Pasaulyje

2016.01.21 18:24

Turkijos premjeras ragina ES imtis „konkrečių veiksmų“ migracijos problemai išspręsti

BNS 2016.01.21 18:24

Turkijos ministras pirmininkas Ahmetas Davutoglu ketvirtadienį paragino Europos Sąjungą imtis „konkrečių veiksmų“ ir padėti Turkijai spręsti pabėgėlių krizę, likus vienai dienai iki svarbių derybų su Vokietijos kanclere Angela Merkel.

Kalbėdamas ekonomikos ir verslo lyderių Davoso viršūnių susitikime A. Davutoglu sakė, kad jis net neklaus A. Merkel apie 3 mlrd. eurų finansinę pagalbą, kurią Europa pažadėjo Turkijai praėjusiais metais už migrantų srauto į Bendriją sumažinimą.

„Mes neprašome pinigų, mes nesiderame dėl pinigų... Mums tai yra humanitarinė pareiga, todėl problema yra ne finansinė pagalba, – kalbėjo jis. – Mes prašome solidarumo, mes prašome suvokti mūsų bendrą likimą“.

„Apie tai mes kalbėsimės su mano brangia kolege Angela Merkel ir tikimės, kad kiti žingsniai bus konkretūs veiksmai šiai problemai spręsti“, – pridūrė jis, kalbėdamas angliškai.

Turkijai patiriant didėjantį spaudimą sumažinti į Europą atvykstančių pabėgėlių skaičių, A. Merkel priims A. Davutoglu Berlyne, kur vyks bendras svarbiausių abiejų valstybių ministrų susitikimas.

ES pareigūnai vis skundžiasi, kad Turkija daro nepakankamai, jog apribotų per Egėjo jūrą plūstančių migrantų srautą, nors lapkritį buvo sutarta Ankarai skirti ir pinigų, ir politinių nuolaidų, kad tik ši bendradarbiautų sprendžiant sunkiausią Europoje po Antrojo pasaulinio karo migrantų krizę.

A. Davutoglu sako, kad Turkija daro daugiau negu jai priklauso, nurodydamas vyriausybės praėjusią savaitę priimtą sprendimą suteikti pabėgėliams leidimus dirbti, ko nebuvo numatyta sutartyje su ES.

Jis taip pat pažymėjo, kad Turkija, kurioje apsistojo daugiau kaip du milijonai pabėgėlių iš Sirijos, jau yra išleidusi apie 10 mlrd. JAV dolerių jiems padėti.

„Galime skirti dar šiek tiek vargšams našlaičiams, Sirijos tragedijos aukoms, – pridūrė A.Davutoglu.– Tačiau ši problema – ne vien Vokietijos, net ne Sirijos, tai pasaulinė problema.“