Pasaulyje

2016.01.22 09:05

Somalyje per „Shebab“ išpuolį prieš restoraną žuvo mažiausiai 19 žmonių

BNS2016.01.22 09:05

Somalio islamistinės grupuotės „Shebab“ kovotojai per išpuolį, kurio metu jie detonavo užminuotą automobilį ir įsiveržė į populiarų pajūrio restoraną sostinėje Mogadiše, nužudė mažiausiai 19 žmonių, pranešė policija.

„Jie nužudė beveik 20 žmonių, tarp jų moterų ir vaikų“, – sakė Somalio policijos pareigūnas Mohamedas Abdirahmanas ir pridūrė, jog išpuolis, kuriame dalyvavo penki ginkluoti užpuolikai, buvo „barbariška ir brutali ataka prieš nekaltus civilius“.

Mogadišo Lido pajūrio rajonas yra žmonių itin lankoma vieta Somalio sostinėje, kurioje veikia daug restoranų ir kurią yra pamėgusi Somalio diaspora.

Nugriaudėjus dideliam sprogimui užpuolikai ketvirtadienį pavakare įsiveržė į „Beach View Hotel“ restoraną, kuriame svečiai vakarieniavo savaitgalio, kuris Somalyje prasideda penktadienį, išvakarėse.

„Tai, kad jie pasirinko šią vietą per savaitgalio išvakares rodo, kokie negailestingi yra „Shebab“ kovotojai, – sakė M. Abdirahmanas. – Jie norėjo nužudyti daugiau civilių – bet saugumo pajėgos išgelbėjo daugumą žmonių.“

Su „al Qaeda“ susijusi grupuotė „Shebab“ prisiėmė atsakomybę už šį išpuolį, per kurį keturi jos kovotojai žuvo, o vienas buvo sulaikytas.

„Kovotojai mudžahidai atakavo Lido pajūrį“, – grupuotė pranešė per savo radiją „Andalus“ ir pridūrė, jog tai buvo „didelė operaciją prieš Dievo priešą“.

Saugumo ministras Abdirazakas Omaras Mohamedas patvirtino žurnalistams, kad buvo nukauti keturi kovotojai.

Ministras taip pat pridūrė, kad vieną užpuoliką sučiupo saugumo pajėgos, kai įžengė į pastatą, kad užbaigtų ataką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt