Naujienų srautas

Pasaulyje2016.01.18 16:55

Kitu Vokietijos taikiniu tapo migrantai iš Šiaurės Afrikos

ELTA 2016.01.18 16:55

Šiaurės Afrikos šalys gali nesitikėti tolesnės paramos vystymuisi, jei nepriims atgal deportuojamų migrantų, pareiškė Vokietijos vyriausybė, skelbia BBC.

Vokietijos vicekancleris Sigmaras Gabrielis sakė tokią žinią išsiuntęs Šiaurės Afrikos lyderiams. Migrantai iš Šiaurės Afrikos buvo apkaltinti dėl didžiosios dalies prieš moteris įvykdytų išpuolių Naujųjų metų naktį Kelne.

Vokietija planuoja Alžyrą ir Maroką įtraukti į saugių kilmės šalių sąrašą.

Šeštadienį Diuseldorfe policija sulaikė 40 asmenų iš Šiaurės Afrikos. Mieste, nuo Kelno nutolusiame apie 50 km, policija surengė operaciją prieš Šiaurės Afrikos gaujas, įtariamas vagystėmis ir prekyba narkotikais. Per šešias valandas trukusią operaciją policija patikrino beveik 300 žmonių dokumentus. Anot pareigūnų, ši operacija nebuvo susijusi su išpuoliais, įvykdytais Kelne.

Vokietijos vidaus reikalų ministerija pranešė, kad vis daugėja prieglobsčio prašytojų iš Alžyro ir Maroko. Pernai liepą atvykstančiųjų skaičius siekė vos tūkstantį, o gruodį viršijo 6 tūkstančius.

Tačiau daugelio žmonių, atvykusių iš Alžyro ir Maroko, prieglobsčio suteikimo prašymai yra atmetami.

Pastaruoju metu prieglobsčio suteikimo taisykles sugriežtinti siekianti Vokietijos valdžia išplėtė saugių kilmės šalių sąrašą ir į jį įtraukė Vakarų Balkanų šalis: Albaniją, Kosovą, Makedoniją, Juodkalniją, Serbiją, Bosniją ir Hercegoviną. Tai suteikia svaresnį teisinį pagrindą šalies vyriausybei deportuoti šių šalių migrantus. Pagal tarptautinę teisę, į prieglobstį pretenduoti gali tik tie, kurių gimtosiose šalyse jiems gresia pavojus.

Šiuo metu Vokietijos kanclerės Angelos Merkel krikščionių demokratų partija ketina į saugių kilmės šalių sąrašą įtraukti Alžyrą ir Maroką.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi