Naujienų srautas

Pasaulyje2016.01.21 10:35

Latvija paminėjo 25-ąsiais Barikadų dienų metines

BNS 2016.01.21 10:35

Su gėlėmis ir deglais Latvija trečiadienį paminėjo 25-ąsias barikadų, kurios prieš ketvirtį amžiaus iškilo siekiant atremti sovietų mėginimus numalšinti latvių tautos nepriklausomybės siekį, metines.

Šimtai žmonių susirinko Rygos senamiestyje, kur ant pastatų plevėsavo tamsiai raudonos ir baltos spalvų Latvijos vėliavos.

Spaudžiant šaltukui žmonės būriavosi prie laužų Katedros aikštėje ir šalia parlamento, kur 1991-aisiais buvo iškilusios smėlio maišų užtvaros, rengiantis galimam sovietų karių puolimui.

Sniegingą trečiadienio popietę, stebint deglus ir vėliavas laikiusiems žmonėms, čia žygiavo latvių kariai.

Per minėjimą premjerė Laimduota Straujuma, kiti aukšti pareigūnai ir įstatymų leidėjai padėjo gėlių vainikus prie Laisvės paminklo.

„Šiandien mes taip pat prisimename tuos, kurie prieš 25 metus prie barikadų paaukojo savo gyvybes“, – sakė Seimo pirmininkė Inara Murniecė.

Ji pridūrė, kad tos 1991-ųjų sausio dienos nebuvo lengvos, ir visi Latvijos gyventojai atidžiai sekė įtemptus įvykius.

„Tai buvo išties ypatingas metas. Ši diena skatina mus prisiminti tuos įvykius. Ar galime ir dabar kvėpuoti vienu ritmu, kaip darėme tai tomis dienomis?“ – klausė ji.

Iškilmingoje ceremonijoje nedalyvavo šalies prezidentas Raimondas Vėjuonis, nes jam anksčiau dieną buvo atlikta širdies operacija.

1991-aisiais daugiau nei 15 tūkst. žmonių visoje šalyje dalyvavo statant barikadas. Tarp jų buvo ir buvęs policininkas Renaras Zaliajis, kuris buvo sužeistas, kai sovietų specialiosios paskirties milicijos būrys OMON puolė Latvijos vidaus reikalų ministeriją.

Jis sakė, kad tikrosios barikados buvo „patys Latvijos žmonės“, padėję iškovoti nepriklausomybę, kurią šalis atkūrė vėliau tais metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi