Pasaulyje

2016.01.15 13:23

Šveicarija konfiskuos pabėgėlių turtą

ELTA 2016.01.15 13:23

Į Šveicariją atvykstantys pabėgėliai turės atiduoti bet kokį turtą, kurio vertė viršija 1 000 Šveicarijos frankų (915 eurų), kad padėtų šaliai sumokėti už jų išlaikymą, pranešė šalies transliuotojas SRF.

Atvykus į Šveicariją, prieglobsčio prašytojams bus įteiktas informacijos lapas su žodžiais: „Jei atvykdami į priėmimo centrą turite turto, kurio vertė yra didesnė nei 1 000 Šveicarijos frankų, jūsų bus paprašyta atiduoti šį finansinį turtą mainais į kvitą“.

Pabėgėlių pagalbos grupės „Schweizerische Fluechtlingshilfe“ atstovas Stefanas Frey šią priemonę pavadino negarbinga, tačiau šalies migracijos institucija SEM nurodė, kad prieglobsčio prašytojai ir pabėgėliai turi prisidėti prie prašymų teikimo proceso ir socialinės paramos išlaidų.

Jei jiems bus suteikta teisė gyventi ir dirbti Šveicarijoje, pabėgėliai taip pat turės atidavinėti 10 proc. savo darbo užmokesčio, kad grąžintų valstybei 15 tūkst. Šveicarijos frankų siekiančias išlaikymo išlaidas.

Danijos parlamentas mėnesio pabaigoje balsuos dėl siūlomų priemonių konfiskuoti pabėgėlių atsivežtus pinigus ir papuošalus. Šis siūlymas jau sulaukė tarptautinės kritikos.