Pasaulyje

2020.10.21 02:51

Nigerijoje per antivyriausybinį protestą šaudyta į žmones

žuvusiųjų ir sužeistųjų gali būti dešimtys, atnaujinta 03:20
LRT RADIJAS2020.10.21 02:51

Nigerijoje, Lagoso mieste, kariuomenė šūviais išvaikė antivyriausybinį protestą. Yra žuvusiųjų ir sužeistųjų, nors tikslūs skaičiai – nežinomi.

Šaudynės įvyko šalyje tęsiantis protestams dėl policijos smurto. Britų transliuotojo BBC kalbinti liudininkai teigia matę apie 20 žuvusiųjų, dar dešimtys žmonių esą sužeista.

Nigerijos kariuomenė neigia kaltę, o Lagoso valstijos Vyriausybė pažadėjo pradėti tyrimą.

Socialiniuose tinkluose pasirodė pranešimų, jog kariuomenė atliko reidus Lagoso ligoninėse, neva taip siekiama panaikinti su šaudynėmis susijusius įkalčius.

Protestas, į kurį susirinko apie tūkstantį žmonių, surengtas Lagoso mieste galiojant komendanto valandai. Ja vietos valdžia nori suvaldyti prieš dvi savaites kilusius neramumus.

Didžiausią Nigerijos gyventojų pasipiktininimą sukėlė Specialusis kovos su plėšikavimu skyrius (SARS). Šis policijos dalinys kaltinamas įgaliojimų viršijimu, neteisėtu žmonių sulaikymu, kankinimu ir žudymu.

Ir nors valdžia sutiko jį išardyti, protestai neslūgsta. Nigerijos gyventojai reikalauja ne tik reformuoti šalies teisingumo sistemą, bet ir imtis platesnio masto reformų.

Smurtas Nigerijos miestų gatvėse šiomis dienomis suintensyvėjo, pranešta apie užpultas policijos nuovadas, dėl to Lagoso valstijoje ir kituose šalies regionuose įvestos komendanto valandos.

Pasak žmogaus teisių organizacijos „Amnesty International“, nuo smurto protrūkio pradžios Nigerijoje žuvo mažiausiai 15 žmonių, tačiau neabejojama, jog po šaudynių Lagose aukų skaičiai bus didesni.