Pasaulyje

2016.01.15 08:56

Policija suėmė tris įtariamuosius dėl sąsajų su išpuoliu Džakartoje

BNS 2016.01.15 08:56

Indonezijos policija penktadienį suėmė tris vyrus, įtariamus sąsajomis su įžūlia ataka šalies sostinės centre, ir nurodė vieno iš ketvirtadienio išpuolių vykdytojo namuose radusi džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) vėliavą.

Vėliavos aptikimas suteikia didesnio svarumo pareigūnų tvirtinimui, kad teroro ataką Džakartoje surengusi „Islamo valstybė“, kuri kontroliuoja dideles Sirijos ir Irako teritorijas ir kurios ambicingas užsimojimas sukurti islamo kalifatą pritraukė į šios grupuotės gretas 30 tūkst. kovotojų iš viso pasaulio, įskaitant iš Indonezijos ir Malaizijos.

Trys minėti vyrai buvo suimti per auštant surengtą reidą jų namuose Depoke, esančiame Džakartos pakraštyje, nurodė policija teksto pranešime, remdamasi baudžiamųjų tyrimų direktoriumi pulkininku Khrisna Murti, kuris vadovavo sulaikymo operacijai.

Pranešime nurodoma, kad jie buvo suimti dėl įtariamų ryšių su užpuolikais. Televizijos „MetroTV“ reportaže buvo parodyti vyrai su antrankiais, kuriuos lydėjo policija.

Ketvirtadienį sostinėje penkiems vyrams, ginkluotiems savadarbiais sprogmenimis, šaunamaisiais ginklais ir mirtininkų diržais, užpuolus kavinę „Starbucks“ ir kelių policijos postą, du žmonės — kanadietis ir indonezietis — žuvo, o dar 20 buvo sužeista. Patys užpuolikai žuvo arba detonavę savo mirtininkų diržus, arba buvo nukauti policijos.

Nacionalinės policijos atstovas spaudai generolas majoras Antonas Charliyanas žurnalistams sakė, kad juoda IS vėliava buvo rasta vieno iš užpuolikų namuose ir kad policija mano jau nustačiusi jų tapatybes.

Jis pridūrė, kad du iš penkių vyrų anksčiau buvo teisti ir įkalinti dėl kaltinimų teroristine veikla.

Jeigu sąsaja su IS bus įrodyta, tai reikš, kad Indonezija susidūrė su nauju grėsmingu saugumo iššūkiu, nes iki šiol buvo manoma, kad šią grupuotę remia tik jos tikslams simpatizuojantys rėmėjai, kurie kol kas nėra suformavę džihadistų kuopelių, galinčių vykdyti tokias nuožmias atakas.