Pasaulyje

2016.01.18 22:04

A. Duda po susitikimo su ET vadovu: Lenkijoje nevyksta nieko ypatinga

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.01.18 22:04

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas ir Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda pirmadienį drauge paragino laikytis rimties, Europos Sąjungai pradėjus precedento neturintį tyrimą, kurio metu bus aiškinamasi, ar prieštaringai vertinamos teisinės reformos Lenkijoje nepažeidžia demokratijos normų.

Greta stovint D. Tuskui, A. Duda po Briuselyje įvykusio jųdviejų susitikimo sakė, kad „šiuo metu reikia, kad nurimtų emocijos ir prasidėtų ramus dialogas“.

A. Duda taip pat tikino, kad „Lenkijoje nevyksta nieko ypatinga“.

Buvęs Lenkijos premjeras D. Tuskas savo ruožtu kelis kartus pabrėžė, jog reikalinga „savitvarda ir protingas kalbėjimas“.

Pažymėjęs, kad komentuotojai ir politikai turėtų susilaikyti nuo „isteriško elgesio“, Vadovų Tarybos pirmininkas tvirtino, jog „Lenkijos ir ES interesai iš esmės esantys tie patys“.

Antradienį šiuo klausimu į Europos Parlamentą kreipsis Lenkijos premjerė Beata Szydlo.

A. Duda taip pat dalyvaus derybose su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu prieš liepą Varšuvoje įvyksiantį karinio aljanso viršūnių susitikimą.

J. Kaczynskis: Lenkija nepasiduos ES spaudimui

Lenkijos valdančiosios dešiniojo sparno partijos vadovas pareiškė, kad Varšuva nepasiduos Europos Sąjungos (ES) spaudimui po to, kai Briuselis pradėjo precedento neturinį tyrimą dėl šalies teisinių reformų, sukėlusių susirūpinimą demokratijos padėtimi šalyje, skelbia „EUBusiness“.

Euroskeptiškos „Teisės ir teisingumo“ partijos lyderis Jaroslawas Kaczynskis pasisakė Lenkijos prezidento Andrzej Duda vizito į Briuselį išvakarėse.

„Neturėtume rūpintis tuo. Privalome ir toliau eiti dabartiniu keliu ir nepasiduoti bet kokiam (ES) spaudimui“, – interviu konservatyvios pakraipos laikraščiui „Rzeczpospolita“ teigė J. Kaczynskis.

Bendrija trečiadienį paskelbė apie tyrimą, kuriuo sieks išsiaiškinti, ar nauja Lenkijos konstitucinio teismo reforma pažeidė ES demokratijos principus ir ar šalis nusipelnė baudžiamųjų priemonių. Taip pat auga susirūpinimas dėl didėjančios Lenkijos valstybinės žiniasklaidos kontrolės. Tačiau buvęs šalies premjeras J. Kaczynskis, kuris šiuo metu oficialiai neatlieka jokio vyriausybinio vaidmens, pašiepė augantį ES nerimą.

„Sakyti, kad demokratijai gresia pavojus Lenkijoje, yra gana juokinga. Niekam nevertėtų turėti iliuzijų, kad mes nusilenksime ar nuolaidžiausime“, – pabrėžė J. Kaczynskis.

J. Kaczynskis pareiškė, kad joks ES balsavimas dėl sankcijų Varšuvai nesulauks vienbalsio pritarimo, kadangi pagrindinis šalies sąjungininkas Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas pažadėjo baudžiamąsias priemones blokuoti.