Naujienų srautas

Pasaulyje2016.01.21 23:01

„Al Shabab“ išpuolis Somalyje: nugriaudėjo sprogimai, viešbutyje – įkaitų drama

15min.lt, BNS 2016.01.21 23:01

Somalio sostinėje prie populiaraus pajūrio restorano ketvirtadienį susprogdintas užminuotas automobilis, tada pasipylė šūviai, pranešė policija.

22.46 val. Tebevyksta įkaitų išlaisvinimo operacija. Skelbiama, kad viešbutyje tebėra trys ginkluoti teroristai

21.55 val. Šaltiniai saugumo pajėgose VOA žurnalistui Abdulazizui Osmanui teigė, kad žuvo 5 žmonės, dešimtys – sužeisti.

21.14 val. Skelbiama, kad sučiuptas atakai vadovavęs „Al Shabab“ teroristas. Tai VOA žurnalistui patvirtino šaltiniai saugumo pajėgose. Jie taip pat teigia, kad apie 80 proc. įkaitų jau išlaisvinta.

21.07 val. Vienu iš įkaitų viešbutyje tapęs žurnalistas VOA sakė matantis du žuvusių žmonių kūnus. „Dar keturi rimtai sužeisti guli kraujo klane ant grindų restorane“, – sakė jis.

20.45 val. „al Shabab“ teroristų radijas tvirtina, kad nužudyta 20 žmonių. Nepriklausomi šaltiniai to nepatvirtina.

20.39 val. Įvairūs šaltiniai praneša, kad „al Shabab“ teroristai visiškai kontroliuoja „Beach View“ viešbutį. Baiminamasi, kad gali būti daug aukų.

20.38 val. VOA žurnalistas praneša, kad patvirtinta mažiausiai trijų žmonių žūtis. Dar mažiausiai 20 gali būti laikomi įkaitais „Beach View“ restorane ir viešbutyje. Pradėta antiteroristinė operacija.

20.11 val. Atsakomybę dėl išpuolio prisiėmė „al Shabab“, šalyje įvykdę jau daug teroro aktų.

Du sprogimai, puolamas restoranas ir viešbutis

„Prie restorano Lido paplūdimyje buvo automobilio bombos sprogimas, ten šaudoma, girdima pabūklų ugnis“, – sakė policijos pareigūnas Ahmedas Bidanas.

Netrukus nugriaudėjo ir antras sprogimas.

Kaip rašo BBC, vieno pajūrio viešbučio įėjimą apie 19.30 val. vietos laiku užblokavo automobilis, kuris buvo prikimštas sprogmenų.

Po sprogimo pasirodė iki penkių užpuolikų, kurie pradėjo šaudyti į paplūdimyje besiilsinčius žmones.

Socialiniuose tinkluose plinta informacija, kad jie įsiveržė į vieną viešbutį.

Vietos radijo stotis „Radio Dalsan“ praneša, kad dar viena užpuolikų grupė paplūdimyje pasirodė pasinaudoję žvejų valtimis.

Lido paplūdimio rajonas Mogadiše garsėja restoranais, pasiturinčiųjų įstaigomis, kurias mėgsta verslininkai ir sugrįžę namo emigrantai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi