Pasaulyje

2016.01.24 20:09

Rusijos aviacijos remiamos Sirijos pajėgos užėmė svarbų Rabijos miestą

Sirijos režimo pajėgos sekmadienį išstūmė sukilėlius iš svarbaus Rabijos miesto Latakijos provincijoje šalies vakaruose. Tai pranešė opozicijos aktyvistai ir valstybinė televizija.

Sirijos vyriausybės pajėgoms Rabija atiteko po įnirtingo jų puolimo ir porą parų trukusios apsiausties. Sirijos opozicijos šaltiniai praneša, kad mūšiuose svarbus vaidmuo teko ir Rusijos naikintuvų, kurie dislokuoti Latakijos provincijoje esančioje bazėje, atakoms.

Puolimas tikriausiai leis provyriausybiniams būriams atgauti teritorijos iki Turkijos sienos kontrolę, taip užblokuojant tiekimo sukilėliams kelią per Turkijos pasienį į Sirijos šiaurę, teigia Sirijos žmogaus teisių observatorija.

Rabija yra „antroji pagal svarbą sukilėlių bazė šiaurinėje Latakijos dalyje“, sakė Observatorijos vadovas Ramis Abdelis Rahmanas. Nuo 2012 metų šį miestą kontroliavo sukilėlių grupės, kai kurias jų sudarė Sirijos turkmėnai, taip pat ir teroristinei organizacijai „al-Queda“ artimas „Al Nusros“ frontas.

Sausio 12 d. provyriausybinės pajėgos išvijo sukilėlius iš Salmos miesto Latakijos šiaurėje. Tai laikoma vienu didžiausių jų laimėjimų nuo 2015 metų rugsėjo, kai Rusija nusprendė paremti Sirijos režimą iš oro.

Rusijos aviacijos antskrydžiai daugiausia rengiami vakarinėje Sirijos dalyje, kur yra alavitų – religinės mažumos, iš kurios kilęs Sirijos prezidentas Basharas al Assadas, – tvirtovė, siekiant atsikovoti iš sukilėlių pernai jų užimtas teritorijas.

Pastaraisiais mėnesiais Sirijos armija ir ją remiančios jėgos pasistūmėjo į priekį Latakijos, Alepo ir Daros provincijose, o sukilėliai – kituose rajonuose, pavyzdžiui, Hamos provincijoje.

Pranešama, kad nuo 2011 metų kovo Sirijoje vykstantis karas pareikalavo daugiau kaip 250 tūkstančių aukų ir milijonus žmonių privertė palikti gimtuosius namus.