Naujienų srautas

Pasaulyje2016.01.15 20:06

Prancūzijoje naujų vaistų bandymai baigėsi skaudžia nelaime

BNS 2016.01.15 20:06

Prancūzijoje naujų vaistų bandyme dalyvavusiems asmenims buvo pažeisti smegenys – vienam mirtinai, o kitam – negrįžtamai, pranešė penktadienį sveikatos apsaugos ministrė Marisol Touraine ir vienas neurologų.

Šeši savanoriai buvo paguldyti į ligoninę praėjusią savaitę po pirmosios vieno preparato bandymų fazės (Phase I); jie vartojo naują Portugalijos farmacijos bendrovės „Bial“ sukurtą priemonę tokiems nuotaikos sutrikimams kaip nerimas gydyti.

Pasak S. Touraine, 90 tiriamųjų grupę, kuriai buvo duota šio vaisto, sudarė vyrai nuo 28 iki 49 metų amžiaus; dar 30 asmenų buvo skirtas placebo – priemonė be veikliosios medžiagos.

Bandymo dalyviams buvo skirtos skirtingos dozės; hospitalizuotas šešetas priklausė grupei, kuri vartojo naująją priemonę „reguliariai“.

Reno ligoninės, kurioje vyko bandymai, neurologijos skyriaus vadovas Pierre-Gilles Edanas nurodė, kad be minėto vieno asmens su mirusiomis smegenimis, trys asmenys patyrė „negalią, kuri gali būti negrįžtama“, o dar vienam iškilo neurologinių problemų.

Dar šešiems jokių simptomų nenustatyta, bet jie yra stebimi.

„Tai precedento neturintis atvejis“ Prancūzijoje, pažymėjo ministrė S. Touraine.

Ji pažadėjo „atskleisti“, kas dėlto atsakingas ir pridūrė: „Sukrėtimas yra dar didesnis dėl to, kad iki klinikinio tyrimo jame dalyvavę asmenys buvo sveiki“.

Pasak S.Touraine, naujasis vaistas veikia natūralius organizme esančius receptorius, vadinamus endokanabinoidais, kurie reguliuoja nuotaiką ir apetitą, bet tai nėra kanapėse aptinkama medžiaga.

Anksčiau žiniasklaidoje buvo pasirodę pranešimų kad minimas vaistas, kurio pavadinimas neskelbiamas, bandytas kaip nuskausminamoji priemonė kanapių pagrindu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi