Naujienų srautas

Pasaulyje2016.01.14 16:55

Latvijos parlamente – pasiūlymas deportuoti pabėgėlius už nusikaltimus

BNS 2016.01.14 16:55

Latvijos parlamentas ketvirtadienį perdavė parlamento komitetams peržiūrėti opozicijos pasiūlymą dėl Prieglobsčio įstatymo pataisų, kurias įvedus pabėgėliai ir prieglobsčio prašytojai būtų išsiunčiami iš šalies už kriminalinę veiklą.

Įstatymo pataisų pasiūlymą pateikė opozicinis Latvijos regionų aljansas (LRA).

„Atsižvelgiant į augantį skaičių prieglobsčio ieškotojų ir pabėgėlių iš Afrikos bei Artimųjų Rytų, taip pat praėjusių metų pabaigos incidentus Europoje, mes turime suvokti, kad Latvijai reikia imtis ryžtingų ir prevencinių veiksmų, siekiant apsaugoti visuomenės interesus ir visuomenės saugumą“, – sakė LRA parlamentinės frakcijos pirmininkas Dainis Liepinis.

Pagal dabar Latvijoje galiojantį įstatymų, prieglobsčio prašytojai, pabėgėliai arba asmenys, kuriems suteiktas alternatyvus statusas, gali būti deportuoti iš šalies tik tuo atveju, jeigu teismas pripažįsta jų kaltę dėl itin sunkaus nusikaltimo ir jie kelia grėsmę Latvijos visuomenei.

LRA siūlo, kad tokie asmenys būtų deportuojami iš šalies iškart, kai tik teismas pripažįsta juos kaltais dėl baudžiamojo nusikaltimo, nepriklausomai nuo to, ar tai buvo sunkus nusikaltimas, ar baudžiamasis nusižengimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi