Pasaulyje

2020.10.21 08:43

Naujausia informacija. Situacija Lenkijoje kaista – dėl plintančios COVID-19 griežtesnius suvaržymus siūloma įvesti jau visoje šalyje

atnaujinta 23.17
ELTA, BNS, LRT.lt2020.10.21 08:43

Lenkijos premjeras trečiadienį nurodė norįs, kad fiksuojant rekordinius koronaviruso plitimo rodiklius visoje šalyje būtų taikomi griežtesni suvaržymai, kurie šiuo metu galioja tik labiausiai epidemijos paveiktose „raudonosiose zonose“.

Trečiadienį Lenkijoje buvo užfiksuotas rekordinis koronavirusinės infekcijos atvejų prieaugis – šalyje per pastarąją patvirtinta 10 040 naujų COVID-19 atvejų.

Praeitą šeštadienį „raudonosios zonos“ buvo nustatytos beveik pusėje šalies teritorijos, daugiausiai didžiuosiuose miestuose ir jų apylinkėse.

„Rekomenduosiu, kad nuo šeštadienio visa Lenkija taptų „raudonąja zona“, – privačiai televizijai „Polsat“ sakė premjeras Mateuszas Morawieckis, ruošdamasi atsako į koronaviruso krizę darbo grupės posėdžiui, per kurį bus oficialiai nuspręsta dėl šios priemonės.

M. Morawieckis jau praeitą savaitę patarė „visiems, kas gali, dirbti nuotoliniu būdu“.

„Raudonosiose zonose“ visos vidurinės mokyklos buvo uždarytos ir perėjo prie nuotolinio mokymo.

Taip pat buvo uždaryti sporto klubai ir baseinai.

Maitinimo įstaigos privalo užsidaryti 21 val. vietos laiku; uždrausta rengti vestuvių pokylius, taip pat taikomi griežtesni suvaržymai, kiek žmonių galima įleisti į parduotuves, viešojo transporto priemones ir pamaldas.

Daugelyje Lenkijos parduotuvių laikas nuo 10 iki 12 val. vietos laiku rezervuojamas 60 metų sulaukusiems ir vyresniems žmonėms.

Visoje šalyje taip pat buvo įvestas privalomas reikalavimas dėvėti kaukes viešose vietose.

M. Morawieckio vyriausybė anksčiau taip pat pranešė, kad Varšuvoje esantis Nacionalinis stadionas bus paverstas lauko ligoninę, taip pat bus įrengti kitų laikinų gydymo įstaigų, koronaviruso epidemijai smarkiai apkrovus sveikatos apsaugos sistemą.

Pasaulyje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius išaugo daugiau nei 2,4 mln.

Visame pasaulyje patvirtintų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičius praėjusią savaitę išaugo daugiau nei 2,4 mln., tai yra didžiausias savaitinis prieaugis nuo pandemijos pradžios.

Mirčių nuo infekcijos skaičius per pastarąją savaitę padidėjo daugiau kaip 36 000, o tai yra beveik tiek pat, kaip ir ankstesnę savaitę, pranešė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

PSO pažymi, kad naujų COVID-19 atvejų skaičius sparčiai auga, bet naujų mirčių skaičius išlieka gana stabilus. Spalio 18 d. pasaulyje užregistruotų COVID-19 atvejų skaičius buvo didesnis kaip kaip 40 mln., o mirčių skaičius viršijo 1,1 mln., įskaitant praėjusios savaitės 2,4 mln. naujų užsikrėtimo atvejų ir 36 000 mirčių.

Sudėtingiausia padėtis pastebima visame Amerikos žemyne. Iš viso regione nuo spalio 12 iki 18 dienos koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 798 000 žmonių, o bendras infekuotųjų skaičius perkopė 18,8 mln. Per septynias dienas užregistruota daugiau kaip 16 000 naujų mirties atvejų, o spalio 18 d. bendras aukų skaičius viršijo 608 000.

Tuo metu Europoje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius per praėjusią savaitę padidėjo daugiau kaip 927 000 iki daugiau nei 8 mln. Per savaitę mirė per 8 000 žmonių, bendras aukų skaičius peržengė 256 000.

Apie griežtinimus Europoje – reportaže:

Čekijoje greičiausiai Europoje plintantis koronavirusas grąžina šalį į karantiną

atnaujinta 21.56

Prancūzijoje COVID-19 atvejų skaičius vėl viršijo 25 tūkst.

Prancūzijos sveikatos institucijos trečiadienį paskelbė, kad pastarąją parą šalyje patvirtintos 26 676 naujos COVID-19 infekcijos. Tai jau šeštas kartas per 12 dienų, kai kasdien patvirtinamų infekcijų skaičius viršija 25 tūkst., skelbia agentūra „Reuters“.

Prancūzijoje viruso aukomis pastarąją parą tapo 163 žmonės, bendras mirčių skaičius padidėjo iki 34 048. Oficialiais duomenimis, bendras infekcijų skaičius šalyje šiuo metu siekia 957 421.

Dėl atsinaujinusios pandemijos Prancūzijos vyriausybė svarsto išplėsti komendanto valandos galiojimą į daugiau šalies vietų. Nuo 21 val. vakaro iki 6 val. ryto iš namų šiuo metu draudžiama išeiti Paryžiuje ir dar aštuoniuose šalies miestuose.

atnaujinta 20.37

Ispanijoje COVID-19 atvejų skaičius perkopė 1 mln.

Ispanija tapo pirmąja Europos Sąjungos (ES) valstybe, kurioje COVID-19 atvejų skaičius perkopė 1 mln., trečiadienį parodė oficialūs duomenys, vyriausybei svarstant įvesti naujų ribojamųjų priemonių, siekiant sustabdyti mirtinos ligos plitimą.

Šalies sveikatos apsaugos ministerijai paskelbus, kad pastarąją parą patvirtinti 16 973 nauji susirgimo atvejai, bendras infekcijų skaičius, fiksuojamas nuo tada, kai sausio 31 dieną buvo patvirtintas pirmasis ligos atvejis, padidėjo iki 1 005 295.

atnaujinta 19.59

Didžiojoje Britanijoje fiksuojamas naujas COVID-19 atvejų rekordas

Didžiojoje Britanijoje pastarąją parą nustatytas rekordinis naujų COVID-19 atvejų skaičius – 26 688 infekcijos, skelbia agentūra „Reuters“.

Pastarąją parą dėl su virusu susijusių priežasčių šalyje taip pat mirė 191 asmuo – jiems COVID-19 liga diagnozuota per pastarąsias 28 dienas.

atnaujinta 19.20

Italijoje fiksuojamas naujas COVID-19 atvejų rekordas

Italijoje pastarąją parą patvirtintas rekordinis naujų COVID-19 atvejų skaičius – nustatyta net 15 199 naujų infekcijų, rodo Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys, informuoja agentūra „Reuters“.

Ankstesnis kasdien patvirtinamų infekcijos atvejų rekordas užfiksuotas sekmadienį, kai per parą užregistruoti 11 705 nauji susirgimai. Antradienį patvirtinti 10 874 nauji COVID-19 atvejai.

Ministerija taip pat paskelbė, kad pastarąją parą viruso aukomis tapo dar 127 žmonės – daugiau nei ankstesnę parą, kai virusas pareikalavo 89 gyvybių. Nepaisant to, tai daug mažiau mirčių nei piko metu, kai kasdien mirdavo po 900 infekuotų pacientų.

Nors vasarą infekcijų plitimas buvo sulėtėjęs, pastaraisiais mėnesiais stebimas spartus atvejų skaičiaus augimas. Infekcijos šalyje dabar paplitę labiau nei pirmosios viruso bangos metu, o labiausiai paveiktu regionu vėl laikoma Lombardija.

Trečiadienį Lombardijoje patvirtintos 4 125 naujos infekcijos.

atnaujinta 18.18

Nyderlanduose – naujas COVID-19 atvejų rekordas

Nyderlanduose užfiksuotas naujas kasdien patvirtinamų COVID-19 atvejų rekordas – Nacionalinio sveikatos instituto (RIVM) duomenimis, pastarąją parą nustatyta per 8,5 tūkst. naujų infekcijų, skelbia agentūra „Reuters“.

