Naujienų srautas

Pasaulyje2016.01.19 12:19

Skelbiama apie suformuotą Libijos vienybės vyriausybę

BNS 2016.01.19 12:19

Besivaržančios Libijos politinės grupės, siekiančios susitarti tarpusavyje tarpininkaujant Jungtinėms Tautoms (JT) , paskelbė suformavusios vienybės vyriausybę, turinčią padėti įveikti chaosą, į kurį šalis nugrimzdo po 2011 metų sukilimo.

Pranešime, kurį anksti antradienį gavo AP, Vienybės prezidentinė taryba nurodo, kad ji sutarė suformuoti 32 narių kabinetą, kuriame dirbtų politikai iš visos šalies.

„Sveikinu Libijos žmones ir Prezidentinę tarybą su nacionalinio susitarimo vyriausybės suformavimu“, – savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje parašė JT pasiuntinys Martinas Kobleras.

M. Kobleras taip pat paragino abu Libijos parlamentus patvirtinti vienybės vyriausybę, nors tik mažiau kaip pusė įstatymų leidėjų pasirašė susitarimą.

Vienybės prezidentinėje taryboje posėdžiauja atstovai iš Libijos dviejų besivaržančių parlamentų, kurie veikia sostinėje Tripolyje ir šalies rytuose esančiame Tobruke, taip pat kitų politinių grupių pasiųsti delegatai.

Susitarimas yra dalis JT remiamo proceso, kurį atmetė kiti abiejų pagrindinių grupių nariai.

Kol kas neaišku, kur įsikurs naujoji Libijos vyriausybė, taip pat ar ji apskritai pajėgs valdyti šią naftos turtingą Šiaurės Afrikos šalį.

Vienybės prezidentinė taryba susitinka kaimyniniame Tunise.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi