Pasaulyje

2016.01.14 14:50

Specialistai į naujas paliaubas Ukrainoje žiūri pesimistiškai

Nuo ketvirtadienio Donecko ir Luhansko srityse turėtų įsigalioti naujos visuotinės paliaubos, bet turint omenyje ne itin sėkmingą naujametinių ir Kalėdų paliaubų režimą, Minske dirbančios trišalės grupės koordinatorius Martinas Sajdikas didelio optimizmo nerodo.

Iki vėlyvo trečiadienio vakaro Minske vykusios derybos baigėsi dar vienu susitarimu dėl visiško tylos režimo, bet prisiminus ankstesnį tokį susitarimą dėl šventinio sezono paliaubų paaiškėjo, kad abi pusės neatitraukė, kaip žadėjo visų pajėgų ir ginklų, todėl susišaudymai tęsėsi.

„Prieš šventes Minske susitarėme dėl visiško paliaubų režimo rytų Ukrainoje. Esu labai nuliūdintas, kad mano šventiniai ketinimai nebuvo realizuoti“, – apgailestavo ESBO įgaliotinis Martinas Sajdikas.

Per šventines dienas ukrainiečiai prarado mažiausiai tris karius, prorusiški separatistai – du. Visa tai toliau kelia didelių problemų vietos gyventojams. 

Padėtį rytų Ukrainoje trečiadienio vakarą telefonu aptarė Rusijos lyderiui Vladimirui Putinui paskambinęs Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Barackas Obama.

Ketvirtadienį Kijeve apie visas šias problemas specialioje spaudos konferencijoje turėtų pasisakyti Ukrainos vadovas Petro Porošenka.