Pasaulyje

2020.10.17 17:02

Įvykiai Baltarusijoje. Teisių gynėjai praneša, kad per protestus Minske sulaikyta apie 40 žmonių

atnaujinta 18.07
BNS2020.10.17 17:02

Per opozicijos šalininkų protestus Minske šeštadienį buvo sulaikyta apie 40 žmonių, pranešė teisių gynimo centras „Viasna“.

Sulaikytųjų sąrašas paskelbtas centro interneto svetainėje. Jis rodo, kad daugiausia asmenų areštuota per studentų demonstraciją.

„Viasna“ duomenimis, tarp areštuotųjų yra trys žurnalistai.

Minsko miesto vykdomojo komiteto Vidaus reikalų vyriausiosios valdybos atstovas Romanas Laškevičius sakė, kad sulaikytų žurnalistų atžvilgiu pradėtas administracinis procesas.

Baltarusijos žurnalistų asociacija anksčiau skelbė, jog buvo sulaikyti keli žiniasklaidos atstovai, įskaitant naujienų agentūrų BelaPAN ir „RIA Novosti“, taip pat portalo onliner.by korespondentus.

Šeštadienį Minske įvyko studentų eitynės ir, vėliau, tradicinė šeštadieninė moterų demonstracija.

Baltarusijoje jau daugiau kaip du mėnesius vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Žiniasklaida: šeštadieninė moterų demonstracija Minske praėjo be incidentų

Baltarusijos sostinėje tradicinė moterų protesto akcija šį šeštadienį praėjo be incidentų ir sulaikymų, iš Minsko pranešė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas.

12 val. prie metropoliteno stoties „Vostok“ susirinkusios dalyvės su baltos ir raudonos spalvų vėliavomis ir gėlėmis rankose žygiavo į miesto centrą. Pranešime sakoma, kad dalyvių buvo maždaug 100.

Apie 14 val. demonstrantės pasiekė Jakubo Kolaso aikštę ir išsiskirstė. Nedidelės grupelės toliau ėjo Nepriklausomybės prospektu.

Anksčiau šeštadienį per kelių šimtų studentų eitynes buvo sulaikyta mažiausiai 10 žmonių, pranešė liudininkai.

Keli šimtai studentų susirinko prie Minsko valstybinio lingvistikos universiteto ir patraukė Kozlovo gatvės link, tačiau juos išvaikė teisėsaugos pareigūnai, sulaikę kelis asmenis.

Liudininkai taip pat praneša, jog vėliau buvo sulaikyta žmonių prie universiteto.

Baltarusijos žurnalistų asociacija nurodė, jog buvo sulaikyti keli žiniasklaidos atstovai, įskaitant naujienų agentūrų BelaPAN ir „RIA Novosti“, taip pat portalo onliner.by korespondentus.

Minsko miesto vykdomojo komiteto Vidaus reikalų vyriausiosios valdybos ryšių su visuomene skyriaus darbuotojas Romanas Laškevičius patvirtino, jog per akciją buvo sulaikyta žmonių, tačiau jų skaičiaus nenurodė.

Jau daugiau nei du mėnesius Baltarusijoje vyksta protestai prieš rugpjūčio 9 dieną įvykusių prezidento rinkimų rezultatus, pagal kuriuos nugalėtoju buvo paskelbtas dabartinis valstybės vadovas Aliaksandras Lukašenka, šias pareigas einantis nuo 1994 metų.

Opozicija nepripažįsta valdžios paskelbtų rinkimų rezultatų ir juos laiko suklastotais.