Pasaulyje

2020.10.20 07:33

Naujausia informacija. Naujų COVID-19 atvejų rekordai fiksuojami Graikijoje, Nyderlanduose

atnaujinta 21.06
ELTA, BNS2020.10.20 07:33

Nyderlanduose užfiksuotas rekordinis naujų COVID-19 atvejų skaičius – sveikatos apsaugos pareigūnai paskelbė, kad pastarąją parą nustatytos 8 182 infekcijos. O Graikijoje per parą nustatyti 667 užsikrėtimo koronavirusu atvejai – tai didžiausias infekuotųjų skaičiaus paros prieaugis nuo pandemijos pradžios.

Nyderlandų Nacionalinio sveikatos instituto (RIVM) teigimu, susirgimų skaičius šalyje auga nebe taip sparčiai, kaip anksčiau. Per pastarąją savaitę nustatyta 27 proc. daugiau infekcijų, nei ankstesnę savaitę – 55 587.

Savaitinis prieaugis anksčiau siekdavo 60 proc.

Šalyje virusas iš viso pareikalavo 6 814 gyvybių.

Nyderlandus itin smarkiai veikia antroji viruso banga. Šalyje spalio 13 dieną įvestas dalinis karantinas, tarp ribojimo priemonių – visų restoranų uždarymas.

Graikijoje per parą nustatytas didžiausias nuo pandemijos pradžios užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius

Graikijoje per parą nustatyti 667 užsikrėtimo koronavirusu atvejai – tai didžiausias infekuotųjų skaičiaus paros prieaugis nuo pandemijos pradžios.

Kaip pranešė antradienį šalies Sveikatos apsaugos ministerija, bendras užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 26 469.

Per pastarąsias 24 valandas Graikijoje Covid-19 aukomis tapo dar aštuoni žmonės, bendras mirčių skaičius pasiekė 582. Vidutinis mirusiųjų amžius – 79 metai.

Didžiojoje Britanijoje per parą patvirtinta per 21 tūkst. naujų COVID-19 atvejų

Didžiojoje Britanijoje pastarąją parą patvirtintas 21 331 naujas COVID-19 atvejis – daugiau, nei ankstesnę parą, kai buvo patvirtinti 18 804 užsikrėtimo atvejai, rodo vyriausybės duomenys, informuoja agentūra „Reuters“.

Pastarąją parą dėl su virusu susijusių priežasčių šalyje mirė 241 žmogus – jiems COVID-19 liga buvo diagnozuota per pastarąsias 28 dienas. Tai didesnis aukų skaičius, nei pirmadienį, kai buvo užregistruota 80 mirties atvejų.

Ispanija svarsto galimybę įvesti naujų koronaviruso apribojimų

Ispanijos vyriausybė svarsto galimybę koronaviruso labiausiai paveiktuose regionuose, pavyzdžiui Madride, įvesti naujų apribojimų, taip pat ir komendanto valandą, antradienį pranešė šalies sveikatos apsaugos ministras, skelbia „Reuters“.

Šią savaitę bendras užsikrėtimo COVID-19 skaičius Ispanijoje gali perkopti milijono ribą, pagal šį rodiklį Ispanija yra labiausiai koronaviruso paveikta valstybė Europoje. Pastarosiomis dienomis kai kurie regionai jau paskelbė apie naujus apribojimus.

Nuo penktadienio iki pirmadienio Ispanijoje buvo užregistruota beveik 38 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, bendras jų skaičius šalyje pasiekė 974 449. Šalyje patvirtinti iš viso 33 992 mirties nuo šios ligos atvejai.

Sveikatos apsaugos ministras žurnalistams sakė, kad norint Madride įvesti komendanto valandą, reikėtų skelbti nepaprastąją padėtį. Bet kokie panašūs apribojimai ilgesniam nei dviejų savaičių laikotarpiui reikalautų opozicijos partijų pritarimo.

Vis dėlto, naujas priemones patvirtinti susiskaldžiusiame parlamente gali būti sunku.

Bulgarijos prezidentas pradėjo saviizoliaciją Estijoje

Bulgarijos prezidentas Rumenas Radevas lankydamasis Taline pradėjo saviizoliaciją, nes sužinojo, kad galėjo kontaktuoti su koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu, pranešė pareigūnai.

Pirmadienį atvykęs į Estiją R. Radevas dalyvavo Trijų jūrų iniciatyvos forume, o paskui nuvyko į savo viešbutį karantinuotis.

Trijų jūrų iniciatyvos konferencijos interneto transliacija rodė, kad R. Radevo grupėje, be kitų, buvo Lenkijos ir Estijos valstybės vadovai. Kaukių niekas nedėvėjo.

„Vakar po pietų sužinota, kad prieš atvykdamas į Estiją prezidentas Radevas turėjo kontaktų su asmeniu, kuriam testais nustatyta COVID-19“, – antradienį socialiniame tinkle „Facebook“ parašė Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid.

„Šiai informacijai pasiekus Estiją buvo imtasi visų būtinų priemonių ir Bulgarijos delegacija pradėjo saviizoliaciją viešbutyje“, – pridūrė ji.

K. Kaljulaid nurodė, kad R. Radevo oficialus antradienio vizitas Estijoje atšauktas, bet nepatikslino, kiek laiko Bulgarijos prezidentas bus Estijoje.

Vėliau antradienį Bulgarijoje šios šalies sveikatos apsaugos ministras Kostadinas Angelovas paaiškino, kad R. Radevas, kurio vaidmuo didele dalimi yra reprezentacinis, bendravo su vienu pareigūnu, kuris taip pat karantinavosi.

Bulgarijoje pastarosiomis savaitėmis reikšmingai padaugėjo naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų; daugeliui provincijų ligoninių jau sunku pasirūpinti visais COVID-19 pacientais.

Airija pirmoji iš ES šalių grįžta prie karantino

Airija taps pirmąja Europos Sąjungos valstybe, dėl koronaviruso sugrąžinančia karantiną, vėlų pirmadienį pranešė ministras pirmininkas Michealas Martinas, paskelbęs sprendimą dėl žmonių judėjimo apribojimo, tačiau perspėjęs, kad mokyklos dirbs ir toliau.

Šešioms savaitėms skelbiami karantino suvaržymai įsigalios trečiadienio vidurnaktį. Per tą laikotarpį bus uždarytos nebūtiniausių prekių parduotuvės, barai, restoranai, tačiau maisto juose bus galima užsisakyti išsinešimui.

„Visų šalyje prašoma likti namuose“, – sakė M. Martinas, kreipdamasis į šalies gyventojus per televiziją.

Pasak jo, vykti į darbą leidžiama tik būtiniausių tarnybų ir įmonių darbuotojams. Gyventojai galės išeiti pasimankštinti į lauką ne toliau nei penkių kilometrų spinduliu nuo namų.

Vyriausybės pranešime perspėjama, kad už penkių kilometrų distancijos pažeidimą grės baudos, o visuomeninis transportas dirbs tik ketvirtadaliu savo įprastų pajėgumų, aptarnaus tik svarbiausių tarnybų darbuotojus.

Pasak premjero, mokyklos ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos liks atidarytos, „nes mes negalime leisti ir neleisime, kad mūsų vaikų ir jaunų žmonių ateitis taptų dar viena šios ligos auka“.

Atnaujinta 18.58

Slovakijos premjeras: žmonės, atsisakę testuotis, turės izoliuotis 10-čiai dienų

Slovakijos piliečiai, kurie atsisakys dalyvauti gyventojų testavime dėl koronaviruso, turės 10-čiai dienų izoliuotis. Tai antradienį pranešė Slovakijos radijas, remdamasis šalies premjeru Igoriu Matovičiumi.

„Testavimas bus savanoriškas ir nemokamas, - sakė jis. – Jis apims visus respublikos gyventojus, vyresnius kaip 10 metų amžiaus. Kas atsisakys jame dalyvauti, negalės išeiti iš namų. Jiems bus privalomas 10 dienų namų karantinas“.

Slovakija turi gauti 13 mln. greitųjų testų, o pats gyventojų testavimo procesas prasidės jau ateinantį savaitgalį. Jis bus tęsiamas ir kitą savaitgalį. Šiam darbui ketinama pasitelkti 43 tūkst. specialistų. Pasak premjero, testavimas padės valdžiai nustatyti, kuriuose šalies rajonuose gresia didžiausias infekcijos plitimo pavojus. Juo taip pat bus siekiama suteikti kvalifikuotą medicinos pagalbą net tiems žmonėms, kuriems pasireiškia tik silpni viruso sukeliamos ligos simptomai.

Slovakijos vyriausybė įpareigojo šalies Gynybos ministeriją organizuoti ir realizuoti gyventojų testavimo procesą. Jame turėtų dalyvauti beveik visi kariškiai.

Apie 5,5 mln. gyventojų turinčioje Slovakijoje nuo pandemijos pradžios koronavirusas diagnozuotas 31 400 žmonių. Nuo jo sukeliamų komplikacijų jau mirė 98 šalies gyventojai, iš jų šeši – pastarąją parą. Daugiausia užsikrėtimo atvejų fiksuojama šalies vakaruose ir Bratislavoje.

Slovakijoje spalio 1 d. buvo paskelbta nepaprastoji padėtis, galiosianti mažiausiai 45 dienas. Nustatytų apribojimų pažeidėjams gresia baudos iki 20 tūkst. eurų. Nepaprastoji padėtis Slovakijoje jau galiojo nuo kovo 16 d. iki birželio 14 d.

Atnaujinta 16.41

Suomijos premjerės antrojo COVID-19 testo rezultatas neigiamas, ji nutraukia saviizoliaciją

Suomijos premjerė Sanna Marin nėra užsikrėtusi COVID-19 ir gali iš karto nutraukti saviizoliaciją, antradienį pranešė Suomijos vyriausybė, antrojo politikės koronaviruso testo rezultatui esant neigiamam.

Praėjusią savaitę S. Marin ėmėsi atsargumo priemonių ir anksčiau išvyko iš Briuselyje vykusio ES viršūnių susitikimo dėl galimo užsikrėtimo koronavirusu.

Kiek anksčiau tą savaitę premjerė lankėsi Suomijos parlamente ir buvo arti parlamentaro, kuriam vėliau buvo patvirtinta COVID-19 liga.

Sugrįžusi į Suomiją S. Marin izoliavosi savo rezidencijoje, jai buvo atlikti du COVID-19 testai.

34-erių S. Marin saviizoliacijos ėmėsi jau keletą kartų.

atnaujinta 15.05

Baltarusijoje nustatyta 619 naujų COVID-19 atvejų, keturi užsikrėtusieji mirė

Baltarusijoje per praėjusią parą patvirtinta 619 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, keturi anksčiau užsikrėtę žmonės mirė, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Nuo epidemijos pradžios testais patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius padidėjo iki 88 909.

Ankstesnę dieną šalyje buvo nustatyti 592 COVID-19 atvejai.

Per visą infekcijos plitimo laikotarpį šalyje mirė 937 koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Iš gydymo įstaigų per praėjusią parą išrašyti 373 pacientai, sirgę COVID-19. Bendras ligoninėse gydytų ir pasveikusių žmonių skaičius padidėjo iki 80 503.

Šalyje atlikta per 2,2 mln. testų koronavirusinei infekcijai nustatyti.

atnaujinta 14.42

Rusijoje pastarąją parą užfiksuotas rekordinis užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius – 16 319

Rusijoje per parą nustatyta 16 319 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, šis skaičius – didžiausias nuo pandemijos pradžios. Tai antradienį pranešė federalinis operatyvinis kovos su koronavirusinės infekcijos plitimu štabas.

Ankstesnis antirekordas – 15 982 – buvo užfiksuotas spalio 19 d.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Rusijoje koronavirusu užsikrėtė 1 431 635 žmonės.

Per pastarąsias 24 valandas Rusijoje Covid-19 aukomis tapo 269 žmonės. Pirmadienį buvo pranešta apie 179 infekuotųjų mirtį. Iš viso nuo pandemijos pradžios šalyje mirė 24 635 žmonės, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas.

atnaujinta 14.05

Argentinoje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius perkopė milijoną

Argentinoje patvirtintų užsikrėtimo koronaviruso atvejų skaičius pirmadienį perkopė 1 mln., daugiausiai naujų susirgimų užregistravus sostinėje Buenos Airėse.

Naujausiais Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, per pastarąją parą buvo nustatyti 12 982 nauji užsikrėtimo atvejai, o bendras jų skaičius išaugo iki 1 002 649.

Šalyje lig šiol užfiksuota kiek daugiau nei 26 700 mirties atvejų, o pasveikusiųjų skaičius viršijo 800 tūkst., nurodoma ministerijos ataskaitoje.

