Naujienų srautas

Pasaulyje2016.01.14 18:54

D. Lidingtonas: stabili Ukraina prisidėtų prie Rusijos gerovės

ELTA 2016.01.14 18:54

Jungtinės Karalystės Europos reikalų ministras Davidas Lidingtonas sako, kad ekonomiškai stabili ir demokratiška Ukraina prisidėtų prie gerovės Rusijoje augimo ir Maskva turėtų tai suprasti.

Vilniuje viešintis D. Lidingtonas pabrėžė, kad Ukrainai priklausančio Krymo pusiasalio okupacija ir prasidėjęs karinis konfliktas Donbaso regione pažeidė 1972 m. Helsinkio aktą dėl sienų neliečiamumo ir pagarbos kitų valstybių suverenumui, todėl tarptautinė bendruomenė negali atsitraukti ir apsimesti, kad šių įvykių nebuvo.

„Norėčiau, kad Rusija pripažintų, jog demokratiška, stabili ir klestinti Ukraina, susieta su ES per Asociacijos susitarimą, ženkliai prisidėtų prie pačios Rusijos (ekonominio. – ELTA) augimo ir gyvenimo standartų gerėjimo“, – sakė ministras.

D. Lidingtonas taip pat išreiškė rūpestį ir atnaujinta Rusijos nacionalinio saugumo strategija, kurioje JAV ir NATO plėtra įvardijamos kaip grėsmės, o Vakarų valstybės kaltinamos siekiu kenkti Maskvos interesams organizuojant „spalvotąsias revoliucijas“. „Apmaudu, kad Kremlius pasirinko Europą traktuoti kaip strateginę varžovę, o ne kaip strateginę partnerę“, – sakė D. Lidingtonas.

Naujoje dokumento versijoje taip pat teigiama, kad Rusijai pavyko sustiprinti savo įtaką sprendžiant tarptautines problemas ir konfliktus, tačiau tokie Rusijos veiksmai sukėlė neigiamą JAV ir jų sąjungininkių reakciją, kurios siekia atsikovoti savo dominavimą. Anot dokumento autorių, dėl to Rusija susiduria su politiniu, ekonominiu, kariniu ir informaciniu spaudimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi