Pasaulyje

2016.01.21 07:14

Ketvirtadienį Davose – svarbiausia diskusija

Davoso ekonomikos forume ketvirtadienį vyks svarbiausia renginio diskusija – apie vadinamąją 4-ąją industrinę revoliuciją. Pasak ekspertų, ji ateityje gali iš esmės pakeisti tai, kaip mąstome ir dirbame.

Manoma, kad per šią industrinę revoliuciją technologijos taip ištobulės, kad tarpusavyje sujungs žmogaus kūną, biologiją ir kompiuterius, o išmanios technologijos pakeis žmonių darbo jėgą.  Pasak ekspertų, ši revoliucija kuriama jau dabar – naudojant biotechnologijas, genetinę inžineriją, dirbtinį intelektą ar 3D spausdinimą.

Beje, pirmoji industrinė revoliucija prasidėjo, kai buvo sukurta garo mašina. Per antrąją pasaulyje masiškai pradėta naudoti elektra. O vykstant trečiajai revoliucijai, elektronikos prietaisai ir informacinės technologijos panaudotos automatizuoti pramonei.

Davose bus kalbama, kaip 4-oji industrinė revoliucija, kurios pradžia dar nėra įvardinta, gali paveikti darbo rinką ir žmonių psichologiją, kai darbo jėgą iš esmės pradės keisti robotai ir mašinos. Bus keliamas klausimas, kokią įtaką tai turės žmonijai.