Pasaulyje

2016.01.23 14:38

Iranas ir Kinija žada stiprinti ryšius

BNS2016.01.23 14:38

Irano prezidentas Hassanas Rouhani šeštadienį pasidžiaugė „naujuoju skyriumi“ santykiuose su Kinija; tai jis pranešė po derybų su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu, keliaujančiu po Artimųjų rytų šalis, siekdamas plėtoti Pekino ekonominę įtaką regione.

Xi Jinpingą, atvykusį į Iraną penktadienį su trimis vicepremjerais, šešiais ministrais ir verslininkų delegacija, Teherano oro uoste pasitiko Irano užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas.

Azijos milžinė Kinija ir galingiausia Artimuosiuose Rytuose šiitų valstybė Iranas siekia bendrų ekonominių projektų, vertinamų iki 600 mlrd. JAV dolerių per 10 metų, paskelbė H.Rouhani.

Abu lyderiai stebėjo 17 sutarčių politikos, ekonomikos, saugumo ir taikios branduolinės energetikos srityse pasirašymą.

„Kinijos prezidentui apsilankius Teherane ir pasirašius sutartis, prasidėjo naujas skyrius Teherano ir Pekino santykiuose“, – kalbėjo H.Rouhani per televiziją, kai greta jo buvo Xi Jinpingas.

Pasak Irano valstybinės naujienų agentūros IRNA, šis Kinijos prezidento vizitas Irane yra pirmas per 14 metų bei surengta praėjus vos kelioms dienoms nuo pasaulio galiūnių taikytų sankcijų Teheranui atšaukimo.

Iranas yra Kinijos pagrindinis partneris Artimuosiuose Rytuose, ir abi šalys sutarė plėtoti dvišalius santykius“, – sakė Xi Jinpingas.

Pekinas yra didžiausias Teherano naftos eksporto klientas. Prekyba tarp abiejų šalių 2014 metais siekė 52mlrd. JAV dolerių.

Pasak Irano žiniasklaidos, daugiau kaip trečdalis Irano užsienio prekybos vyksta su Kinija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.