Pasaulyje

2016.01.20 11:10

„Islamo valstybė“ paleido daugiau nei pusę iš 400 pagrobtų civilių

BNS2016.01.20 11:10

„Islamo valstybė“ (IS) vėlai antradienį paleido 270 iš daugiau kaip 400 civilių, kuriuos ji pagrobė per Sirijos rytuose esančio Deir Ezoro miesto puolimą, pranešė padėtį Sirijoje stebinti organizacija.

Tarp paleistųjų esama moterų, vaikų iki 14 metų amžiaus ir pagyvenusių žmonių, sakė Rami Abdel Rahmanas, vadovaujantis organizacijai „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

Jis pridūrė, kad pagrobti žmonės buvo paleisti, kai IS džihadistai juos apklausė, siekdami nustatyti, ar jie neturi ryšių su Sirijos režimu.

„Jie negrįš į Deir Ezoro miestą, bet bus išskirstyti tarp vietos genčių provincijoje“, – naujienų agentūrai AFP sakė R.Abdel Rahmanas.

IS vis dar laiko 130 civilių asmenų, daugiausia paauglių ir suaugusių vyrų, kurie, kaip sakė R.Abdel Rahmanas, tebėra kvočiami.

„Jeigu IS įsitikins, kad jie neturi ryšių su Sirijos vyriausybe, jie turės praeiti religinio mokymo kursą ir bus paleisti“, – sakė jis.

Puolimą prieš Deir Ezoro miestą IS pradėjo šeštadienį mirtininkų atakomis prieš vyriausybės pozicijas.

Šiuo metu džihadistų judėjimas kontroliuoja maždaug 60 proc. šio miesto ir stiprina jo apsiaustį, tęsdamas aplinkinių miestelių užėmimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.