Pasaulyje

2016.01.19 08:49

ES pabėgėlių registracijos centrai pradės veikti po keturių savaičių

ELTA2016.01.19 08:49

Graikijoje ir Italijoje planuojami įrengti pabėgėlių registracijos centrai, pasak Europos Sąjungos (ES) pabėgėlių reikalų komisaro Dimitro Avramopoulos, pradės veikti po keturių savaičių. 

Šiuose vadinamuosiuose „hotspots“ ateityje bus registruojami visi atvykstantys pabėgėliai, kurie vėliau bus paskirstyti po ES šalis. Be kita ko, čia bus imami jų pirštų atspaudai ir duomenys apie juos tikrinami ES duomenų banke.

Komisaras per pokalbį su Vokietijos laikraščiu „Sueddeutsche Zeitung“ pripažino, kad aktyvėjant audringiems debatams dėl teisingo kurso reikia veikti greitai.

„Mes turime ne daugiau kaip keturias savaites laiko, kad pasiektume rezultatų prie sienų“, – pabrėžė D. Avramopoulos, pirmiausiai omenyje turėdamas politiškai įtemptą padėtį Vokietijoje.

Pasak komisaro, didelio pabėgėlių judėjimo pabaigos kol kas nematyti. Priešingai, jis esą sunerimęs, kad „ateinančiais mėnesiais skaičiai gali dar išaugti“. Tačiau jis įspėjo neliesti Šengeno zonos.

„Tokių šalių, kaip Graikija, pašalinimas iš Šengeno zonos problemos neišspręs“, – kalbėjo D. Avramopoulos, turėdamas omenyje Vienos ir Berlyno pastangas palei Slovėnijos, Kroatijos ir Austrijos sienas įvesti griežtas kontroles.

„Tai visiškai nepadės, pabėgėliai vis tiek atvyks“, – pridūrė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.