Pasaulyje

2015.02.12 21:37

JAV ir Rusijos prezidentai ragina nutraukti smurtą Sirijoje

ELTA 2015.02.12 21:37

JAV prezidentas Barackas Obama ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas bendru pareiškimu ragina tuojau pat nutraukti smurtą Sirijoje, pranešė BBC.

JAV prezidentas Barackas Obama ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas bendru pareiškimu ragina tuojau pat nutraukti smurtą Sirijoje, pranešė BBC.

Pirmadienį Meksikos Los Kaboso kurorte, kur šiuo metu vyksta G20 susitikimas, JAV ir Rusijos prezidentai surengė pirmą dvišalį susitikimą po to, kai V. Putinas grįžo į postą. Bendrame pareiškime prezidentai teigia, kad mano, jog Sirijos gyventojai turėtų patys spręsti dėl savo ateities.

Anksčiau Rusija ir JAV nesutarė dėl krizės Sirijoje sprendimo būdų. Rusija ir Kinija du kartus vetavo JAV remiamą Jungtinių Tautų (JT) rezoliuciją dėl Sirijos.

Vis dėlto tiek Rusija, tiek JAV teigia, kad Sirijos valdžią nuversti reikia nenaudojant išorinio spaudimo. Po susitikimo su V. Putinu B. Obama sakė, kad jie pažada dirbti su kitais tarptautinės bendruomenės nariais, įskaitant JT, Kofį Annaną ir visas suinteresuotas šalis, kad rastų Sirijos krizės sprendimą. V. Putinas pažymėjo, kad JAV ir Rusijos nuomonė dėl daugelio su Sirijos krize susijusių dalykų sutampa.

Per susitikimą JAV ir Rusijos lyderiai taip pat perspėjo Iraną laikytis tarptautinių įsipareigojimų dėl branduolinės programos. Be to, prezidentai teigė, kad stengsis išspręsti ginčą dėl JAV planų Europoje dislokuoti priešraketinės gynybos skydą.