Nyderlandus itin smarkiai veikia antroji koronaviruso banga. Šalyje prieš savaitę įvestas dalinis karantinas, į ribojamąsias priemones įtraukiamas visų barų ir restoranų uždarymas.

atnaujinta 18.15

Vokietijos sveikatos apsaugos ministrui nustatytas koronavirusas

Vokietijos sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas sulaukė teigiamo COVID-19 testo – apie tai pranešta trečiadienio pavakarę, skelbia DW.com.

Pranešama, kad ministras jaučia „peršalimą primenančius“ simptomus ir bus izoliacijoje.

atnaujinta 16.56

Šveicarijoje – staigus naujų atvejų šuolis

Šveicarijoje vėl registruotas koronaviruso atvejų šuolis. Sveikatos tarnyba trečiadienį pranešė, kad per 24 valandas šalyje patvirtinti 5 596 nauji infekcijos atvejai. Para anksčiau jų buvo 3 008. Per 24 valandas 11 pacientų mirė.

Šveicarijoje gyvena 8,5 mln. žmonių. Skaičiuojant pagal gyventojų skaičių, čia virusas pastaruoju metu plito labiau nei daugumoje kitų Europos šalių.

atnaujinta 15.55

Mažytėje Slovėnijoje – pusantro tūkstančio infekcijų per parą

Slovėnijoje trečiadienį pranešta apie rekordinį naujų koronaviruso atvejų skaičių. Per 24 valandas virusas patvirtintas 1 503 gyventojams, Liublianoje informavo vyriausybės atstovė. Tai beveik dvigubai daugiau nei dar prieš penkias dienas, kai fiksuotas ligšiolinis 869 atvejų rekordas.

Vyriausybės duomenimis, praėjusią parą 25,5 proc. testų buvo teigiami. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) direktyvomis, kad pandemija būtų valdoma, teigiamų atvejų skaičius neturėtų viršyti 5 proc.

Slovėnijoje gyvena šiek tiek daugiau kaip 2 mln. gyventojų. Naujų infekcijos atvejų, tenkančių 100 000 gyventojų, rodiklis per praėjusias 14 dienų buvo 423. Praėjusią parą 8 pacientai mirė.

Nuo pandemijos pradžios Slovėnijoje patvirtinti 15 982 užsikrėtimo atvejai. 200 žmonių mirė.

Sparčiai augant infekcijų skaičiui, Slovėnijos vyriausybė įvedė griežtus ribojimus ir paskelbė naktinę komendanto valandą. Gyventojai iš savo regiono gali išvykti tik dėl svarios priežasties, pavyzdžiui, kad nuvyktų į darbą. Šalis suskirstyta į 12 tokių regionų. Nuo antradienio draudžiama palikti namus nuo 21.00 iki 6.00 val.

atnaujinta 14.48

Čekija skelbia dalinį karantiną

Čekijos vyriausybė trečiadienį paskelbė, kad kovodama su dideliu naujų COVID-19 atvejų šuoliu suvaržys judėjimą ir uždarys parduotuves bei paslaugų įmones.

Remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) vertinimu, 10,7 mln. gyventojų turinti šalis neseniai buvo vertinama kaip prasčiausiai su plintančia pandemija besitvarkanti valstybė Bendrijoje.

Antradienį atnaujinti duomenys rodo, kad per pastarąsias dvi savaites Čekijoje buvo registruojamas didžiausias užsikrėtimų ir mirčių nuo COVID-19 atvejų skaičius 100 tūkstančių gyventojų.

„Vyriausybė... suvaržys judėjimą ir [asmenų] kontaktus su kitais žmonėmis,.. išskyrus keliones į darbą, apsipirkti arba pas gydytoją“, – pranešė sveikatos apsaugos ministras Romanas Prymula.

Jis pridūrė, kad vyriausybė ketvirtadienį ryte iki lapkričio 3-iosios taip pat uždarys visas mažmeninės prekybos vietas, išskyrus maisto parduotuves ir vaistines.

„Augimas yra didelis ir iki šiol mūsų taikytos priemonės nepadėjo sustabdyti kreivės kilimo“, – žurnalistams sakė ministras pirmininkas Andrejus Babišas.

Kovodama su antrąja koronaviruso infekcijos banga Čekijos vyriausybė jau paskelbė reikalavimą dėvėti kaukes daugelyje vietų ir uždarė mokyklas, restoranus, barus, kino sales, teatrus, muziejus ir baseinus visoje šalyje.

A. Babišas pridūrė, kad šalies ligoninių pajėgumai darosi nepakankami ir šalis prašo pagalbos iš užsienio.

„Pas mus atvysta maždaug 28 amerikiečių gydytojai“, – pranešė jis.

Vyriausybė taip pat užsakė beveik 2 tūkst. ligoninių lovų, dalis kurių bus panaudota šiuo metu statomoje lauko ligoninėje Prahos pakraštyje.

Pasak R. Prymulos, jeigu trečiadienį įvestos priemonės bus veiksmingos, naujų atvejų kreivė nustos augti per dvi ar tris savaites.

Iki trečiadienio Čekijoje šalyje registruota beveik 194 tūkst. patvirtintų COVID-19 atvejų ir daugiau nei 1 600 mirčių.

Antradienį pranešta apie naują rekordą – 11 984 naujus per parą registruotus koronaviruso infekcijos atvejus.

Latvijoje – 188 nauji COVID-19 atvejai

Latvijoje per praėjusią parą atlikus 5 312 testų buvo nustatyti 188 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, trečiadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Nuo epidemijos pradžios Latvijoje nustatyti 3 797 užsikrėtimo koronavirusu atvejai; 47 žmonės nuo šios ligos mirė, 1 341 pasveiko.

Per pastarąją parą šalies ligoninėse buvo paguldyti septyni nauji COVID-19 pacientai. Šiuo metu Latvijos ligoninėse gydomi 79 koronavirusu užsikrėtę žmonės, šešių iš jų būklė sunki.

atnaujinta 12.20

Lenkijoje COVID-19 per parą nustatyta daugiau kaip 10 tūkst. atvejų

Lenkijoje per praėjusią parą užregistruota 10 040 naujų užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų – daugiausiai nuo protrūkio pradžios, taip pat mirė 107 anksčiau užsikrėtę žmonės, sveikatos apsaugos tarnybų informaciją trečiadienį citavo Lenkijos visuomeninis radijas.

Ankstesnis didžiausias COVID-19 atvejų paros prieaugis Lenkijoje buvo užfiksuotas praeitą šeštadienį, kai infekcija buvo patvirtinta 9 622 žmonėms.

Bendras užsikrėtusių koronavirusu žmonių skaičius nuo epidemijos šalyje pradžios kovo mėnesį išaugo iki 202 579, iš jų 3 851 žmogus mirė, nurodė pareigūnai.

Sveikatos apsaugos ministerijos „Twitter“ žinutėje sakoma, kad tiesiogiai su COVID-19 poveikiu siejama 13 naujausių aukų mirtis, o kiti 117 pacientų taip pat sirgo gretutinėmis lėtinėmis ligomis.

Trečiadienį ryte šalies ligoninėse buvo gydomi 8 962 koronavirusine infekcija sergantys pacientai – 477 daugiau negu ankstesnę dieną. Iš jų 757 buvo reikalingas dirbtinis plaučių ventiliavimas.

Iki šiol Lenkijoje persirgę COVID-19 pasveiko iš viso 98 884 žmonės, iš jų 2 928 – per pastarąją parą, nurodė Sveikatos apsaugos ministerija.

Nuo praeito šeštadienio Varšuvoje ir kituose didžiuosiuose miestuose, dabar įtrauktuose į „raudonąją“ zoną, įsigaliojo nauji suvaržymai, pranešė vyriausybė.

Šiose teritorijose visos mokyklos buvo uždarytos ir perėjo prie nuotolinio mokymo.

Maitinimo įstaigos privalo užsidaryti 21 val. vietos laiku; uždrausta rengti vestuvių pokylius, taip pat taikomi griežtesni suvaržymai, kiek žmonių galima įleisti į parduotuves, viešojo transporto priemones ir pamaldas.

Daugelyje Lenkijos parduotuvių laikas nuo 10 iki 12 val. vietos laiku rezervuojamas 60 metų sulaukusiems ir vyresniems žmonėms.

Visoje šalyje taip pat buvo įvestas privalomas reikalavimas dėvėti kaukes viešose vietose.

atnaujinta 11.31

Estijoje per parą nustatyti 44 COVID-19 atvejai

Estijoje per praėjusią parą atlikus 1 651 pirminį testą buvo nustatyti 44 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Antradienio ryto duomenimis, Estijos ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 29 žmonės, vienam jų reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija.

Nuo protrūkio pradžios Estijoje mirė 71 žmogus, kuriam buvo testais patvirtinta koronaviruso infekcija.

Iki šiol Estijoje nustatytas iš viso 4 171 užsikrėtimo koronavirusu atvejis, 3 334 žmonės pasveiko.

atnaujinta 11.04

Rusijoje – 15,7 tūkst. naujų COVID-19 atvejų ir rekordinis mirčių skaičius

Rusijoje per praėjusią parą nustatyta 15 700 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų, taip pat mirė 317 anksčiau užsikrėtę žmonės – daugiausiai nuo COVID-19 protrūkio šalyje pradžios, rodo trečiadienį paskelbti šalies kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Ankstesnę dieną šalyje fiksuotas didžiausias nustatytų COVID-19 atvejų paros prieaugis – infekcija buvo patvirtinta 16 319 žmonių. Antradienį taip pat buvo skelbta apie 269 mirusius pacientus, kuriems buvo nustatyta koronaviruso infekcija.

Nuo epidemijos pradžios visoje šalyje nustatyti iš viso 1 447 335 COVID-19 atvejai, 24 952 užsikrėtusieji mirė.

Iš gydymo įstaigų per praėjusią parą išrašyti 10 952 pacientai. Per parą išrašytų pacientų skaičius pirmąkart nuo epidemijos pradžios buvo didesnis kaip 10 000.

Bendras ligoninėse gydytų ir pasveikusių žmonių skaičius padidėjo iki 1 096 560.

Rusijos vyriausybė neketina įvesti dar vieno karantino dėl sparčiai augančio COVID-19 atvejų skaičiaus, trečiadienį reporteriams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

„Tai nediskutuojama“, – atsakė D. Peskovas į klausimą, ar šalyje galėtų būti įvestas dar vienas karantinas, atsižvelgiant į didėjantį naujų COVID-19 atvejų skaičių.

Čekijoje – vėl rekordinis naujų infekcijų skaičius

Čekijoje toliau sparčiai plinta koronavirusas. Trečiadienį pranešta, kad per 24 valandas patvirtinti 11 984 nauji atvejai – tiek jų per parą dar nėra buvę. Mirčių padaugėjo 106 iki 1 619.

10,7 mln. gyventojų turinčioje šalyje infekcijų, tenkančių 100 000 gyventojų, rodiklis yra vienas didžiausių Europoje.

Trečiadienį vyriausybė rinksis į posėdį krizei aptarti. Sveikatos ministras Romanas Prymula davė suprasti, kad ketinama griežtinti priemones pandemijai suvaldyti.

Indijoje daugėja COVID-19 atvejų

Indijoje per pastarąsias 24 val. užfiksuoti 54 044 nauji COVID-19 atvejai, o bendras ligos atvejų skaičius išaugo iki 7,65 mln., rodo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenys.

Indija pagal užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių yra antra pasaulyje po Jungtinių Valstijų, kur užregistruota 8,2 mln. atvejų, praneša „Reuters“.

SAM teigimu, per parą Indijoje nuo COVID-19 mirė 717 žmonių, o bendras mirčių skaičius pasiekė 115 914.

Nuo rugsėjį pasiekto piko Indijoje naujų COVID-19 atvejų skaičius mažėja, tačiau ekspertai perspėja, kad atėjus švenčių laikotarpiui atvejų skaičius vėl gali šoktelėti.

atnaujinta 09.38

Ukrainoje - nauji per parą patvirtintų COVID-19 atvejų ir mirčių rekordai

Ukrainoje per praėjusią parą nustatyta 6 719 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų – daugiausiai nuo protrūkio šioje šalyje pradžios, trečiadienį pranešė pranešė atsaką į epidemiją koordinuojanti Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba.

Be to, per parą mirė 141 anksčiau koronavirusu užsikrėtęs žmogus – taip pat daugiausiai nuo pandemijos pradžios.

Ankstesnę dieną Ukraina skelbė per parą testais nustačiusi 5 469 užsikrėtimo atvejus, o ankstesnis per parą nustatytų COVID atvejų rekordas buvo užfiksuotas praeitą šeštadienį, kai buvo išaiškinta 6 410 užsikrėtusiųjų.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje patvirtinti iš viso 315 826 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 5 927 užsikrėtę asmenys mirė, 132 219 pasveiko, iš jų 2 686 – per pastarąją parą.

Šiuo metu šalyje COVID-19 serga 177 680 žmonių – 3 892 daugiau negu ankstesnę dieną.

Daugiausia naujų atvejų per pastarąją parą užregistruota Charkivo (713), Odesos (614), Poltavos (580) srityse ir sostinėje Kijeve (559).

Daugiausiai koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė Kijeve (23) ir Poltavos srityje (21).

atnaujinta 09.18

Indija gamins greitus ir pigius popierinius koronaviruso testus

Visoje Indijoje netrukus bus prieinami greiti ir pigūs popieriniai koronaviruso testai, ir mokslininkai viliasi, kad tai padės suvaldyti pandemiją vienoje labiausiai COVID-19 paveiktų pasaulio valstybių.

Indijoje užregistruota daugiau kaip 8,2 mln. užsikrėtimo koronavirusu atvejų – pagal šį skaičių šalis yra antroje vietoje po Jungtinių Valstijų. Virusas Indijoje iš tankiai apgyvendintų didmiesčių, tokių kaip Mumbajus, išplito į kaimų bendruomenes su ribotomis sveikatos apsaugos paslaugomis.

Indijoje sukurtas testas „Feluda“, pavadintas detektyvo iš garsios bengalų knygų serijos vardu, primena nėštumo testą su popierine juostele, o atsakymas gaunamas po valandos.

Tyrėjai tikisi, kad šie nebrangūs ir paprastai naudojami testai gali padėti stabdyti viruso plitimą neturtinguose ir atokiuose rajonuose.

„Šiam testui nereikia jokios sudėtingos įrangos ar gerai apmokytų darbuotojų“, – sakė vienas kūrėjų Souvikas Maiti, dirbantis Genomo ir integracinės biologijos institute (IGIB) Naujajame Delyje.

Pasak jo, Indijoje yra daug atokių vietų be jokių modernių laboratorijų, o šiuos testus bus daug lengviau plačiai naudoti.

Šiuo metu Indijoje COVID-19 diagnozuojama arba testais RT-PCR, kurie yra labai tikslūs, bet atliekami modernia laboratorine įranga, arba nebrangiais antigenų testais, kurių atsakymai gali būti gaunami per kelias minutes, bet yra ne tokie tikslūs.

Teigiama, kad „Feluda“, kaip ir kitose šalyse kuriami pigūs popieriniai testai, pasižymi tokiu pačiu tikslumu kaip PCR (polimerazinės grandininės reakcijos) testai ir yra tokie patys prieinami kaip antigenų testai.

Jų veikimas grindžiamas genų redagavimo technologija CRISPR-Cas9, kuri neseniai pelnė Nobelio chemijos premiją jos kūrėjoms Jennifer Doudnai ir Emmanuelle Charpentier.

Testus „Feluda“ patvirtino atitinkama vyriausybės institucija, o sveikatos apsaugos ministras Harshas Vardhanas praėjusią savaitę sakė, kad naujuosius testus artimiausiomis savaitėmis gali gaminti Indijos konglomeratas „Tata Group“.

Jei testų bus prigaminta per kelias savaites, Indija taps viena pirmųjų pasaulio valstybių, pradėjusių masiškai naudoti tokius testus.

Testo kaina neskelbiama, bet vietos žiniasklaida pranešė, kad jis gali kainuoti apie 500 rupijų 5,76 euro). PCR testai Naujajame Delyje kainuoja maždaug penkis kartus daugiau.

Rezultatui su dabartiniu prototipu gauti reikia PCR aparato, bet mokslininkai kuria testą, kuriam pakaktų seilių ar savarankiškai paimto nosies ertmės gleivių tepinėlio ir kurį būtų galima naudoti namuose, sakė vienas kūrėjų, IGIB mokslininkas Debojyoti Chakraborty.

Dabar mėginiai „Feluda“ testui imami panašiai, kaip ir tiriant PCR metodu – testo popierėlis turi būti įkišamas į nosies ertmę, kad būtų paimta gleivinės išskyrų, kuriose gali būti koronaviruso. Indijoje kol kas neleidžiama testuoti COVID-19 imant seilių mėginius.