Pasaulyje

2020.10.20 09:01

Trumpas katastrofa pavadino koronaviruso ekspertą Faucį

atnaujinta 09.15
ELTA2020.10.20 09:01

JAV prezidentas Donaldas Trumpas aukštą amerikiečių sveikatos ekspertą ir Vyriausybės patarėją Anthony‘į Faucį pavadino katastrofa ir apkaltino jį klaidomis per pandemiją. Tai D. Trumpas, anot stoties CNN ir laikraščio „The New York Times“, pareiškė per pokalbį telefonu su savo rinkimų komanda pirmadienį.

„Kaskart, kai jis pasirodo per televiziją, visada būna bomba. Tačiau bus dar didesnė bomba, kai jis bus atleistas. Šis tipas yra katastrofa, – taip, anot „The New York Times“, kalbėjo D. Trumpas. – Žmonėms nusibodo klausytis A. Faucio ir tų idiotų, visų tų idiotų, kurie pridarė klaidų.“ Tačiau kartu per pokalbį prezidentas pavadino A. Faucį ir „mielu“ tipu.

A. Faucis laikomas vienu geriausių JAV imunologų. Per pandemiją jis tapo žinomas plačiajai publikai. Jo nuolatinis ginčas su D. Trumpu yra dažna tema žinių laidose.

Apklausose dauguma amerikiečių rašo prastą pažymį D. Trumpui už jo krizės valdymą, o A. Fauciu gyventojai pasitiki daug labiau nei prezidentu.

CNN duomenimis, D. Trumpas, turėdamas omenyje A. Faucį, dar sakė: „Jei būčiau jo klausęs, mes turėtume 500 000 mirusiųjų.“ Šiuo metu mirčių nuo COVID-19 JAV yra apie 220 000. Nuo pandemijos pradžios virusu šalyje užsikrėtė per 8 mln. žmonių.

A. Faucis sekmadienį stočiai CBS sakė visiškai nebuvęs nustebęs, kai D. Trumpas užsikrėtė koronavirusu. Turėdamas omenyje renginį su D. Trumpu Baltųjų rūmų rožių sode praėjusio mėnesio pabaigoje, ekspertas teigė, kad ten virusas turėjo visas galimybes plisti. Kai jis per TV pamatė, kad ten praktiškai nepaisoma apsaugos priemonių, pagalvojęs: „Nieko gero nebus.“

D. Trumpas: pandemija greitai baigsis

JAV prezidentas Donaldas Trumpas savo šalininkams pareiškė, kad pandemija netrukus baigsis.

„Pandemija greitai baigsis“, – sakė jis rinkimų kampanijos renginyje pietvakarinėje Arizonos valstijoje. Žmonėms nusibodo, kad žiniasklaida, tokia kaip liberali stotis CNN, kalba vien tik apie pandemiją, sakė D. Trumpas džiūgaujantiems savo šalininkams. „Žmonėms nusibodo pandemija. Žinote? Jiems nusibodo pandemija“, – tęsė prezidentas.

Vis dėlto jo prognozės apie greitą pandemijos pabaigą prieštarauja situacijai šalyje. Naujų infekcijų skaičius čia vėl siekia 50 000 per parą.

Respublikonas D. Trumpas sieks būti perrinktas lapkričio 3 dieną vyksiančiuose rinkimuose.