Pasaulyje

2016.01.14 20:22

D. Britanija pasirengusi diskutuoti apie alternatyvas jos siūlomoms ES reformoms

BNS2016.01.14 20:22

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas yra pasirengęs diskutuoti apie alternatyvas šalies siūlomoms Europos Sąjungos reformoms įgyvendinti, sako britų Europos reikalų ministras Davidas Lidingtonas.

„Mes norime išgirsti mūsų partnerių turimas idėjas apie tai, kaip įgyvendinti kai kuriuos iš šių uždavinių kitais būdais“, – ketvirtadienį Vilniuje susitikęs su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi sakė D. Lidingtonas.

„Jeigu jo (Davido Camerono) kolegos nori pasiūlyti alternatyvių būdų spręsti šiuos klausimus, jis mielai apie tai padiskutuotų“, – Užsienio reikalų ministerijoje kalbėjo Didžiosios Britanijos ministras.

Jis pripažino, kad britų siūlymas dėl migracijos apribojimų iki šiol buvo „didžiausia kliūtis“, derantis su ES šalimis dėl reformų. Didžioji Britanija siūlo nemokėti imigrantams iš ES šalių jokių socialinių išmokų pirmuosius ketverius jų gyvenimo šalyje metus.

Tačiau D. Lidingtonas teigė, kad Didžiosios Britanijos reikalavimus anksčiau pristačius Europos Vadovų Tarybai, buvo justi „politinė valia rasti tenkinančią išeitį iš šios diskusijos“.

„Jie (Europos vadovai) norėjo matyti britų žmones balsuojančius už narystės ES tąsą“, – tvirtino Didžiosios Britanijos ministras.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius palaikė kai kurios britų reikalavimus, sakydamas, kad „sutinkame su kai kuriais kvietimais pagerinti ES konkurencingumą, mažinti reguliavimo naštą verslui, kartu panagrinėti, kodėl yra toks ryšys tarp institucijų ir Europos piliečių, bet norime tai daryti kartu“. Tačiau ministras pakartojo, kad Lietuva nepritaria Britanijos siūlymams riboti migraciją.

Referendumas Didžiojoje Britanijoje dėl narystės ES turėtų vykti 2017 metais. Šalies premjeras D. Cameronas žada agituoti už narystės pratęsimą, jeigu ES sutiks su britų keliamais reformų reikalavimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt