Pasaulyje

2016.01.17 16:28

Nauja apklausa: daugėja britų, pritariančių pasitraukimui iš ES

BNS2016.01.17 16:28

Nauja visuomenės apklausa sekmadienį parodė, jog po teroristinių atakų Paryžiuje ir išpuolių Kelne daugėja britų, norinčių, kad jų šalis pasitrauktų iš Europos Sąjungos (ES).

Pasitraukimo iš ES šalininkų stovykla pirmauja – dabar jai priklauso 53 proc. apklaustųjų. Referendumą šiuo klausimu yra pažadėta surengti iki 2017 metų pabaigos, bet jis galėtų įvykti jau šių metų birželį.

„Survation“ apklausa, atlikta euroskeptiško centro dešinės laikraščio „Mail on Sunday“ užsakymu, neįtraukė neapsisprendusių rinkėjų.

Jeigu jie būtų įtraukti, rezultatas būtų toks: 42 proc. britų pritaria pasitraukimui iš ES, 38 proc. pritaria tolesnei narystei, o 20 proc. dar nėra apsisprendę.

Apklausos, kuri internetu buvo atlikta sausio 15–16 dienomis ir kurioje dalyvavo 1 004 respondentai, paklaidos riba yra 2 procentai.

Rugsėjį atlikta praėjusi „Survation“ apklausa rodė, kad, neįtraukiant neapsisprendusių rinkėjų, 49 proc. britų norėjo pasilikti ES, o 51 proc. – pasitraukti iš jos.

Dabar maždaug 34 proc. respondentų nurodė, kad dėl lapkritį įvykdytų teroro atakų Paryžiuje yra labiau linkę balsuoti už išstojimą iš ES. 12 proc. sakė, kad dėl tų atakų yra labiau linkę balsuoti už pasilikimą Bendrijoje.

38 proc. respondentų sakė, jog pranešimai apie seksualinius moterų užpuolimus per Naujųjų metų šventę Kelne reiškia didesnę jų balso už pasitraukimą iš ES tikimybę.

Tuo metu 8 proc. respondentų sakė, jog tai paskatins juos balsuoti už tolesnę narystę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt