Pasaulyje

2016.01.15 21:47

EK vadovas: europiečių reputacija žlunga

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.01.15 21:47

Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jean-Claude`as Junckeris pareiškė, kad kai kurios Europos Sąjungos narės nepadarė, ką turėjo, kad būtų išspręsta pabėgėlių krizė. Tačiau vienas iš migrantų krizės sprendimo architektų neatsisako plano perkelti 160 tūkst. migrantų iš Italijos ir Graikijos į kitas Europos Sąjungos šalis.

Tai J.-C. Junckeris pareiškė kalbėdamas apie tai, kas Europai svarbiausia šiais metais. Pasak Europos Komisijos pirmininko, šalių bandymai savaip spręsti pabėgėlių krizę grįžtant prie pasienio kontrolės pražudys vidaus rinką

„Mes rizikuojame savo reputacija pasaulyje. Žinau, ką sakau, nes susitinku su kolegomis už Europos ribų – europiečių reputacija žlunga, nes nesugebame išspręsti pabėgėlių problemos, nors esame turtingiausias žemynas pasaulyje. Visi žavisi Europos istorija, bet dabar atrodome lyg būtume silpniausia ir vargingiausia pasaulio dalis.

Bet tai ne EK kaltė. Kelioms šalims atrodo sunku vykdyti sprendimus, kuriems jos pačios pritarė per Europos Tarybos posėdžius. Mes artėjame prie rimtos patikimumo krizės 2016-aisiais, jeigu nepadarysime to, ką politiškai esame apsisprendę padaryti“, – tvirtino EK vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt