Pasaulyje

2016.01.22 09:23

JAV finansininkas G. Sorosas: ES „byra“

BNS 2016.01.22 09:23

Europos Sąjunga „byra“, ketvirtadienį įspėjo Amerikos finansininkas George‘as Sorosas, sakydamas kalbą Pasaulio ekonomikos forume, kuris vyksta Šveicarijos slidinėjimo kurorte Davose.

Magnatas ir filantropas taip pat sakė, kad Kinijos ekonomika patiria kietą nusileidimą, JAV federalinis atsargų bankas per vėlai padidino palūkanų normas, o respublikonų kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas „dirba“ džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) darbą.

„ES byra“, – sakė G.Sorosas Pasaulio ekonomikos forumo dalyviams ir žiniasklaidos atstovams.

„Jūsų europinę prieglobsčio politiką ištiko panika, – sakė jis. – Peržengėte kritinę ribą, kai antplūdis sumažina šalių pajėgumus asimiliuoti ar integruoti pabėgėlius.“

„Visi rūpinasi tik savo interesais“, – pažymėjo G. Sorosas.

Vengrijoje gimęs multimilijardierius, atsakydamas į „Bloomberg“ žurnalisto klausimus, taip pat sakė, kad migrantų krizė pakenkė ir Vokietijos kanclerei Angelai Merkel.

Ji „norėjo tai (migrantų krizę) sustabdyti, todėl rizikavo savo politiniu kapitalu ir pralaimėjo, nes jos gestas atverti Vokietiją nebuvo tinkamai parengtas“, aiškino jis.

Rusija, pasak G. Soroso, „yra itin silpnoje pozicijoje“ ir jai gresia „kolapsas“, o Kinijos ekonomika patiria kietą nusileidimą – „ji buvo didesniame aukštyje... nei dauguma kitų šalių“.

G. Sorosas taip pat kritikavo JAV federalinį atsargų banką, tvirtindamas, kad politikos formuotojai „vienais metais pavėlavo pakelti palūkanų normas – padarė tai, kai JAV ekonomika jau lėtėjo“.

Artėjant vasario 1-ajai, kai balsavimu Ajovoje prasidės pirminiai JAV prezidento rinkimai, G. Sorosas, pareiškęs paramą favorite tarp demokratų kandidatų laikomai Hillary Clinton, sakė, kad D.Trumpas ir vienas rimčiausių jo varžovų Tedas Cruzas, „kurstydami visuomenės baimę“, daro IS darbą.