afganistano prezidentas Ashrafas Ghanis prižadėjo susidoroti su „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų grupuote, kurios vietinė atšaka susirėmė su vyriausybės pajėgomis ir Talibano kovotojais, skelbia BBC.

BBC kalbintas A. Ghanis sakė, kad IS nėra Afganistano fenomenas ir grupuotės žiaurumas „atitolino žmones“.

„Afganistaniečiai dabar turi pagrindo keršyti“, – sakė jis, pridėdamas, kad IS pasirinko netinkamą priešininką ir ragino imtis veiksmų prieš IS vietiniu bei tarptautiniu lygmeniu.

Pastarąją savaitę JAV valstybės departamentas Afganistane įsikūrusią IS atšaką paskelbė teroristine organizacija. Praėjusių metų sausį grupuotę suformavo buvę Pakistano ir Afganistano Talibano nariai.

Afganistano prezidentas taip pat kalbėjo apie taikos derybas su Talibanu. Anot A. Ghanio, jei taikos derybos su kovotojais neprasidės iki balandžio, nukentės visas regionas. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad šiame konflikte dalyvauja ir Pakistanas, kurį paragino imtis veiksmų prieš Talibano kovotojus, nesutinkančius dalyvauti taikos derybose.

Paklaustas, ką norėtų perduoti į Europą bėgantiems afganistaniečiams, A. Ghanis atsakė, kad migrantai neturės jokios ateities Europoje, nes ši jau uždaro savo sienas.