Argentinoje, kur kovą buvo nustatytas pirmasis su koronavirusu susijęs mirties atvejis Pietų Amerikoje, užfiksuotas penktas didžiausias COVID-19 atvejų skaičius – daugiau infekuotųjų yra tik Jungtinėse Valstijose, Indijoje, Brazilijoje ir Rusijoje.

„Esama daugybė epidemijų, kurios labai skiriasi pagal savo raidą“, – naujienų agentūrai AFP sakė Argentinos epidemiologų draugijos prezidentas Omaras Suedas.

„Pavyzdžiui, dabartinė raida Kordoboje labai skiriasi nuo stebimos Buenos Airėse – ten kreivė yra suplokštėjusi ir smunkanti“, – pridūrė ekspertas.

Argentinoje galioja kelionių suvaržymai, tačiau nė vienoje provincijoje nepaskelbtas griežtas karantinas. Įsakymai likti namuose galiojo Buenos Airėse protrūkio pradžioje, bet nuo to laiko buvo panaikinti.

Šalies mokyklos kovą perėjo prie nuotolinio švietimo, tačiau sostinės ugdymo įstaigos nuo šio mėnesio palaipsniui grįžta prie įprasto darbo.

Užsiėmimai vyks atviruose kiemuose ir 10 mokinių grupėmis, kad potencialus protrūkis neišplistų už tokio „burbulo“ ribų, pranešė švietimo pareigūnai.

atnaujinta 13.40

Irane mirčių nuo COVID-19 skaičius yra gerokai didesnis nei skelbiama

Nuo koronaviruso mirusių žmonių skaičius Irane, Krizės štabo duomenimis, yra dvigubai didesnis nei nurodo Sveikatos ministerija. „Oficialius skaičius reikia padauginti iš 2,5, kad būtų gauti realūs duomenys“, - antradienį agentūrai ISNA sakė Irano kovos su koronavirusu štabo narys Massudas Mardanis.

Jo duomenimis, COVID-19 mirčių skaičius siekia po 840 per dieną, o ne 337, kaip teigia Sveikatos ministerija. Jam pritaria ir kiti sveikatos ekspertai Irane.

Specialistai reikalauja nedelsiant didmiesčiuose skelbti draudimą gyventojams išeiti iš namų, ypač – 13 mln. gyventojų turinčioje sostinėje Teherane. Priešingu atveju esą ligoninėse gali susidaryti kritiška padėtis. Tačiau prezidentas Hassanas Rouhani dėl ekonominių sumetimų tam priešinasi.

Pirmadienį sveikatos ministerija pranešė apie 337 mirusius asmenis per 24 valandas. Tai buvo rekordinis skaičius nuo pandemijos pradžios. Bendras mirčių skaičius pasiekė 30 712, infekuotųjų – 534 631.

atnaujinta 13.02

Lenkijoje COVID-19 atvejų skaičius artėja prie 200 tūkst., dar 107 žmonės mirė

Lenkijoje per praėjusią parą užregistruotas 9 291 naujas užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejis, taip pat mirė 107 anksčiau užsikrėtę žmonės, sveikatos apsaugos tarnybų informaciją antradienį citavo Lenkijos visuomeninis radijas.

Didžiausias COVID-19 atvejų paros prieaugis Lenkijoje buvo užfiksuotas praeitą šeštadienį, kai infekcija buvo patvirtinta 9 622 žmonėms.

Bendras užsikrėtusių koronavirusu žmonių skaičius nuo epidemijos šalyje pradžios kovo mėnesį išaugo iki 192 539, iš jų 3 271 žmogus mirė, nurodė pareigūnai.

Sveikatos apsaugos ministerijos „Twitter“ žinutėje sakoma, kad tiesiogiai su COVID-19 poveikiu siejama devynių naujausių aukų mirtis, o kiti 98 sirgo gretutinėmis lėtinėmis ligomis.

Antradienį ryte šalies ligoninėse buvo gydomi 8 962 koronavirusine infekcija sergantys pacientai, iš jų 725 buvo reikalingas dirbtinis plaučių ventiliavimas.

Iki šiol Lenkijoje persirgę COVID-19 pasveiko iš viso 95 956 asmenų, iš jų 1 942 – per pastarąją parą, nurodė Sveikatos apsaugos ministerija.

Nuo praeito šeštadienio Varšuvoje ir kituose didžiuosiuose miestuose, dabar įtrauktuose į „raudonąją“ zoną, įsigaliojo nauji suvaržymai, pranešė vyriausybė.

Šiose teritorijose visos mokyklos bus uždarytos ir pereis prie nuotolinio mokymo.

Maitinimo įstaigos privalės užsidaryti 21 val. vietos laiku; bus uždrausta rengti vestuvių pokylius, taip pat bus taikomi griežtesni suvaržymai, kiek žmonių bus įleidžiama į parduotuves, viešojo transporto priemones ir pamaldas.

Daugelyje Lenkijos parduotuvių laikas nuo 10 iki 12 val. vietos laiku rezervuojamas 60 metų sulaukusiems ir vyresniems žmonėms.

Šalyje taip pat buvo įvestas privalomas reikalavimas dėvėti kaukes viešose vietose.

Epidemijai plečiantis Lenkija ėmėsi Varšuvoje esančiame Nacionaliniame stadione įrenginėti savo pirmąją lauko ligoninę COVID-19 pacientams. Planuojama, kad joje iš pradžių bus 500 lovų, o vėliau vietų skaičius bus reikšmingai padidintas.

atnaujinta 11.55

Latvijoje - 115 naujų COVID-19 atvejų, trys užsikrėtusieji mirė

Latvijoje per praėjusią parą atlikus 4 171 testą buvo nustatyta 115 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, be to, mirė trys anksčiau užsikrėtę pacientai, antradienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Naujausiomis epidemijos aukomis tapo 65–85 metų žmonės, nurodė medikai.

Nuo COVID-19 pandemijos pradžios Latvijoje testais patvirtinti 3 609 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 1 341 pasveiko.

Per pastarąją parą šalies ligoninėse buvo paguldyta 11 naujų COVID-19 pacientų. Šiuo metu Latvijos ligoninėse gydomi 83 koronavirusu užsikrėtę žmonės, keturių iš jų būklė sunki.

Italijos Lombardijos regione įvedama komendanto valanda

Italijos šiaurinis Lombardijos regionas, kur prasidėjo koronaviruso protrūkis Europoje, rengiasi įvesti komendanto valandą, kuri taps griežčiausiu visuomeninio gyvenimo apribojimu nuo visuotinio karantino pabaigos pavasarį.

Komendanto valanda nuo 23 iki 5 val. prasidės ketvirtadienio vakarą ir tęsis iki lapkričio 13 d.

Sveikatos apsaugos ministras Roberto Speranza vėlyvą pirmadienio vakarą pritarė regiono vyriausybės siūlymui įvesti komendanto valandą.

„Tai yra tinkama ir simboliškai svarbi iniciatyva, kuri neturėtų turėti didelių ekonominių padarinių“, – laikraščiui „La Repubblica“ teigė Lombardijos regiono prezidentas Attilio Fontana.

Italijoje penktadienį pirmą kartą nuo pandemijos pradžios per parą užregistruota daugiau nei 10 000 naujų COVID-19 atvejų. Lombardijoje užregistruota daugiausia atvejų iš visų Italijos regionų. Būtent šiame regione ir prasidėjo COVID-19 protrūkis Italijoje vasario mėnesį.

Italija buvo pirmoji smarkiai koronaviruso paveikta Europos šalis, čia liga nusinešė per 36 tūkst. žmonių gyvybes.

Šeštadienį Lombardijoje barams nurodyta užsidaryti vidurnaktį, taip pat uždrausta valgyti ir gerti viešose vietose lauke.

Italijoje nacionaliniu lygiu taip pat įvesta apribojimų, tačiau kol kas apie komendanto valandą nekalbama.

Tarp Italijos nacionalinių apribojimų – mėgėjiškų kontaktinių sporto šakų varžybų ir mokinių išvykų draudimai, taip pat reikalavimas, kad baruose ir restoranuose po 18 val. klientai būtų aptarnaujami tik prie staliukų.

Premjeras Giuseppe Conte tikino nesvarstąs dar vieno visuotinio karantino, nes jis smarkiai pakenktų ir taip nukentėjusiai Italijos ekonomikai. Tiesa, G. Conte neatmeta lokalių karantinų įvedimo.

Lombardijoje komendanto valandą gyventojai galės pažeisti tik dėl sveikatos, darbo ar kitų būtinųjų priežasčių.

Italijos žiniasklaidos teigimu, regione taip pat rekomenduojama dideliems prekybos centrams savaitgaliais užsidaryti.

atnaujinta 11.26

Estijoje patvirtinta dar trijų koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirtis

Estijoje per praėjusią parą atlikus 1 706 pirminius testus buvo nustatyti 42 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Be to, per šį laikotarpį mirė du koronavirusu užsikrėtę žmonės ir buvo nustatyta, kad vienas anksčiau miręs asmuo taip pat buvo pasigavęs šį užkratą.

Naujausiomis aukomis tapo 94 metų vyras ir 95-erių moteris.

Nuo protrūkio pradžios Estijoje mirė 71 žmogus, kuriam buvo testais patvirtinta koronaviruso infekcija.

Antradienio ryto duomenimis, Estijos ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 27 žmonės, vienam jų reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje nustatyti iš viso 4 127 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 3 270 žmonių pasveiko.

atnaujinta 09.45

Ukrainoje per parą mirė rekordiškai daug užsikrėtusiųjų koronavirusu

Ukrainoje per praėjusią parą nustatyti 5 469 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai ir buvo užregistruota 113 užsikrėtusių žmonių mirčių – daugiausiai nuo pandemijos pradžios, antradienį pranešė atsaką į epidemiją koordinuojanti Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba.

Kita vertus, šalies sveikatos apsaugos tarnybos paskelbė, kad per pastarąją parą pasveikusių COVID-19 pacientų skaičius irgi yra rekordiškai didelis – 3 044 žmonės.

Vėliausias COVID-19 atvejų paros prieaugio rekordas buvo užfiksuotas spalio 17-ąją, kai infekcija buvo patvirtinta 6 410 žmonių.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje patvirtinti iš viso 309 107 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 5 786 užsikrėtę žmonės mirė.

Šiuo metu šalyje COVID-19 serga 173 788 žmonės – 2 312 daugiau negu ankstesnę dieną.

Daugiausia naujų užsikrėtimo atvejų per pastarąją parą užregistruota Kijeve (462), taip pat Charkivo (446) ir Žytomyro (367) srityse.

atnaujinta 09.23

Kanadoje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius perkopė 200 tūkstančių

Kanadoje, išgyvenančioje antrąją koronaviruso infekcijos (COVID-19) bangą, pirmadienį patvirtintų užsikrėtimo infekcija atvejų skaičius perkopė 200 000, o mirčių skaičius artėja prie 10 000, rodo Kanados transliuotojų CBC ir CTV renkami oficialūs duomenys.

Apie 80 proc. užsikrėtimo atvejų ir daugiau kaip 90 proc. mirčių užfiksuota dviejose tankiausiai apgyvendintose Kanados provincijose – Ontarijo ir Kvebeko.

Ontarijo ir Kvebeko provincijose sugrįžus koronavirusui, vėl uždaryti barai ir restoranai, muziejai, koncertų ir sporto salės.

Kanadoje iš viso patvirtinta 200 039 Covid-19 atvejai, o infekcijos aukų skaičius siekia 9 772.

Argentinoje COVID-19 atvejų skaičius viršijo milijoną

Argentina tapo antrąja Pietų Amerikos šalimi, kurioje patvirtintų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičius viršijo milijoną.

Per pastarąsias 24 valandas šalyje patvirtinus 12 982 naujus susirgimus, bendras COVID-19 atvejų skaičius Argentinoje išaugo iki 1 002 662. Pastarąją parą užfiksuotas 451 naujas mirties nuo infekcijos atvejis, bendras aukų skaičius šalyje pasiekė 26 716.

Argentina buvo viena iš pirmųjų Pietų Amerikos šalių, uždariusių savo sienas ir įvedusių griežtus apribojimus. Nepaisant daugybės vis dar tebegaliojančių kovos su koronavirusu priemonių, viruso protrūkis per pastaruosius kelis mėnesius suintensyvėjo, ypač Buenos Airių provincijoje.

Brazilija buvo pirmoji Pietų Amerikos valstybė, peržengusi milijono patvirtintų Covid-19 atvejų ribą. Tai įvyko birželio mėnesį. Nuo to laiko Brazilijoje oficialiai nustatytų koronaviruso atvejų skaičius išaugo iki 5,2 mln.

Daugiausiai atvejų pasaulyje yra užregistravusios JAV – 8,1 mln. Nedaug atsilieka Indija, užregistravusi 7,5 mln. atvejų.