Pasaulyje

2016.01.20 10:12

Pakistano universitete – ginkluotas išpuolis

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, 15min.lt2016.01.20 10:12

Į universitetą šiaurės vakarų Pakistane įsiveržę ginkluoti teroristai surengė išpuolį – įžengė į universiteto teritoriją ir pradėjo šaudyti į studentus ir dėstytojus. Šalia universiteto nugriaudėjo keli sprogimai, rašo BBC.

Papildyta 10.05 val. Atsakomybę už išpuolius prisiėmė Talibanas.

Papildyta 09.56 val. Policijos atstovai praneša, kad operacija baigta, o žuvusiųjų skaičius pakilo 21-o. 

„Aukų skaičius per teroristų ataką padidėjo iki 21“, – AFP sakė regiono policijos viršininkas Saeedas Waziras apie išpuolį Bacha Khano universiteto Charsadoje studentų miestelyje.

Pareigūnas nepatikslino, ar į šį skaičių yra įtraukti keturi kovotojai, kurie, kaip pranešė armija, per operaciją buvo nukauti.

S. Waziras pažymėjo, kad operacija baigėsi ir kad saugumo pajėgos šiuo metu apžiūri kruvino incidento vietą.

Kaip nurodoma, dauguma aukų yra studentai iš Bacha Khano universiteto vaikinų bendrabučio.

Papildyta 09.27 val. Oficialiai patvirtinta, kad žuvo beveik 20 žmonių, dar 60 sužeista. Tačiau bijoma, kad aukų skaičius gali didėti.

Tuo tarpu Talibano kovotojai prisiėmė atsakomybę dėl išpuolio Bacha Khano universitete. Teigiama, kad keturi ginkluoti teroristai vilkėjo savižudžių liemenes su sprogmenimis.

Per išpuolį iš universiteto pabėgusi viena liudytoja pasakojo, kad teroristai atakos metu buvo profesionaliai užėmę pozicijas.

„Vieną mačiau užlipusį ant stogo. Dar vienas slėpėsi už kampo, trečias – buvo prisiglaudęs prie sienos. Tarp jų ir pareigūnų kilo susišaudymas“, – pasakojo ji.

Iškart po pranešimo apie išpuolį į universitetą Charsadoje atvyko specialiosios karinės pajėgos, policijos pareigūnai.

Vietos žiniasklaida praneša, kad po šaudynių šalia universiteto girdėjo du sprogimus. Išpuolio metu universiteto teritorijoje buvo keli šimtai žmonių. Iš viso universitete studijuoja 3 tūkst. studentų.

Vienas iš universiteto dėstytojų Shabiras Khanas „The Guardian“ pasakojo, kad išpuolio metu dauguma studentų buvo auditorijose.

„Neįsivaizduoju, kas čia vyksta. Tačiau girdėjau, kad vienas pareigūnas kažkam telefonu pranešė, kad universitete yra daug sužeistų ir žuvusių žmonių“, – pasakojo jis.

Charsada, kur įvyko nelaimė, maždaug 50 kilometrų nutolusi nuo Pešavaro miesto, kuriame 2014 metais Talibanas nužudė 130 studentų.

Antradienį savižudžio ataka miesto pakraštyje esančiame turguje pražudė 10 žmonių ir patį sprogdintoją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt