Naujienų srautas

Pasaulyje2016.01.22 17:58

Artėjant rinkimams, N. Sarkozy atsiprašo už savo prezidentavimo klaidas

BNS 2016.01.22 17:58

Likus kiek daugiau nei metams iki prezidento rinkimų, Prancūzijos opozicijos lyderis Nicolas Sarkozy prisipažino apgailestaująs dėl kai kurių savo veiksmų, kai buvo šalies prezidentas; tai jis pateikia savo naujoje knygoje, pasirodysiančioje ateinantį pirmadienį.

60-mečio M.Sarkozy laukia sunki kova prieš populiaresnius politikus savo Respublikonų partijoje, kad galėtų vėl siekti prezidento posto per rinkimus 2017-ųjų gegužę.

Naujojoje knygoje „La France pour la vie“ („Prancūzija, kad gyventų“) dėl savo pralaimėjimo 2012 metais Francois Hollande'ui jis kaltina savo negebėjimą griežčiau pasisakyti dėl gausių socialinių išmokų ir turtingųjų apmokestinimo dideliais mokesčiais.

„Šiandien aš apgailestauju, kad atidėliojau kai kurias reformas, kurių reikėjo imtis nuo pat pirmos mano prezidentavimo dienos“, – parašė N. Sarkozy, vadovavęs Prancūzijai nuo 2007 iki 2012 metų.

Jis priekaištauja sau, kad neprieštaravo prieš 35 valandų darbo savaitę, įvestą socialistų dešimtojo dešimtmečio pabaigoje ar prieš „solidarumo mokestį turtui“, kuris taikomas turtingiausiems piliečiams, bet šį mokestį kritikuoja dešinieji oponentai – esą taip iš šalies išvaromi turtingi žmonės.

Taip pasielgė garsusis aktorius Gerard'as Depardieu ir roko žvaigždė Johnny Hallyday – jie buvo tarp pasitraukusiųjų iš Prancūzijos, kad išvengtų alkanų mokesčių išieškotojų.

N.Sarkozy pripažįsta, kad jo reputacijai pakenkė jo irzlumas, apgailestauja, kad kartais „supykdavo“ ir išliedavo savo pyktį, kaip buvo kartą, kai jis užsipuolė jį per žemės ūkio parodą įžeidusį vyrą: „Dink iš čia, tu kvailas šunsnuki“.

Jis apgailestavo ir dėl to, kad po laimėtų rinkimų nutarė paplaukioti jachta su bičiuliu milijonieriumi, kai Prancūziją buvo ištikus ekonomikos krizė.

Dabar N. Sarkozy sako mėginęs išsaugoti savo santuoką, kuri baigėsi skyrybomis ir prasidėjo plačiai žiniasklaidoje aprašytais ryšiais dainininke ir manekenė Carla Bruni, kuri dabar yra jo žmona.

„Reikėjo geriau numatyti viską, būti atsargesniam, ir iškelti aukščiau visko savo prezidento statusą“, – parašė N. Sarkozy.

Dabar jis neslepia ir savo ambicijų vėl grįžti į Eliziejaus rūmus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi