Naujienų srautas

Pasaulyje2016.01.17 11:47

JAV Mičigano valstijos mieste paskelbta nepaprastoji padėtis

ELTA 2016.01.17 11:47

JAV prezidentas Barackas Obama Flinto mieste Mičigano valstijoje paskelbė nepaprastąją padėtį: čia švinu užterštas gyventojams tiekiamas vanduo. Apie tai informuoja BBC.

Švino tarša pastebėta po to, kai 2014 m. pasikeitė miesto vandens tiekėjas – į žmonėms tiekiamą vandenį iš senų vamzdžių pateko švino.

Paskelbus nepaprastąją padėtį, Flintui JAV vyriausybė iš specialių fondų skirs 5 milijonus dolerių, nors anksčiau šią savaitę Mičigano gubernatorius Rickas Snyderis prašė net 31 mln. JAV dolerių.

Anot gubernatoriaus, beveik 100 tūkst. gyventojų turinčio miesto poreikiams reikia gerokai daugiau, nei skyrė vyriausybė. Jis prašė paskelbti nepaprastąją padėtį dėl stichinės nelaimės, nes toks nelaimės pobūdis garantuotų didesnę finansinę pagalbą.

Ištyrus miesto vandenį praėjusių metų spalio mėnesį nustatyta, kad švino lygis vandenyje ir vaikų kraujyje yra padidėjęs. Dėl padidėjusio švino lygio vaikams gali kilti mokymosi sunkumų ir elgesio problemų.

Jau anksčiau Flinto gyventojai skundėsi pakitusia vandens spalva ir keistu kvapu, kentė galvos skausmus ir odos bėrimus.

Be kita ko, šeštadienį legendinė JAV dainininkė ir aktorė Cher paskelbė padovanosianti 180 tūkst. buteliukų vandens Flinto gyventojams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi