Pasaulyje

2016.01.24 13:35

Malaizijoje tūkstančiai hinduistų dalyvauja spalvingose Taipusamo šventės ceremonijose

BNS 2016.01.24 13:35

Malaizijoje per milijonas hinduistų sekmadienį dalyvavo spalvingoje Taipusamo šventėje, kai tikintieji užplūdo šventyklas, kuriose aukojo karo dievui Muruganui, o kai kurie demonstravo savo pamaldumą, perverdami kūną aštriais daiktais.

Šimtai tūkstančių žmonių susirinko Batu urvuose – tamilams hinduistams itin svarbioje sakralinėje vietoje netoli Kvala Lumpūro. Daugelis jų ėjo iki 10 valandų, kad pasiektų tą vietą ir užkoptų 272 pakopas turinčiais laiptais į kalvos viršūnėje esančią šventovę.

Daugelis demonstravo valios pergalę prieš kūno silpnumą, perverdami kūną ilgai iešmais ir tokiu būdu reikšdami atgailą. Kiti nešė įspūdingai išpuoštus savadarbius rėmus, vadinamus kavadžiais.

Kavadžiai gali sverti iki 100 kg, o prie žmogaus kūno jie paprastai pritvirtinami diržais ir stambiais metaliniais kabliais, kuriais perveriama oda.

Daugybė kitų maldininkų, vilkinčių geltonas skraistes, nešė aukojimui skirtas pieno puodynes arba kokoso riešutus, kurie per ceremonijas yra sudaužomi.

Į Batu urvus pieno puodynę atnešusi Devi Vijarengam, lydima savo vyro, sakė, kad jiedu yra susituokę jau šešerius metus, o per šią ceremoniją prašė Murugano malonės, kad susilauktų vaiko.

„Šiandien pasimeldėme ir tikimės, kad ateinančiais metais susilauksime kūdikio, kurį atsinešime čia“, – aiškino moteris.

Taipusamas švenčiamas per pirmąją tajaus mėnesio pilnatį pagal tamilų kalendorių – paprastai sausį arba vasarį. Hinduistai tiki, kad tą dieną deivė Parvatė perdavė savo sūnui Muruganui ietį, kuria jis nudėjo demoną Surupadmaną.

Prieš Taipusamą daugelis tikinčiųjų kelias savaites kiekvieną dieną uoliai meldžiasi, susilaiko nuo lytinių santykių ir laikosi griežtai vegetariškos dietos.

Daugelis dalyvavo iškilmingoje procesijoje, per kurią puošnus sidabrinis vežimas buvo tempias kepinančioje kaitroje 15 kilometrų iš šventyklos Kvala Lumpūro centre į Batu urvus.

Malaizijoje, turinčioje apie 29 mln. gyventojų, dauguma yra musulmonai, bet šalyje taip pat gyvena per 2 mln. etninių indų.

Dauguma jų kilę iš darbininkų, kuriuos britai atgabeno iš tamilų gyvenamų sričių pietryčių Indijoje į savo buvusią koloniją Malaizijoje.

Taipusamas taip pat švenčiamas Indijoje ir Singapūre bei kitose tamilų hinduistų bendruomenėse, bet spalvingiausios iškilmės vyksta multikultūrinėje Malaizijoje.

Kai kurie maldininkai ramiai ėjo ir kalbėjo maldas, o kiti buvo apimti transo, giedodami ir šokdami, o pagalbininkai prilaikė juos virvėmis, pririštomis prie kablių, kuriais buvo perverta jų nugaros oda.

„Pajunti pasitenkinimą – net jeigu tai būna tik kartą per metus; malonu matyti, kaip žmonės reiškia padėką. Atėjimas čia ir maldos suteikia vidinę ramybę“, – sakė maldininkas Prabakaranas, kuris savo pamaldumą demonstravo plikai nusiskutęs galvą.