Pasaulyje

2016.01.19 16:08

Vis daugiau pabėgėlių savo noru išvyksta iš Nyderlandų

BNS, ELTA 2016.01.19 16:08

Vis daugiau prieglobsčio prašytojų savo noru išvyksta iš Nyderlandų, nusivylę šios šalies pabėgėlio statuso suteikimo sistema. Tai antradienį pranešė laikraštis „Volkskrant“.

Leidinio duomenimis, pernai Nyderlandus paliko 3 tūkstančiai migrantų, 2014 metais – 2,3 tūkstančio.

Pagrindinė nusivylimo priežastis yra tai, kad Nyderlanduose ilgai reikia laukti pabėgėlio statuso ir galimybės susijungti su šeima.

„Dar prieš metus migracijos tarnybos pradėdavo svarstyti prašymus suteikti pabėgėlio statusą praėjus 4–6 savaitėms, – pažymi Volkskrant“. – Dabar tenka laukti pusmetį“.

Negana to, dar prieš du mėnesius vyriausybė įspėjo, kad susijungimo su šeima procedūra bus sudėtingesnė.

„Gavus pabėgėlio statusą, tam gali prireikti maždaug metų“, – patikslina laikraštis.

Kaip teigia pareigūnai, procedūros nėra specialiai vilkinamos, tiesiog tarnybos nesusitvarko su prieglobsčio prašytojų antplūdžiu.

Nepalankiausioje padėtyje atsidūrė pabėgėliai iš Irako.

„Jų šansai sulaukti neigiamo atsakymo kur kas didesni negu sirų, kadangi daugelis šalies rajonų laikomi saugiais gyventi“, – rašo leidinys.

TVF ragina Europą aktyviau stengtis integruoti pabėgėlius

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) įspėjo Europą apie migrantų krizės iššūkius ekonomikai ir paragino Senąjį žemyną aktyviau siekti migrantų asimiliacijos.

„Pabėgėlių banga kelia didžiulius iššūkius Europos Sąjungos darbo rinkų absorbcijos pajėgumams ir išbando politines sistemas“, – pažymi TVF savo atnaujintoje pasaulio ekonomikos apžvalgoje.

„Būtini politiniai veiksmai paremti migrantų įsiliejimą į darbo jėgą, kad būtų sumažinti būgštavimai dėl socialinės atskirties ir ilgalaikių fiskalinių išlaidų“, – rašoma apžvalgoje.

TVF nuomone, tokios pastangos „galėtų sudaryti prielaidas potencialiai ilgalaikei pabėgėlių antplūdžio ekonominei naudai“.

Per praėjusius metus į Europą atvyko daugiau nei milijonas pabėgėlių, dauguma jų – iš karo draskomos Sirijos.