Pasaulyje

2016.01.20 15:16

D. Trumpas rinkimų kovoje sulaukė S. Palin paramos

ELTA 2016.01.20 15:16

Prieštaringai vertinamas kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas sulaukė Sarah Palin iš ultrakonservatyvaus Arbatėlės judėjimo paramos. Buvusi Aliaskos gubernatorė agituos amerikiečius balsuoti už milijardierių. Tai antradienį Niujorke pareiškė jo rinkimų štabas.

S. Palin 2008-aisiais siekė JAV viceprezidento posto, tačiau nesėkmingai. Per rinkimų kampaniją ji ne kartą „nuklydo į lankas“.

Bendradarbiavimas su S. Palin vertinamas kaip D. Trumpo mėginimas eliminuoti iš kovos iki šiol aršiausią savo konkurentą partijoje Tedą Cruzą. Teksasietis T. Cruzas iki šiol turi daug šalininkų Arbatėlės judėjime, kuris aštriai kritikuoja Barack Obama reformas.

T. Cruzo ir D. Trumpo reitingai prieš vadinamuosius pirminius rinkimus, kurie po dviejų savaičių prasidės Ajovos valstijoje, yra panašūs.

Praėjusį rugsėjį S. Palin interviu CNN pareiškė, kad prezidentaujant D. Trumui norėtų būti energetikos sekretore. Tačiau ji esą ilgai neliktų šiame poste. „Jei aš vadovaučiau (energetikos) departamentui, aš jį panaikinčiau“, – sakė S. Palin.

Gruodį 52 metų S. Palin per respublikonų kandidatų TV debatus Las Vegase sėdėjo publikoje.