Pasaulyje

2016.01.21 11:21

Užsienio reikalų ministrai kritikuoja Rusijos vaidmenį Sirijoje

ELTA2016.01.21 11:21

Didžiosios Britanijos, JAV ir Prancūzijos gynybos ministrai sukritikavo Rusijos vaidmenį Sirijos konflikte ir paragino Maskvą liautis taikiusis į opozicijos karines pajėgas, bandančias įveikti „Islamo valstybę“, informuoja Laisvosios Europos radijas.

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris trečiadienį pareiškė, kad rusai yra „klaidingame kelyje strategiškai, o kai kuriais atvejais ir taktiškai“.

Jis kalbėjo po susitikimo Paryžiuje su septynių šalių, priklausančių su „Islamo valstybe“ Sirijoje ir Irake kovojančiai koalicijai, gynybos ministrais.

„Neturime pagrindo platesniam bendradarbiavimui (su Rusija)“, – pridūrė E. Karteris.

Didžiosios Britanijos gynybos ministras Michaelis Fallonas teigė esąs labai sunerimęs dėl Rusijos naudojamų nevaldomų raketų, dėl kurių žuvo keli šimtai civilių.

„Mes matėme Rusijos oro antskrydžius, vykdomus prieš (nuosaikias) opozicines pajėgas, prieš miestelius ir kaimus, ypač Sirijos pietuose, kurie tik paprasčiausiai ilgina Sirijos karą ir remia Sirijos prezidentą Basharą al-Assadą“, – nurodė M. Felonas.

Rusijos gynybos ministerijos atstovas generolas majoras Igoris Konašenkovas atmetė M. Felono tvirtinimus ir pavadino juos „šmeižiančiu melu“.

Pasak Prancūzijos gynybos ministro Jean-Yveso Le Driano, Paryžius viliasi, kad „Rusija koncentruos savo pastangas ties kova su „Islamo valstybe“ ir liausis bombardavusi prieš B. al-Assadą sukilusias grupuotes, kurios pačios bando įveikti „Islamo valstybę“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.